Bransoletka, która wykrywa tabletkę gwałtu. Możesz ją kupić za 45 złotych

GHB to substancja, która nie ma smaku ani zapachu. Niedawno powstały specjalne słomki, które mają pomóc ją wykryć. Najnowszym "wynalazkiem" jest jednak bransoletka, która podpowie nam, w którym drinku znajduje się ta substancja

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

ofeminin.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

489

GHB - czyli tak zwana pigułka gwałtu to substancja, która nie ma smaku ani zapachu. Jeśli ktoś dosypie nam ją do drinka, nikłe szanse, że się zorientujemy. Niedawno powstały specjalne słomki, które mają pomóc ją wykryć. Najnowszym "wynalazkiem" jest jednak bransoletka, która podpowie nam, w którym drinku znajduje się ta substancja.

Tabletka gwałtu działa bardzo szybko. "Odcina" świadomość na kilka godzin

Pigułka gwałtu jest wyjątkowo "podstępną" substancją. Nie ma smaku ani zapachu, za to doskonale rozpuszcza się w różnego rodzaju napojach. Piwo, sok, wino, drinki - jest w nich niewyczuwalna. Osoba, która wypije taki koktajl, zaczyna odczuwać jej skutki już po kilkunastu minutach. Na początku kręci się jej w głowie, a później traci świadomość. W efekcie nie wie, co się z nią dzieje przez kilka godzin. W tym czasie właśnie dochodzi do różnego rodzaju sytuacji, o których później ofiara nie ma pojęcia. Jeśli zaś chodzi o stężenie substancji we krwi, to narkotyk można wykryć do 8 godzin po spożyciu. W moczu utrzymuje się zaś około 12 godzin.

Najczęściej mężczyźni podają ją kobietom, by wykorzystać je seksualnie. Zdarza się też, że robią to kobiety. Tak naprawdę nie ma reguły, ponieważ osoba, która traci świadomość jest całkowicie pozbawiona wpływu na swoje zachowanie.

W ostatnim czasie powstało kilka różnego rodzaju rozwiązań, których celem jest wykrycie substancji w drinku. Jakiś czas temu głośno było o specjalnych słomkach, które zmieniają barwę pod wpływem tej substancji. Najnowszym "wynalazkiem" jest jednak bransoletka wrażliwa na tabletkę gwałtu.

Jak "działa" bransoletka na obecność tabletki gwałtu?

Xantus, bo tak nazywa się specjalna opaska, działa na podobnych zasadach, co test ciążowy. Przed spożyciem drinka należy dokładnie go wymieszać, a następnie umieścić kilka kropel na białym pasku, który znajduje się na bransoletce. Po odczekaniu kilku minut (potrzeba czasu, by wykryć potencjalną obecność narkotyku!) należy sprawdzić kolor paska. Jeśli pojawi się niebieska kreska, to oznacza, że w drinku znajduje się substancja psychoaktywna i nie nadaje się on do spożycia.

25-latka autorką projektu

Pomysłodawczynią i twórczynią opaski jest 25-letnia Niemka KIm Eisenmann. Kobieta chciała w ten sposób ochronić siebie oraz inne osoby przed nieświadomym spożyciem tabletki gwałtu.

Twórczyni podkreśla, że opaska posiada trzy główne funkcje. Przede wszystkim wykrywa tabletkę gwałtu w drinku, ale dodatkowo przypomina temu, kto ją nosi, by miał się na baczności i pamiętał o sprawdzaniu spożywanych napojów. Co więcej, potencjalni przestępcy, którzy zobaczą ją na naszym nadgarstku, zniechęcą się do dodawania narkotyków do drinków.

Obecnie Xantus (opakowanie 4 opasek) można kupić stacjonarnie w Niemczech, ale też za pośrednictwem internetu. Nie jest to droga inwestycja, ponieważ opakowanie koszuje 10 euro, a więc ok. 45 złotych.

Uważamy, że to świetna inicjatywa i mamy nadzieje, że podobnych będzie jeszcze więcej!

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Ayahuasca

UWAGA! PONIŻSZY TEKST JEST CAŁKOWICIE FIKCYJNY, A PRZEDSTAWIONE

TU WYDARZENIA SĄ PŁODEM WYOBRAŹNI AUTORA. KAŻDY, KTO MA ZAMIAR SKORZYSTAĆ

Z ZAWARTYCH TU INFORMACJI, CZYNI TO WYŁĄCZNIE NA WŁASNE RYZYKO I ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Niniejszy tekst jest kompilacją dokumentów znalezionych w Sieci, oraz

doświadczeń autora.

  • Dekstrometorfan

Set & Settings: jakieś zarośla, potem miasto

doświadczenie: alkohol, marihuana, DXM

wiek i waga: 16/65kg

waga i wiek kumpla: 16/85kg

  • Marihuana

(DOn`t drink and drive! SMOKE AND FLY!!!!!!)

Spędzałem wakacje u kuzyna na wsi. Było przyjemnie, pogoda nawet dopisywałą (znaczy się było pochmurnie, ale jak się jest najaranym, nie zwraca się na to uwagi). Chciałbym tu opisać w jaki sposób zdobywaliśmy zioło. Jako że to co przywiozłem do niego skończyło się dość szybko, postanowiliśmy kupić u kogoś na wiosce. I tu wyszła niekompetencja mojego kuzyna. Na mieście (10 km od wioski w której spędzałem wolny czas) mógł załątwić w każdym momencie, ale tu za cholerę nie mógł...

  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

nastawienie – wieczny optymista, miejsce – dom w małej pięknie położonej miejscowości.

Spotkałem na mieście kumpla. Pokazał mi z uśmiechem na twarzy swoje zakupy, w reklamówce znajdowała się paczka aco i 2 saszetki proszku do mycia cipek. Przypomniał mi się mój pierwszy i w tan czas jedyny, bardzo mocny trip po aco. Wyrzuciło mnie wtedy w kosmos a ciało rozpadło się w nicości, nawet myśli momentami rozpływały się i przestawały istnieć, byłem przez jakiś czas na 4 plateau.  Znając potencjał niewinnego leku na kaszel postanowiłem to powtórzyć, tym razem zmniejszając dawkę.

randomness