Bransoletka, która wykrywa tabletkę gwałtu. Możesz ją kupić za 45 złotych

GHB to substancja, która nie ma smaku ani zapachu. Niedawno powstały specjalne słomki, które mają pomóc ją wykryć. Najnowszym "wynalazkiem" jest jednak bransoletka, która podpowie nam, w którym drinku znajduje się ta substancja

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

ofeminin.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

608

GHB - czyli tak zwana pigułka gwałtu to substancja, która nie ma smaku ani zapachu. Jeśli ktoś dosypie nam ją do drinka, nikłe szanse, że się zorientujemy. Niedawno powstały specjalne słomki, które mają pomóc ją wykryć. Najnowszym "wynalazkiem" jest jednak bransoletka, która podpowie nam, w którym drinku znajduje się ta substancja.

Tabletka gwałtu działa bardzo szybko. "Odcina" świadomość na kilka godzin

Pigułka gwałtu jest wyjątkowo "podstępną" substancją. Nie ma smaku ani zapachu, za to doskonale rozpuszcza się w różnego rodzaju napojach. Piwo, sok, wino, drinki - jest w nich niewyczuwalna. Osoba, która wypije taki koktajl, zaczyna odczuwać jej skutki już po kilkunastu minutach. Na początku kręci się jej w głowie, a później traci świadomość. W efekcie nie wie, co się z nią dzieje przez kilka godzin. W tym czasie właśnie dochodzi do różnego rodzaju sytuacji, o których później ofiara nie ma pojęcia. Jeśli zaś chodzi o stężenie substancji we krwi, to narkotyk można wykryć do 8 godzin po spożyciu. W moczu utrzymuje się zaś około 12 godzin.

Najczęściej mężczyźni podają ją kobietom, by wykorzystać je seksualnie. Zdarza się też, że robią to kobiety. Tak naprawdę nie ma reguły, ponieważ osoba, która traci świadomość jest całkowicie pozbawiona wpływu na swoje zachowanie.

W ostatnim czasie powstało kilka różnego rodzaju rozwiązań, których celem jest wykrycie substancji w drinku. Jakiś czas temu głośno było o specjalnych słomkach, które zmieniają barwę pod wpływem tej substancji. Najnowszym "wynalazkiem" jest jednak bransoletka wrażliwa na tabletkę gwałtu.

Jak "działa" bransoletka na obecność tabletki gwałtu?

Xantus, bo tak nazywa się specjalna opaska, działa na podobnych zasadach, co test ciążowy. Przed spożyciem drinka należy dokładnie go wymieszać, a następnie umieścić kilka kropel na białym pasku, który znajduje się na bransoletce. Po odczekaniu kilku minut (potrzeba czasu, by wykryć potencjalną obecność narkotyku!) należy sprawdzić kolor paska. Jeśli pojawi się niebieska kreska, to oznacza, że w drinku znajduje się substancja psychoaktywna i nie nadaje się on do spożycia.

25-latka autorką projektu

Pomysłodawczynią i twórczynią opaski jest 25-letnia Niemka KIm Eisenmann. Kobieta chciała w ten sposób ochronić siebie oraz inne osoby przed nieświadomym spożyciem tabletki gwałtu.

Twórczyni podkreśla, że opaska posiada trzy główne funkcje. Przede wszystkim wykrywa tabletkę gwałtu w drinku, ale dodatkowo przypomina temu, kto ją nosi, by miał się na baczności i pamiętał o sprawdzaniu spożywanych napojów. Co więcej, potencjalni przestępcy, którzy zobaczą ją na naszym nadgarstku, zniechęcą się do dodawania narkotyków do drinków.

Obecnie Xantus (opakowanie 4 opasek) można kupić stacjonarnie w Niemczech, ale też za pośrednictwem internetu. Nie jest to droga inwestycja, ponieważ opakowanie koszuje 10 euro, a więc ok. 45 złotych.

Uważamy, że to świetna inicjatywa i mamy nadzieje, że podobnych będzie jeszcze więcej!

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Inne


goniły mnie dziś gliny


chociaż jestem uczciwa


nikogo nie okradam


i nikogo nie zabijam


dogonili mnie w koncu


choć tak dobrze mi już szło


zabrali mi gandzie


i stłukli mi szkło

panie moj panie


spójrz na masę smutnych


ludzi daj im trochę gandzi


pozwól im się łudzić
czy nie widzisz mój panie


że zamykasz nas w klatce

  • 4-HO-MIPT

Podróżnik: 30 lat, 186 cm wzrostu, 85 kg wagi

Doświadczenie: mj, haszysz, boska szałwia, kratom, LSA, Lagochilus inebrians, Kava kava, Lactuca virosa, kanna, palma arekowa i betel, wild dagga, Ilex guayusa, damiana, Indian warrior, męczennica, Escholtzia californica, mieszanki „ziołowe”, Calea, afrykański korzeń snów i inne ubulawu, Nymphaea caerulea, amfetamina, khat, ketony, efedryna, benzylopiperazyna, prozac, alprazolam, bellergot, klorazepan, alkohol, tytoń, 4-ho-mipt, 4-aco-dmt, 4-mmc

  • Dekstrometorfan
  • Tripraport

Nastawienie bardzo pozytywne, chęć odbicia się od codziennej rutyny. Mieszkanie puste do wieczora.

Mimo obecnie panującej pogody dzień był dość ładny, mama oświadczyła że wraz z siostrą jedzie do babci więc postanowiłem się nie nudzić i oddałem się pożądaniu.

Kiedy około godziny 13:30 w mieszkaniu zostałem tylko ja i mój mały piesek sięgnąłem do prawej kieszeni swojej kurtki, z której wyciągnąłem dwa opakowania Tussidexu.

  • Inhalanty
  • Miks

Wbiegając do łazienki w poszukiwaniu gumek do włosów rzucił mi się w oczy pamiętny zielony ręcznik, dzięki któremu do mojej głowy wpadł pomysł na napisanie tego oto tripraportu. Niestety moje umiętności składnego pisania są znikome, jednakże wspomniany ręcznik nie pozwala o sobie zapomnieć, a zatem zapraszam do przeczytania poniższego tekstu :)

 

randomness