Chuligani Widzewa podejrzani o przemyt setek kilogramów marihuany

Osiem osób, w większości pseudokibiców Widzewa Łódź lub zaprzyjaźnionych z nimi klubów, usłyszało zarzuty udziału w gangu przemycającym hurtowe ilości marihuany z Holandii do Irlandii oraz Hiszpanii do Polski – dowiedział się portal tvp.info.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.,INFO
Rafał Pasztelański
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

212

Osiem osób, w większości pseudokibiców Widzewa Łódź lub zaprzyjaźnionych z nimi klubów, usłyszało zarzuty udziału w gangu przemycającym hurtowe ilości marihuany z Holandii do Irlandii oraz Hiszpanii do Polski – dowiedział się portal tvp.info. Według mazowieckich „pezetów” Prokuratury Krajowej grupa ta sprzedała nawet kilka ton narkotyku. Liderami gangu byli zawodnik MMA – Adam Zając ps. „Zajcu” i Michał G. ps. „Gąsior”. Pierwszy jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania a drugi siedzi w areszcie, po tym jak sam się zgłosił do prokuratury.

Na przełomie października i listopada na funkcjonariusze CBŚP zatrzymali pięciu mężczyzn związanych m.in. z chuliganami Widzewa Łódź i ich sojusznikami. Kolejnych trzech podejrzanych doprowadzono do Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, z aresztów. Wszyscy zamieszani są w przestępstwa narkotykowe.

– Dwóch zatrzymanych mężczyzn odpowie za przemyt 400 kg marihuany z Hiszpanii do Polski. Na półwyspie Iberyjskim gang uruchomił prawdziwe centrum spedycyjne. Towar trafiał do Polski w ładunku hiszpańskich cytrusów – mówi portalowi tvp.info jeden ze śledczych.

– Pozostali są podejrzani o wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków. Z naszych ustaleń wynika, że jednorazowo kupowali od 5 do 80 kg marihuany. Za największe partie „trawki” płacili ok. 1,2 mln zł. Narkotyk był rozprowadzany przez kiboli i ich sojuszników – dodaje śledczy.

Sześciu podejrzanych zostało aresztowanych, dwóch decyzją sądu musi się tylko meldować regularnie na policji. Śledczy złożyli zażalenie na tę decyzję.

Przerwana zmowa milczenia

Według prokuratury na czele kibolskiego narkogangu stali Michał G. ps. „Gąsior” i Adam Zając ps. „Zajcu”, znany w Łodzi zawodnik MMA. Obaj uniknęli zatrzymania w lutym tego roku, kiedy to doszło do pierwszych zatrzymań w sprawie. Jednak w czerwcu „Gąsior” zgłosił się do prokuratury.

Adam Zając jednak w dalszym ciągu się ukrywa. Wydano za nim Europejski Nakaz aresztowania, ponieważ pojawiły się informacje, że może się ukrywać m.in. w Wielkiej Brytanii. Według nieoficjalnych informacji jest w stałym kontakcie z kibolami Widzewa Łódź.

„Zajcu” ma środowisku pseudokibiców opinię charakternego i bardzo niebezpiecznego. W sierpniu 2017 r. niemal postradał życie, gdy w sklepie z pamiątkami przy stadionie Widzewa został czterokrotnie dźgnięty nożem w brzuch.

Podczas procesu mężczyzny oskarżonego o ten atak, Adam Zając przesłuchiwany przed sądem zeznał, że zna domniemanego sprawcę, ale to nie on go zaatakował. Mówił, że napastnikami było dwóch drabów.

Co ciekawe, Paweł Ł., odpowiadający za usiłowanie zabójstwa „Zajca” wyjaśniał w śledztwie bardzo podobnie. Przekonywał, że pomógł Adamowi Zającowi po tym, jak ten został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Sąd nie dał jednak wiary pokrzywdzonemu i, jak napisał „Dziennik Łódzki”, w październiku tego roku skazał Pawła Ł. na 14 lat i 4 miesiące więzienia.

Z ustaleń portalu tvp.info wynika, że śledczym udało się nakłonić do współpracy kilku podejrzanych. Dzięki temu rozpracowali cały skład związanego z kibolami gangu przemytników i handlarzy narkotyków.

Zielony szlak z Hiszpanii do Polski

Z ustaleń śledczych Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej wynika, że początkowo przemytem zajmował się mężczyzna, którego tożsamości prokuratura nie chce ujawnić.

W latach 2008- 2013 r. zorganizował on szlak przerzutowy marihuany z Holandii do Irlandii.

Po jakimś czasie człowiek ten związał się z ważnymi przedstawicielami kibolskich bojówek Widzewa Łódź. Pseudokibice dysponowali rozległą siatką dystrybucji. I tak w latach 2014-18 r. do Polski zaczęły docierać setki kilogramów narkotyku.

Do Hiszpanii pojechało kilku członków gangu, którzy zajmowali się pakowaniem i ukrywaniem paczek marihuany w ciężarówkach. Jednorazowo przemycano minimum 50 kg „trawki”. Ale bardzo często z Hiszpanii wysyłano transporty pod 100 kg marihuany.

Z informacji mazowieckich „pezetów” wynika, że w śledztwie zarzuty usłyszały do tej pory 32 osoby, z czego 20 wciąż przebywa w aresztach. Kilka osób, w tym wspomniany Adam Zając, poszukiwanych jest listami gończymi i Europejskimi Nakazami Aresztowania.

Śledczy przekonują, że to nie koniec zatrzymań. Sprawdzane są bowiem kontakty łódzkich kiboli przemytników z ich sojusznikami z bojówek Ruchu Chorzów, Wisły Kraków i Elany Toruń. Połączone siły wspomnianych klubów tworzą koalicję WRWE. Złośliwi nazywają ten alians „koalicją 60-tek”, ponieważ bardzo wielu kiboli Ruchu Chorzów, Wisły Kraków, a ostatnio Widzewa poszło na współpracę z organami ścigania.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

old-fan (niezweryfikowany)
Wiadomo teraz nie ma prawdziwego kibicowania z pasji sa tylko narko-zgody współne interesy Ruch - Wisla czy Atletico Madryt - Wisla.
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina


nazwa substancji : Tantum Rosa (bez recepty)poziom doświadczenia użytkownika : nieco grzybow, marji i alkoholu

nadal szukam uzywki ktora dawala by mi to czego konretnie oczekuje :>dawka, metoda zażycia : 1 saszetka rozpuszczona w szklance wody

popita 2 szklankami koli dla zabicia ohydnego smaku - radze wypic to jednym gora dwoma lykamistan umysłu : norma


  • Grzyby halucynogenne
  • Pierwszy raz

U mnie w domu na wsi, na tarasie przed ogrodem. Towarzyszył mi mój chłopak jako tripsitter. Nastrój: pozytywny. Ogólne zaciekawienie i fascynacja tym, co się zaraz wydarzy

To było piękne, słoneczne popołudnie. Praktycznie przeddzień lata, wiosna w pełnym rozkwicie. Dookoła mnie zieleń bujnie rosnąca w moim ogrodzie i ja - dopiero co zerwawszy świeże grzyby z growkitu. Miałem pewne obawy, czy uda mi się wyhodować je prawidłowo, bo czytałem o doświadczeniach innych użytkowników i często przejewiał się motyw pleśni w growboxie, więc spodziewałem się, że za pierwszym razem może mi się nie udać.

  • Grzyby halucynogenne

Wszystko, co zostanie napisane poniżej to wytwory mojej, będącej "pod wpływem" wyobraźni. Proszę o wyrozumiałość :-)

Zjadłem 20 grzybków. Może dla Was to mało, ale to moje pierwsze doświadczenie z halucunogenami. Jest po prostu zajebiście (boże, jakie to piękne słowo - zawsze oddaje całą głębię sprawy ;-) Jak sobie pomyślę, co by się stało, gdybym zjadł więcej... ech...

  • 2C-P
  • 5-HTP
  • MDMA (Ecstasy)
  • Miks

SET: poczucie dobrze spełnionego obowiązku po pracy i udanym spotkaniu z koleżanką; brak większych oczekiwań co do substancji, ciekawość i chęć dobrej zabawy; chęć przeżycia tripa z kolegą (S.) o podobnej do mojej mentalności; SETTING: pokój obstawiony sprzętem audio i samochodowym; piwnica w bloku; osiedle; śmietnik na elektrośmieci

Spisał C.

Uczestnicy:
S.: mentalny hippis, który urodził się 30 lat za późno. lubi sprzęt audio i samochody. 20 lat.
C.: miłośnik muzyki, technologii i łączenia muzyki z technologią. lubi rozkminiać. 20 lat.
K., B., A.: nie znam ich za dobrze więc nie będę opisywał

Substancje:
S., C.: 2C-P (5mg), esctasy (140mg)
S., K., B., A.: etanol (S. tylko na początku)
S., K., B., C.: 5-HTP
S., B.: opalanie lufy (1 buch)
K.: resztka kartonu 2C-P, prawdopodobnie 1mg