REKLAMA
Dnia 26 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii

Dużo nas jest ;-) Ponad 220 mln osób na całym świecie zażywa narkotyki.

Anonim

Kategorie

Źródło

wp.pl/IAR

Odsłony

5787
Ponad 220 mln osób na całym świecie zażywa narkotyki, w tym heroinę, kokainę, konopie indyjskie, środki halucynogenne i amfetaminę - wynika z danych ONZ. 26 czerwca jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii.

Według różnych danych, w Polsce jest od 40 do 60 tys. uzależnionych oraz od 400 do 600 tys. osób zażywających narkotyki. Nieoficjalnie mówi się nawet o 1,5 mln osób biorących narkotyki. Trudno podać konkretne dane, gdyż w Polsce nie ma jednego centrum informacyjnego dotyczącego narkomanii.

Według Ministerstwa Zdrowia, około 30% młodzieży szkolnej miało kontakt z narkotykami, natomiast co 10 nastolatek przyznaje, że "eksperymentował" z amfetaminą i heroiną. Najwięcej narkomanów jest wśród młodzieży, właśnie w szkołach rozprowadzanych jest najwięcej narkotyków (około 70%). Najpopularniejszymi używkami są: marihuana i haszysz, leki nasenne i uspokajające, środki do wdychania, amfetamina. Coraz częściej nastolatki sięgają po heroinę.

Organizacje i instytucje powołane do walki z narkomanią organizują wiele akcji antynarkotykowych, których celem jest uświadamianie zagrożeń wynikających z uzależnienia, ostrzeganie i zapobieganie zjawisku. Organizatorzy akcji mają nadzieję, że poradniki, telewizyjne reklamówki i plakaty mogą pomóc w zwalczaniu narkomanii.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Paweł Rudzki (niezweryfikowany)
Od lutego tego roku Jastrzebska Spółka Weglowa prowadzi rekrutacje na poszczególne stanowiska pracy w Kopalniach należacych do spółki.Natomiast nie mam pojecia czym sie kieruje spółka podczas doboru kandydatów na poszczególne miejsca pracy,poniewaz sa to ludzie nie kompetentni smie tak twierdzic bo jak to jest? ze zostaje przyjety człowiek bez zadnego wykształcenia !lub z zasadniczym,a ludzi ze srednim wykształceniem technicznym nie bierze sie pod uwage mysle ze powinno sie tym tematem zainteresowac NIK Dlaczego kandydaci młodzi z wykształceniem technicznym sa ignorowani? <br>a przyjmowani zostaja ..KOLESIE tz.Plecaki dla sprostowania podam ze chodzi tu o tych ludzi których los obdarzył nie inteligencja lecz kolesiami na stołkach Trzeba z tym walczyc!!! <br> <br>prudzki@wp.pl <br>[x] <br>
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Inne
  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

Miasto, przyroda, środki transportu, dom Nastawienie: podekscytowanie i brak strachu

Mały znaczek z wydrukowanymi wzorkami i 125ug LSD w sobie wysłał nas w podróż - podwójną - zewnętrzną i wewnętrzną.

W podróż, w której ważniejsza niż cel była droga. Rzeczywistość malowała się niczym impresjonistyczne obrazy ukazując nam całe piękno chwil, tak ulotnych i przypadkowych jak nasz los w którym mały krok decyduje o reszcie zdarzeń - chaotycznych i przypadkowych.

  • Grzyby halucynogenne
  • Tripraport

saska

Ja i mój adwokat znaleźliśmy sie w przyciemnionym pokoju, na jednej z najbardziej zielonych dzielnic Warszawy, wcześniej zaopatrzeni w piwka, kilka blantów i sto sztuk grzybków. Za oknami powoli się ściemniało, więc pokroiliśmy nasz skarb na kawałeczki, wcześniej dzieląc wszystko na pół i zalaliśmy te cuda wrzątkiem z zielonej herbaty.

  • Benzydamina
  • Pierwszy raz

Ekscytacja przed nowym doświadczeniem. Dobry nastrój. Trip w domu kolegi.

Całe zajście miało miejsce ponad dwa lata temu. Opisuję je teraz bo tak miło powspominać :D

randomness