REKLAMA
Bransoletka, która wykrywa tabletkę gwałtu. Możesz ją kupić za 45 złotych

GHB to substancja, która nie ma smaku ani zapachu. Niedawno powstały specjalne słomki, które mają pomóc ją wykryć. Najnowszym "wynalazkiem" jest jednak bransoletka, która podpowie nam, w którym drinku znajduje się ta substancja

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

ofeminin.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

446

GHB - czyli tak zwana pigułka gwałtu to substancja, która nie ma smaku ani zapachu. Jeśli ktoś dosypie nam ją do drinka, nikłe szanse, że się zorientujemy. Niedawno powstały specjalne słomki, które mają pomóc ją wykryć. Najnowszym "wynalazkiem" jest jednak bransoletka, która podpowie nam, w którym drinku znajduje się ta substancja.

Tabletka gwałtu działa bardzo szybko. "Odcina" świadomość na kilka godzin

Pigułka gwałtu jest wyjątkowo "podstępną" substancją. Nie ma smaku ani zapachu, za to doskonale rozpuszcza się w różnego rodzaju napojach. Piwo, sok, wino, drinki - jest w nich niewyczuwalna. Osoba, która wypije taki koktajl, zaczyna odczuwać jej skutki już po kilkunastu minutach. Na początku kręci się jej w głowie, a później traci świadomość. W efekcie nie wie, co się z nią dzieje przez kilka godzin. W tym czasie właśnie dochodzi do różnego rodzaju sytuacji, o których później ofiara nie ma pojęcia. Jeśli zaś chodzi o stężenie substancji we krwi, to narkotyk można wykryć do 8 godzin po spożyciu. W moczu utrzymuje się zaś około 12 godzin.

Najczęściej mężczyźni podają ją kobietom, by wykorzystać je seksualnie. Zdarza się też, że robią to kobiety. Tak naprawdę nie ma reguły, ponieważ osoba, która traci świadomość jest całkowicie pozbawiona wpływu na swoje zachowanie.

W ostatnim czasie powstało kilka różnego rodzaju rozwiązań, których celem jest wykrycie substancji w drinku. Jakiś czas temu głośno było o specjalnych słomkach, które zmieniają barwę pod wpływem tej substancji. Najnowszym "wynalazkiem" jest jednak bransoletka wrażliwa na tabletkę gwałtu.

Jak "działa" bransoletka na obecność tabletki gwałtu?

Xantus, bo tak nazywa się specjalna opaska, działa na podobnych zasadach, co test ciążowy. Przed spożyciem drinka należy dokładnie go wymieszać, a następnie umieścić kilka kropel na białym pasku, który znajduje się na bransoletce. Po odczekaniu kilku minut (potrzeba czasu, by wykryć potencjalną obecność narkotyku!) należy sprawdzić kolor paska. Jeśli pojawi się niebieska kreska, to oznacza, że w drinku znajduje się substancja psychoaktywna i nie nadaje się on do spożycia.

25-latka autorką projektu

Pomysłodawczynią i twórczynią opaski jest 25-letnia Niemka KIm Eisenmann. Kobieta chciała w ten sposób ochronić siebie oraz inne osoby przed nieświadomym spożyciem tabletki gwałtu.

Twórczyni podkreśla, że opaska posiada trzy główne funkcje. Przede wszystkim wykrywa tabletkę gwałtu w drinku, ale dodatkowo przypomina temu, kto ją nosi, by miał się na baczności i pamiętał o sprawdzaniu spożywanych napojów. Co więcej, potencjalni przestępcy, którzy zobaczą ją na naszym nadgarstku, zniechęcą się do dodawania narkotyków do drinków.

Obecnie Xantus (opakowanie 4 opasek) można kupić stacjonarnie w Niemczech, ale też za pośrednictwem internetu. Nie jest to droga inwestycja, ponieważ opakowanie koszuje 10 euro, a więc ok. 45 złotych.

Uważamy, że to świetna inicjatywa i mamy nadzieje, że podobnych będzie jeszcze więcej!

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Etanol (alkohol)
  • Katastrofa
  • Marihuana
  • Marihuana

nastawiałem sie do tego kilka dni, sam dzień podróży nie był jeden z najlepszych, od samego rana chodziem zdenerwowany, kumple tylko czekali żeby wypić makumbe i czekać.

Do dnia spożycia magicznego płynu "kakało" przygotowywalismy się kilka dni, musielismy zorganizować kilka namiotów żeby móc później iść spać spokojnie, nie ze strachem przypału. Wszystko działo się w poniedziałek, ale opiszę tagże dzień wcześniej.

  • Marihuana

Doświadzczenie: Pół roku regularnego palenia konopii


Set & Setting: U kupla w domu, w atmosferze podniecenia i oczekiwania


  • Inne

Jakiś czas temu wpadło mi ręce 1g MXE. Czekałem dosyć długo, a w necie nie ma zbyt obszernych infaormacji na ten temat. Akcja ma się na domówce u znajomych w częściowej konspiracji, bo nie wszyscy muszą wiedzieć, leją się dobre trunki, gra muzyka jest luźno i przyjemnie. Dawek było kilka, po 30-100mg co na dodatek w połączeniu z alko było ewidentnym przedawkowaniem. Po ok 4 godzinach wyladowaliśmy z kumpelą na ulicy, dobijając się do wszystkich drzwi w zasięgu (była 2 w nocy!), potrafiąc wydobyć z siebie jedynie miarowe buczenie:D.

  • Bad trip
  • Mieszanki "ziołowe"
  • Tytoń

letni poranek, własne mieszkanie, nastrój dobry

Choć miewałam już nieprzyjemne stany po paleniu, zarówno ziółka jak i ziołopodobnych syntetyków, to jednak przejść z tego dnia nie można porównać z niczym, co przeżyłam do tej pory.

Osoby dramatu: ja oraz mąż mój, dalej zwany X.

Jest niedziela, późny ranek, ale jeszcze przed śniadaniem. X. od kilku dni zawzięcie gra w The Last of Us popalając przy tym sowicie wyrób marihuanopodobny o nazwie Mocarz.

randomness