REKLAMA
Dealerów przybywa

Systematycznie wzrasta liczba przestępstw narkotykowych

Anonim

Kategorie

Źródło

Dziennik Zachodni

Odsłony

1197

Wzrasta liczba przestępstw narkotykowych. W 2002 roku zanotowano ich w powiecie będzińskim 69. W ubiegłym już 94. W przypadku pięciu nieletnich sprawy skierowano do sądu rodzinnego.

"Maryśka" na urodziny

Są już też przypadki tegoroczne, mimo iż upłynęły dopiero dwa miesiące. Policja organizuje szkolenia dla nauczycieli, pogadanki z uczniami, akcje z psami, podczas których przeszukiwane są szkoły. Bez większego skutku. Narkotyki są wciąż modne.

Niedawno czternastoletni mieszkaniec Będzina zorganizował imprezę urodzinową. Od jednego z kolegów dostał wyjątkowy prezent - działkę marihuany.

- Tę sprawę dopiero rozpracowujemy. To tylko jeden z jej aspektów. W sumie przy tym zatrzymaniu określiliśmy już 20 czynów karalnych związanych z narkotykami, w których wzięli udział nieletni - mówi komisarz Wiesław Król z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

W ubiegłym roku KPP zorganizowało warsztaty narkotykowe dla 81 pedagogów. Jak informuje komisarz Król, w 2004 roku też są one planowane.

List z Holandii

W tym roku na warszawskim lotnisku udaremniono przemyt haszyszu. Z pomocą wyszkolonego psa, służby specjalne odkryły narkotyk w przesyłce z Holandii. Adresatem był mieszkaniec Czeladzi. Kilkanaście dni temu, w piątek w godzinach dopołudniowych, funkcjonariusze z Czeladzi zatrzymali także czeladzkiego, dealera narkotyków.

- Znaleziono przy nim 273 sztuki piktogramów nasączonych LSD i trzy kapsułki z barbituranami - opowiada rzecznik Król.

podejrzane "kupony"

Narkotyki zostały odnalezione w mieszkaniu 24-letniego mężczyzny, pracownika tartaku. Twierdził, że to... kupony do jednego z marketów, dzięki którym można wygrać na przykład rower.

Zatrzymało go trzech policjantów z sekcji kryminalnej, którzy otrzymali informację od anonimowego informatora. Oprócz narkotyków, przy mężczyźnie znaleziono także pieniądze, około 360 złotych, pochodzące prawdopodobnie ze sprzedaży narkotyków. Jak ustalono, na zakup jednego "listka" potrzebne było 10 złotych. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności.

W ubiegłym roku wśród odnalezionych narkotyków dominowała marihuana i amfetamina. Teraz zaczynają krążyć coraz ostrzejsze narkotyki.

- LSD jest środkiem silnie halucynogennym. Znamy sytuacje, kiedy po zażyciu tego narkotyku, komuś wydawało się, że widzi piękną łąkę, tuż przed sobą. I wystarczy, że zrobi kilka kroków, aby na niej się znaleźć. Tymczasem kończyło się to na przykład tragicznym wypadnięciem z okna - opowiada Wiesław Król.
magdalena nowacka

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Szałwia Wieszcza

Zanim Salvia ukazala mi swoje wdzieki, musialem sie kilkakrotnie do niej przymierzyc. Wlasciwie okolo 70% jej konsumentow odczulo prawdziwa moc dopiero za drugim razem lub jeszcze pozniej. Pierwszy raz nie byl wiec dla mnie niczym nadzwyczajnym - troche poddenerwowany i podekscytowany niezbyt pewnie wciagalem dym z suszonych lisci, robiac przerwy pomiedzy poszczegolnymi zaciagnieciami i uzywajac zwyklej zapalniczki w zwyklej lufce, co okazalo sie niedostateczne do waporyzacji.

  • LSD-25
  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz

Mój pokój, ulubiona muzyka. Podniecenie sytuacją, uczucie spełniania czegoś co było dotąd zupełnie nierealne. Wiem, że być może to wcale nie był prawdziwy kwas, ale źródło jest zaufane. Zgadza się z trip-raportami, co skłania mnie do myślenia, że to jest "to".

 

Po długich poszukiwaniach zdobyłem kartony pochodzące z Holandii. Baba na rowerze – dawkowanie  +-150ug. Z racji tego, że posiadam dosyć dużą odporność na wszelkiego typu substancje na  kartonach postanowiłem dołożyć do LSD jedną pigułkę MDMA (zielona ze znakiem zapytania 120mg ).  

 

Początek: 23:10

 

  • Szałwia Wieszcza

Użytkownik - .Kamil.

Wiek - 27 lat

nazwa substancji - Salvia divinorum

poziom doświadczenia - Salvia po raz drugi w życiu, generalnie raczej doświadczony z marihuana, N2O, lsd i grzybami.

dawka, metoda zażycia - palenie, 2 machy 5-krotnego ekstraktu

"set & setting" - mieszkanie, wieczór, łącznie 4 osoby, w tym ja sam. Spokojnie, cichutko, idealne otoczenie.

  • Benzydamina

Witam.

Dziś zarzuciłem 1 raz benzydaminke. jest ostatni weekend ferii zimowych 2003 (studenckich ) i właściwie pomyślałem : jest okazja ! i tak nosze się z tym od około miesiąca !


było nas w biznesie 3ch. kupiliśmy 4 paczki, wychodzi po 1,3(3) dla każdego.

wcześniej ćwiczyłem wytracanie soli z tantum żeby sprawdzić co i jak, wiec nie było problemu ze cos pójdzie nie tak.

PRESS ANY KEY TO CONTINUE ! :D

21.10

randomness