REKLAMA
Chiny po cichu stają się konopnym supermocarstwem

Rolnicy, naukowcy i rząd w Chinach po cichu rewolucjonizują przemysł konopi i to z niewiarygodnym postępem. Chociaż posiadanie marihuany w Chinach grozi nawet karą śmierci, to zdaniem National Bureau of Statistics, to w Chinach uprawia się około 50% wszystkich upraw konopi na świecie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne

Odsłony

333

Rolnicy, naukowcy i rząd w Chinach po cichu rewolucjonizują przemysł konopi i to z niewiarygodnym postępem. Chociaż posiadanie marihuany w Chinach grozi nawet karą śmierci, to zdaniem National Bureau of Statistics, to w Chinach uprawia się około 50% wszystkich upraw konopi na świecie.

W prowincjach, w których uprawa konopi jest legalna, plantatorzy zakładają fabryki włókiennicze w celu produkcji wysokiej jakości tkanin z konopi. Liście konopi sprzedawane są do przemysłu farmaceutycznego, a nasiona producentom żywności do produkcji różnych przekąsek, olejów i napojów.

Dla wielu rolników w Chinach konopie przynoszą zysk około 1500$ na hektar, co jest znacznie bardziej opłacalne niż tradycyjne uprawy, takie jak soja, które szacuje się na około 124$ na hektar.

W ostatnich dziesięcioleciach naukowcy z Chin opracowali wiele różnych odmian hybrydowych, które mogą być uprawiane w różnych klimatach. Są to szczepy, które mogą rosnąć w warunkach arktycznych na północy i subtropikalnych na południowych regionach Chin.

Należy zauważyć, że konopie były uprawiane w Chinach od tysięcy lat. W grobowcach odkrywano tkaniny z konopi, które miały ponad 3000 lat, a włókna konopi są uważane za podstawę dla najwcześniejszych form papieru.

Po tym, jak kraj stał się Republiką Ludową pod koniec lat czterdziestych XX wieku, rząd komunistyczny sklasyfikował konopie jako nielegalny narkotyk, za którego uprawę i posiadanie grożą surowe wyroki.

Badanie nad konopiami stały się ważnym aspektem pod koniec lat 70. XX wieku. Wojsko chciało stworzyć tkaninę, która mogłaby utrzymać czystość i suchość w wilgotnym, Wietnamskim klimacie.

Według danych z World Intellectual Property Organization, ponad połowa światowych patentów na konopie znajduje się w Chinach, a jest ich ponad 600.

“Ponieważ konopie w zachodniej medycynie stają się coraz bardziej akceptowalne, to dominacja chińskich patentów sugeruje, że nauki farmaceutyczne w Chinach rozwijają się bardzo szybko, przewyższając zachodnie możliwości” – powiedział dr Luc Duchesne, kanadyjski biznesmen i biochemik.

Chociaż Chiny nie pokazują swojej przewagi związanej z konopiami, to oczywiste jest, że mają one spore znaczenie dla kraju. W obliczu globalnych reform związanych z konopiami, Chiny mogą stać się ważnym graczem, który będzie miał wpływ na globalne zmiany legislacyjne.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Miks

Moje osiedle, miasto, obrzeża miasta

Witajcie! Jest to mój pierwszy tripraport, więc proszę o wyrozumiałość i uwagi.

DXM działa na mnie dość inaczej niż na moich rówieśników. Jestem ogromnie wystrzelony, serce wali mi jak pompka, każdy mięsień mam cholernie mocno napięty, nie czuję bólu ani żadnych ruchów, oczy są dwa razy większe, brwi mam zadarte do góry, zdarza się drżenie mięśni i wzrost temperatury ciała. 

  • MDMA (Ecstasy)

O mnie - 16 lat (reszta zalogi 19-25), 180-pare cm, waga ok 80kg


Substancja - Extasy, 2,5 Rózowej Gwiazdki, MJ


Doswiadczenie - Alcohol, MJ, Amfa, Benzydamina (6x, ale wiecej nigdy, niszczy mózg, SERIO!), Tussipect, Galka


Set & Settings - Na poczatku zjebanie bo mialem nie jechac, ale sie diametralnie poprawilo :)


Zmiany w zyciu - Duze, inne spostrzeganie na swiat, szacunek do muzyki. Niewatpliwie powtórze doswiadczenie (niedlugo)

  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

Wszystko było idealnie zgrane w czasie i przestrzeni. Byłem na wsi, gdzie nie było żadnej latarni w okolicy, wokół cisza i spokój, niebo było bezchmurne i gwiaździste, mama smacznie spała sobie niczego nieświadoma, a ja na dodatek na działkę wziąłem, uwaga… “Spektrum świadomości” Kena Wilbera (akurat wszystkie inne skończyłem a tę mam pożyczoną więc mówię wypadałoby zacząć), w którym opisywał on połączenie wielkich systemów Zachodu z kontemplacyjnymi tradycjami Wschodu. Wszystko co przeczytałem do 109 strony i dwóch sposobach poznania i rzeczywistości jako umyśle, później potwierdziłem pragmatycznie w postaci doświadczenia psychodelicznego. Długo czekałem na tę chwilę. Całość tych rozmyślań utwierdziła mnie w przekonaniu, że to mój najlepiej ułożony i przygotowany trip w dotychczasowym życiu, o najlepszym set and setting jakim można marzyć. Dodajmy do tego okres spadających perseidów a dostaniemy z tego to, że to co wtedy robiłem to była najlepsza rzecz jaką można było w tamtym czasie robić i tak wtedy rzeczywiście czułem. Poza tym widziałem wiele spadających gwiazd oraz jedną perseidę ! Ale wracając do magii…

Dopiero co człowiek odpoczął od Pol’and’Rockowego festiwalu w Kostrzynie nad Odrą uznając go za jedno z lepszych wydarzeń w jego życiu, tak w jego życiu niedługo potem pojawia się coś równie, a może i bardziej spektakularnego. Astralny Wojownik miał pojechać sobie w tym roku na dwa festiwale, z czego jeden się nie odbył, więc odczuwał on niemały zawód. Po Woodstockowym szaleństwie plany były takie by pojechać jeszcze gdzieś. Może jakieś góry, Bieszczady jak w roku poprzednim albo coś nowego czyli Tatry. Plany były płonne, lecz nie wypaliły.

randomness