Biznesmen oskarżony o przemyt marihuany

Za przemyt przeszło 2,5 ton jamajskiej marihuany do Niemiec odpowie przed szczecińskim sądem znany szczeciński biznesmen i mecenas kultury Artur R.

Anonim

Kategorie

Źródło

az, Gazeta Wyborcza Szczecin

Odsłony

3482
Akt oskarżenia przeciwko Arturowi R. i Grzegorzowi R. skierował do sądu wydział ds. przestępczości zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. W tej sprawie chodzi o dwa kontenery wypełnione 2534 kg marihuany, jakie odkryli 22 maja 2000 r. w hamburskim porcie tamtejsi celnicy. Na podstawie dokumentów, jakie otrzymał od moskiewskiej firmy A. (odbiorca kontenerów) armator, policja trafiła na ślad dwóch Polaków. Artur R. został skazany w Niemczech na trzy lata i dziewięć miesięcy więzienia. Odsiedział połowę kary. Teraz przed szczecińskim sądem odpowie za udział w związku przestępczym i próbę wprowadzenia do obrotu marihuany.

Artur R., oficjalnie biznesmen (do niedawna właściciel wielkiej firmy spedycyjnej) jest też mecenasem kultury związanym z Fundacją Teatru Polskiego w Szczecinie i twórcą Teatru Kameralnego "Miejsce".

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

PtaQ (niezweryfikowany)
Czemu mnie nie bylo w tych kontenerach ;( <br>Tyle shitu sie zmarnowalo .... <br>
lukash (niezweryfikowany)
2,5 tony mj^^
JaRvIS (niezweryfikowany)
o kur.wa ;) 2,5 tony mysle ze jak to policja <br>spalala ;) to ujebalo sie pol okolicy ;)
ASheh (niezweryfikowany)
pozamykac mecenasow qltury!!! <br> <br>zostawic samych kiboli po podstawowce na wolnosci bo oni tylko rozpierdalaja wystawy sklepowe zabijaja ludzi na zadymach i ogolnie robia rozpierdol!!! <br> <br>biznesmenow i reszte pozamykac a najlepiej od razu odstrzelic bo wprowadzaja smierc na rynek w postaci zielonego liscia z jamajki!! <br> <br>tam ludzie pala i zobaczcie jakie tego sa sqtki!! <br>najbardziej niebezpieczny zdemoralizowany zacofany nieprzyjazny i nacjonalistyczny kraj na swiecie!! <br> <br>a w polsce jak pieknie: woda kibole i milosc na kazdym kroq.... <br>CHRONMY NASZA OJCZYZNE PRZED UPADKIEM!! <br>SMIERC HANDLARZOM SPRZEDAJACYM SMIERC!!! <br> <br> ide na kibel bo musze.... odreagowac!!
REKIN (niezweryfikowany)
o kurwa 2,5 tony <br>a ja po 5 gram kupuje
radziu (niezweryfikowany)
nawet niewiem jak tona wyglada a codopiero dwie <br>i pol jeszcze <br>szkoda troche tego siuwaru <br>tyle ludzi mogl uszczesliwic
B3k (niezweryfikowany)
Ciekawy jestem gdzie i w jaki sposob policja spali 2,5 tony. To nie jest 10 taczek shitu. To jest jeden wielki tir z dwoma przyczepami. I zaloze sie ze przed spalaniem nie waża jeszcze raz aby sprawdzic ile ubyło a jesli sprawdzaja to waga o skali gdzie masz same tony , nie pokaze ci brakujacych gramów. Pokaze w przyblizeniu , napewno z tego co spalili poszlo cos okolo 900 g ,a moze i 999 g do kieszeni jakiegos &quot;porzadnego &quot; gliny. <br> <br>Pozdrawia B3k.
anonim (niezweryfikowany)
masz napisane 2 kontenery a nie dwie przyczepy, a spala to pewnie w jakiejs spalarni raczej juz w polu nie spalają albo sami spala i sprzedadzą co zostanie hehe
FluQ (niezweryfikowany)
Nie ma to jak Jamajska cooltura <br>Mogliby zrobić konkurs na najdłuższego jointa ;) <br> <br>Rastaman Vibration
Zajawki z NeuroGroove
 • Narkoza
 • Retrospekcja

Zapalenie wyrostka.

Wiek w momencie doświadczenia: 12+(?)lat

Będzie to opis nie tylko efektu działania narkozy na mój małoletni wówczas mózg, ale przy okazji pewnego fenomenu zdarzającego się mi od dzieciństwa, jeszcze przed tym pierwszym zabiegiem chirurgicznym. Sam w sobie jest już niezwykły, a o tyle bardziej, że żaden ze znanych mi sposobów prócz narkozy go nie wywołał. Jeśli już się zdarza to spontanicznie nocą, o czym przy końcu, teraz skupie się na historii zabiegu, i tego czego doświadczyłem, czyli opisie samego fenomenu.

 • 4-HO-MET
 • Grzyby halucynogenne
 • Marihuana
 • Metoksetamina
 • Miks

podekscytowanie nadchodzącym doświadczeniem, ogólna wesołość. Remontowany dom na skraju lasu ok. 1km od najblizszej małej wioski dostarcza swoją porcje klimatu.

Początek imprezy ok. 20:00. Wcześniej w drodze jeden browar potem zjadam pyszną pizzę z ok. 50 dorodnymi grzybkami z zeszłorocznych zbiorów. Spodziewałem się ze będą długo wchodzić razem z ta pizzą ale ponieważ poprzedni posiłek był to obiad ok. 13:30 to jednak wchodzą dużo szybciej bo pierwsze efekty czuje po ok. 15min! Pizzę popijam kolejnym browarem i w trakcie wypijam tez 20ml nalewki dziurawcowej zmieszane z 15ml nalewki anyżowo piołunowej.

 • Dekstrometorfan
 • Tripraport

Oczekiwanie na dobrą zabawę, lekki strach, że umrę,

Dzień tripa - 27/10/2017 ( Piątek )

Waga: około 50kg

Tego dnia byłem z paroma ziomkami, nazwijmy ich X , D i F ( z nas wszystkich DXM braliśmy tylko ja i X)

 • LSD-25
 • Pierwszy raz

Ja, sam. Zbliża się zmrok. Gdzieś w polach, na dróżce niedaleko lasu. Chęć zjednoczenia się z naturą, duchowego oczyszczenia, głębszego poznania swoich problemów, i stania się lepszym sobą. Warunki atmosferyczne: zimno, wije lekki wiatr, słoneczko powoli zmierza ku zachodowi. Ja, ubranie, rower, słuchawki, gumy do żucia- nawet wody nie zabrałem ;) Nastawienie umysłu- również nie idealne, miałem troszkę dziwnych myśli i lęku.

Heja, jest to mój pierwszy trip raport na tej stronie, również pierwsze spotkanie z tymi prawdziwszymi psychodelikami ;) Więc proszę o wyrozumiałość i ewentualne poprawienie. Też jak widać set and setting nie było najlepsze, więc nie będzie to doświadczenie rodem lotu w kosmos, nie mniej jednak starałem się zassać całą wiedzę, jaką kwas ma mi do przekazania.