"Benzo" sieje strach w USA. Narkotyk jest mocniejszy i groźniejszy od heroiny

Przez Amerykę Północną przechodzi największa w historii fala zgonów spowodowanych narkotykami. Nielegalne substancje pojawiły się szczególnie w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Eksperci zwracają uwagę, że są znacznie gorsze niż heroina. Liczba zgonów spowodowanych przedawkowaniem to już setki tysięcy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wiadomosci.wp.pl
Damian Nowicki
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

367

Przez Amerykę Północną przechodzi największa w historii fala zgonów spowodowanych narkotykami. Nielegalne substancje pojawiły się szczególnie w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Eksperci zwracają uwagę, że są znacznie gorsze niż heroina. Liczba zgonów spowodowanych przedawkowaniem to już setki tysięcy.

Większość śmiertelnych przedawkowań w Kanadzie i USA jest spowodowana 50-krotnie mocniejszym od heroiny fentanylem. Ten syntetyczny opioid w ciągu ostatniej dekady uśmiercił ponad 250 tys. ludzi. Nową i niebezpieczną praktyką jest wzbogacanie rozmaitymi środkami chemicznymi dostępnych już narkotyków.

Reporterka VICE News Marisha Krishnan porozmawiała z ekspertami od uzależnień oraz osób uzależnionych, którzy jednoznacznie stwierdzili, że w porównaniu z tym, co niedawno pojawiło się na amerykańskim czarnym rynku, fentanyl jest stosunkowo bezpieczny.

W 2021 r. liczba śmiertelnych przypadków przedawkowania w USA przekroczyła 107 tysięcy, bijąc kolejny rekord. Od 1999 r. z powodu narkotyków zmarło już ponad milion Amerykanów.

Tymczasem w Filadelfii (USA) we wszystkich zatrzymywanych obecnie przez służby próbkach fentanylu i heroiny wykrywana jest ksylozyna - środek uspokajający wykorzystywany w weterynarii. Sprzedaje się go pod nazwą "tranq", od angielskiego wyrazu "tranquilizer" oznaczającego właśnie środek uspokajający. Uzależnione od nowej mieszanki osoby zgłaszają pojawianie się ropiejących wrzodów na skórze i to nie tylko w miejscu wkłucia się w żyłę. Niektórym trzeba było amputować kończyny.

Jak wykazały sekcje zwłok, aż co trzeci przypadek śmiertelnego przedawkowania narkotyków w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie w marcu spowodowany był narkotykiem zwanym potocznie "benzo". To mieszanka fentanylu i benzodiazepin, czyli silnych środków uspokajających. Odurzeni nią ludzie bywają wykorzystywani seksualnie lub okradani, zdarza im się też uczestniczyć wypadkach samochodowych, a po wytrzeźwieniu niczego nie pamiętają.

- "Benzo" zabije mnóstwo osób. Jest wszędzie - mówi cytowana przez VICE kanadyjska dilerka Keisha. Według niej początkowo nikt nie wiedział o dodatku z benzodiazepin. Wiadomo było tylko, że gdy pojawi się nowy silny narkotyk to ludzie szybko się uzależnią.

Oceń treść:

Average: 2.6 (5 votes)
Zajawki z NeuroGroove

GHB

  • GHB

Ok, jako ze duzo ludzi pyta o G to moze ja odpowiem cos o tym jako, ze GHB uzywalem od 4

lat, a obecnie zrobilem sobie przerwe jako, ze zaczely pojawiac mi sie negatywne skutki

chodz niekoniecznie jestem pewien czy od tego.

W Polsce nie spotkalem nikogo kto by to bral, ale chodza jakies sluchy ze ludzie probuje.

Wiekszosc ludzie jednak u nas pije prekursory BDO lub GBL ktore w zeladku zamienija sie

w GHB. W wiekszosci to gowno bo te prekursory sa slabej czystosci bo po co w przemysle

  • MDMA (Ecstasy)
  • Pozytywne przeżycie

Miła atmosfera, pozytywne nastawienie z mojej strony, piękny lasek i najlepsi towarzysze

Przygotowania:

Razem z 2 osobami utworzyliśmy małą ekipę do tripu z pigułkami (ona G, on K i ja).

Któregoś dnia umówiliśmy się że weźmiemy owe cukiereczki, które niestety albo stety mi pozostały z holandii, z której wróciłem. Miałem TYLKO 2  zielone heinekeny (które szczerze mógłbym brać codziennie) i 1 niebieską WB, która była dla mnie bardzo słaba bo pamiętam,  że musiałem wziąć 1.5 by poczuć cząstkę działania jak w heinekenie ale mniejsza :P 

Generalnie na całą zabawę umówiliśmy się po lekcjach :D

Zabawa... AKCJA? 

  • Benzydamina
  • Dekstrometorfan
  • Etanol (alkohol)
  • Miks

Od parku w stolicy, przez jazdę pociągiem aż do cieplutkiego domu, także ciekawie

Część pierwsza

  • Grzyby halucynogenne

tia... grzybki w czerwcu to jest to. nie zarlismy [zrobil sie z nich przez rok taki mial ze nikt nie wiedzial jak to zezrec] ino wywarek. kawa+ cukier+proszek grzybkowy;). wyszlo ok pol litra. na trzech po 1/4 i jedna dawka zostawiona na pozniej dla kola ktory jak uslyszal slowo grzyb o tej porze roku to malo nie zemdlal;). 0 smaku grzybkow w wywarze. zero dzialania.... przez dwadziescia minut. do tego czasu palilismy sobie zwykla skuninke coraz bardziej watpiac w skutecznosc tego pomyslu. ale nie watpcie.

randomness