Czy kupisz marihuanę w swoim mieście?

...zakładając, że mieszkasz w Illinois ;)

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Czy kupisz marihuanę w swoim mieście?
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła

Odsłony

218

Od nowego roku marihuana będzie w Illinois legalna, ale stan pozostawił lokalnym władzom decyzje dotyczące zgody na jej sprzedaż na danym terenie administracyjnym. Niektóre miasta już uchwaliły zakazy w tej sprawie.

CHICAGO

Sprzedaż marihuany będzie dozwolona na dużym obszarze Chicago, ale burmistrz Lori Lightfoot wprowadziła rozporządzenie w sprawie podziału na strefy, które wyklucza strefę w centralnej dzielnicy biznesowej miasta, w tym Loop i Magnificent Mile oraz główne atrakcje turystyczne.

Reszta miasta zostanie podzielona na siedem stref z 13 dozwolonymi lokalizacjami detalicznej sprzedaży marihuany.

Zgodnie z prawem stanowym zakaz używania produktów z konopi indyjskich ma obowiązywać w miejscach publicznych. Marihuana rekreacyjna nie będzie dozwolona dla osób poniżej 21. roku życia.

PÓŁNOCNE PRZEDMIEŚCIA

Crystal Lake

Rada Miasta zatwierdziła rozporządzenie w sprawie zgody na sprzedaż rekreacyjnej marihuany i podziału na strefy, w których będą mogły otwierane takie lokale. Nie ma zgody na uprawę i przetwórstwo konopi indyjskich na terenie Crystal Lake. Decyzja o zniesieniu zakazu prowadzenia tego rodzaju działalności może zostać ponownie rozpatrzona w przyszłości. Przegłosowano również wprowadzenie dodatkowego 3% podatku od sprzedaży marihuany w Crystal Lake.

Grayslake

Władze tego miasta nie zezwoliły na sprzedaż rekreacyjnej marihuany na terenie Grayslake, nawet po jej legalizacji w Illinois. Urzędnicy będą monitorować problemy i sposób, w jaki radzą sobie z nimi inne miasta, a następnie Rada Miasta zbierze się, aby ponownie rozpatrzyć sprawę. W Grayslake nie prowadzona jest także sprzedaż medycznej marihuany.

Lake Forest

Rada Miasta jednogłośnie przegłosowała na spotkaniu w dniu 7 października zakaz sprzedaży rekreacyjnej w granicach Lake Forest.

Lake Zurich

Władze tego miasta nie zgodziły się na sprzedaż rekreacyjnej marihuany. Decyzję zarząd podjął stosunkiem głosów 5-1 na spotkaniu 23 września.

Park Ridge

Rada Miasta przegłosowała zakaz sprzedaży marihuany rekreacyjnej na posiedzeniu w dniu 7 października.

ZACHODNIE PRZEDMIEŚCIA

Downers Grove

Radni przegłosowali (4-3) zakaz sprzedaży marihuany po jej legalizacji w Illinois podczas posiedzenia 8 października, po gorącej debacie. Nie zgodzili się również na wycofanie zakazu z dniem 1 stycznia 2021 r., po roku monitorowania sprzedaży konopi indyjskich w innych miastach, ale stwierdzili, że są otwarci na ponowne rozważenie tej kwestii w przyszłości.

Elburn

W miasteczku tym sprzedaż marihuany będzie dozwolona. Chociaż w Elburn nie ma żadnych aptek z marihuaną do celów medycznych, to lokalne władze wydadzą rozporządzenie w sprawie uruchomienia sprzedaży marihuany, gdy tylko stanowe prawo wejdzie w życie.

Lombard

Rada Miasta przegłosowała na posiedzeniu 3 października zgodę na sprzedaż marihuany. Lombard przygotowało strefy, w których takie punkty będą mogły być otwierane.

Naperville

Rekreacyjna sprzedaż marihuany nie będzie dozwolona w tym mieście. Nie zgodzili się na to radni. Jednak urzędnicy miejscy planują rozpisać w tej sprawie referendum, które mogłoby zostać przeprowadzone przy prawyborach w marcu 2020 r. W Naperville działa już jedna apteka z marihuaną do celów medycznych.

Oak Park

W miasteczku tym sprzedaż marihuany rekreacyjnej będzie legalna. Przyjęte przez radnych przepisy w tym zakresie są podobne do tych, które regulują działalność punktów sprzedaży konopi indyjskich do celów medycznych. W Oak Park działa jedna apteka z marihuaną medyczną.

Riverside

W miasteczku sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych po jej legalizacji w Illinois będzie legalna. Rozporządzenie w tej sprawie przyjęto stosunkiem głosów 4–2. Punkty sprzedaży będą mogły być otwierane w dzielnicy handlowej na Harlem Avenue.

Wheaton

Władze miasteczka nie zgodziły się na sprzedaż marihuany rekreacyjnej w 2020 roku. Można otwierać tam apteki z marihuaną na receptę, ale obecnie nie ma w Wheaton takich aptek.

POŁUDNIOWE PRZEDMIEŚCIA

Bolingbrook

Radni z tego miasta nie zezwoli na sprzedaż marihuany rekreacyjnej. Nie ma tam obecnie żadnych aptek z marihuaną i władze miasta nie mają planów, aby przekazać kwestię sprzedaży marihuany wyborcom lub ponownie rozważyć tę decyzję w najbliższej przyszłości.

Darien

Władze miejskie zezwoliły na sprzedaż marihuany rekreacyjnej, gdy będzie już legalna w Illinois. Rada Miasta Darien przegłosowała to rozporządzenie stosunkiem głosów 4-3 po tym, jak zdecydowana większość mieszkańców wyraziła swoje poparcie dla takiego rozwiązania w przeprowadzonej ankiecie.

Mokena

Rada tego miasteczka jednogłośnie zatwierdziła rozporządzenie zakazujące sprzedaży marihuany rekreacyjnej na posiedzeniu zwołanym 14 października.

Orland Park

W miasteczku tym władze lokalne na posiedzeniu 7 października zatwierdziły zakaz sprzedaży marihuany rekreacyjnej. Burmistrz Keith Pekau powiedział, że jest otwarty na rewizję sprawy po wdrożeniu legalizacji, ale raczej nie zmieni zdania.

Plainfield

Rada Miasta zagłosowała 7 października za przyjęciem rozporządzenia zakazującego sprzedaży marihuany.

W nadchodzących miesiącach z pewnością władze kolejnych miasteczek będą podejmować decyzje w sprawie sprzedaży marihuany w obrębie ich granic administracyjnych.

Mieszkańcy Illinois w wieku 21 lat i starsi od 1 stycznia 2020 r. będą mogli nabyć jednorazowo i posiadać uncję marihuany (30 gramów) albo 5 gramów koncentratu marihuany, czy 500 miligramów THC w produktach typy żelki, cukierki czy nalewki. Osoby odwiedzające Illinois będą mogły nabyć połowę dozwolonej ilości - 15 gramów marihuany. Tylko osoby wpisane do programu medycznej marihuany mogłyby hodować konopie indyjskie w domu - dozwolone będzie posiadanie pięciu krzaków.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25

Nazwa substancji - LSD


poziom doświadczenia użytkownika – kilkakrotnie wczesniej


dawka – miało być x2 wyszło x1,5


"set & setting" – hehe troszke podjarany bo dawno nie miałem okazji ale ogólnie sam pozitiv

  • Katastrofa
  • MDMA (Ecstasy)

lekkie poddenerwowanie z racji na to ze mialem udawac pijanego. bralem na imprezie, dokladniej 18-stce starego kolegi.

Wszystko dzialo sie 2 dni temu. Historia ta przedstawia jak wygląda przedawkowanie mdma z pierwszej osoby. Dodam że ważę 59kilo, czyli naprawde malo jak na dawke, ktora przyswoiłem.

19.30

Docieram na 18-stke kolegi do domu imprezowego. Jestem około 15km od domu, na drugim końcu miasta i dosc slabo znam te tereny. Bedzie to wazne pod koniec historii. Na imprezie byla jedna zasada-bez cpania. Chcialem byc kozakiem i probowac ukryc moj stan i mowic wszystkim ze jestem najebany, niestety sie przeliczylem, ale o tym zaraz.

20.00

  • Marihuana

Była gdzies godzina 17.00. Siedziałem sobie w domu, gdy nagle zadzwonił telefon. Był to mój kolega, który powiedział mi, że ma zajebiste zielsko i żebym przyszedł to sobie zjaramy. Nie zastanawiając sie długo wyszedłem z domu i po kilku minutach byłem u niego. Odrazu w drzwiach przyjął mnie z rozpaloną fifką, ledwo zrzuciłem z siebie kurtke, a juz miałem fifke w ustach. Poszedł jeden buch, potem drugi i tak aż do 6, kumpel podbił drugie szkiełko i też wyszło 6 buchów na głowe. Podczas gdy kumpel nabijał jeszcze dupe ja zagadałem z 3 kumplem na gg zeby do nas przyszedł.

  • Dimenhydrynat

Moje pierwsze Avio.


Stopien zaawansowania: niski(mj sporadycznie, 1x Tussipeckt w przyszłosci

gałka muszkatałowa i benzydamina)


Substancja: Aviomarin


Metoda zażycia(nie po śmierci): doustnie 20x50mg


Set & setting: Dom, mieszkanie w bloku siostra tuż obok ojciec ma zaraz

wrócic z roboty, oczekuje haloonow


Efekty: Fajne Haloony, oszołomienie, poważne problemy z mową i rownowaga