REKLAMA
Dealerów przybywa

Systematycznie wzrasta liczba przestępstw narkotykowych

Anonim

Kategorie

Źródło

Dziennik Zachodni

Odsłony

1198

Wzrasta liczba przestępstw narkotykowych. W 2002 roku zanotowano ich w powiecie będzińskim 69. W ubiegłym już 94. W przypadku pięciu nieletnich sprawy skierowano do sądu rodzinnego.

"Maryśka" na urodziny

Są już też przypadki tegoroczne, mimo iż upłynęły dopiero dwa miesiące. Policja organizuje szkolenia dla nauczycieli, pogadanki z uczniami, akcje z psami, podczas których przeszukiwane są szkoły. Bez większego skutku. Narkotyki są wciąż modne.

Niedawno czternastoletni mieszkaniec Będzina zorganizował imprezę urodzinową. Od jednego z kolegów dostał wyjątkowy prezent - działkę marihuany.

- Tę sprawę dopiero rozpracowujemy. To tylko jeden z jej aspektów. W sumie przy tym zatrzymaniu określiliśmy już 20 czynów karalnych związanych z narkotykami, w których wzięli udział nieletni - mówi komisarz Wiesław Król z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

W ubiegłym roku KPP zorganizowało warsztaty narkotykowe dla 81 pedagogów. Jak informuje komisarz Król, w 2004 roku też są one planowane.

List z Holandii

W tym roku na warszawskim lotnisku udaremniono przemyt haszyszu. Z pomocą wyszkolonego psa, służby specjalne odkryły narkotyk w przesyłce z Holandii. Adresatem był mieszkaniec Czeladzi. Kilkanaście dni temu, w piątek w godzinach dopołudniowych, funkcjonariusze z Czeladzi zatrzymali także czeladzkiego, dealera narkotyków.

- Znaleziono przy nim 273 sztuki piktogramów nasączonych LSD i trzy kapsułki z barbituranami - opowiada rzecznik Król.

podejrzane "kupony"

Narkotyki zostały odnalezione w mieszkaniu 24-letniego mężczyzny, pracownika tartaku. Twierdził, że to... kupony do jednego z marketów, dzięki którym można wygrać na przykład rower.

Zatrzymało go trzech policjantów z sekcji kryminalnej, którzy otrzymali informację od anonimowego informatora. Oprócz narkotyków, przy mężczyźnie znaleziono także pieniądze, około 360 złotych, pochodzące prawdopodobnie ze sprzedaży narkotyków. Jak ustalono, na zakup jednego "listka" potrzebne było 10 złotych. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności.

W ubiegłym roku wśród odnalezionych narkotyków dominowała marihuana i amfetamina. Teraz zaczynają krążyć coraz ostrzejsze narkotyki.

- LSD jest środkiem silnie halucynogennym. Znamy sytuacje, kiedy po zażyciu tego narkotyku, komuś wydawało się, że widzi piękną łąkę, tuż przed sobą. I wystarczy, że zrobi kilka kroków, aby na niej się znaleźć. Tymczasem kończyło się to na przykład tragicznym wypadnięciem z okna - opowiada Wiesław Król.
magdalena nowacka

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dimenhydrynat

Witam


Chcialem sie podzielic moim przezyciem wywolanym aviomarinem.


nazwa substancji: aviomarin


poziom doswiadczenia uzytkownika: pierwszy raz w takiej ilosci (wczesniej tylko przed podroza)
  • Dekstrometorfan
  • Marihuana
  • Miks
  • Pseudoefedryna

Późny wieczór przy komputerze, psychodeliczny nastrój i oczekiwanie na pobudzenie.

Nie zachęcam do powtarzania mojego czynu. Wręcz przeciwnie, odradzam, to może się naprawdę źle skończyć.

 

 

 

O godzinie 18 przyjąłem DXM z Pseudoefedryną, o 20 przyjąłem THC.

Pierwsze efekty nadeszły szybko, tuż po spaleniu (tj. o godzinie 20:15) poczułem lekkie pobudzenie i chęć do słuchania muzyki. Czas mijał strasznie wolno, wydawało mi się że mijają godziny i niedługo będzie rano, lecz w rzeczywistości była 20:30.

 

Godzina 20:45.

  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Wręcz idealne- prawie pusty dom, humory świetne, oczekiwania wielkie, pogoda piękna, wyspałem się, nie mam traum i uprzedzeń, tripowałem z najlepszym przyjacielem.

WSTĘP

  • 1P-LSD
  • Pierwszy raz

nastrój i oczekiwania bardzo sprzyjające podobnie jak otoczenie

Do skosztowania pierwszy raz tej substancji przygotowywałem się ponad miesąc, gdy już dotarła uznałem że nie ma sensu tracić więcej czasu i spróbuję nowy zakup w nadchodzący weekend - dlatego umówiłem się z kumplem na niedziele, na rano, jednak niestety pogoda pokazała mi marynarski gest gdyż był wówczas styczeń, na szczęście na następny dzień pogoda dopisywała co zaskutkowało kartonem w gębie.

randomness