"Benzo" sieje strach w USA. Narkotyk jest mocniejszy i groźniejszy od heroiny

Przez Amerykę Północną przechodzi największa w historii fala zgonów spowodowanych narkotykami. Nielegalne substancje pojawiły się szczególnie w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Eksperci zwracają uwagę, że są znacznie gorsze niż heroina. Liczba zgonów spowodowanych przedawkowaniem to już setki tysięcy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wiadomosci.wp.pl
Damian Nowicki
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

181

Przez Amerykę Północną przechodzi największa w historii fala zgonów spowodowanych narkotykami. Nielegalne substancje pojawiły się szczególnie w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Eksperci zwracają uwagę, że są znacznie gorsze niż heroina. Liczba zgonów spowodowanych przedawkowaniem to już setki tysięcy.

Większość śmiertelnych przedawkowań w Kanadzie i USA jest spowodowana 50-krotnie mocniejszym od heroiny fentanylem. Ten syntetyczny opioid w ciągu ostatniej dekady uśmiercił ponad 250 tys. ludzi. Nową i niebezpieczną praktyką jest wzbogacanie rozmaitymi środkami chemicznymi dostępnych już narkotyków.

Reporterka VICE News Marisha Krishnan porozmawiała z ekspertami od uzależnień oraz osób uzależnionych, którzy jednoznacznie stwierdzili, że w porównaniu z tym, co niedawno pojawiło się na amerykańskim czarnym rynku, fentanyl jest stosunkowo bezpieczny.

W 2021 r. liczba śmiertelnych przypadków przedawkowania w USA przekroczyła 107 tysięcy, bijąc kolejny rekord. Od 1999 r. z powodu narkotyków zmarło już ponad milion Amerykanów.

Tymczasem w Filadelfii (USA) we wszystkich zatrzymywanych obecnie przez służby próbkach fentanylu i heroiny wykrywana jest ksylozyna - środek uspokajający wykorzystywany w weterynarii. Sprzedaje się go pod nazwą "tranq", od angielskiego wyrazu "tranquilizer" oznaczającego właśnie środek uspokajający. Uzależnione od nowej mieszanki osoby zgłaszają pojawianie się ropiejących wrzodów na skórze i to nie tylko w miejscu wkłucia się w żyłę. Niektórym trzeba było amputować kończyny.

Jak wykazały sekcje zwłok, aż co trzeci przypadek śmiertelnego przedawkowania narkotyków w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie w marcu spowodowany był narkotykiem zwanym potocznie "benzo". To mieszanka fentanylu i benzodiazepin, czyli silnych środków uspokajających. Odurzeni nią ludzie bywają wykorzystywani seksualnie lub okradani, zdarza im się też uczestniczyć wypadkach samochodowych, a po wytrzeźwieniu niczego nie pamiętają.

- "Benzo" zabije mnóstwo osób. Jest wszędzie - mówi cytowana przez VICE kanadyjska dilerka Keisha. Według niej początkowo nikt nie wiedział o dodatku z benzodiazepin. Wiadomo było tylko, że gdy pojawi się nowy silny narkotyk to ludzie szybko się uzależnią.

Oceń treść:

Average: 2.6 (5 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)Pierwszego krazka zjadlem wlasnie wczoraj na TRESORZe 31... ale od poczatku....

Jest godzina 20:00, mnie juz kreci w dupie co mam robic, niewiem co ze soba zrobic, wiec biore kase i muwie matce ze juz ide na ta impreze i poszedlem sobie do kumpla z ktorym szedlem na impre i ktory mi zalatwial krazki, jestem u niego w chacie gadamy itd itd. no i decydujemy wyruszyc po 3 kumpla bierzemy go ze soba i na impreze, oni kupili cwiartke wodki wypili i doszlismy... jest godzina 21:30

za 30 min otwieraja eskulap... czekamy i widzimy znajomych.

  • 25B-NBOMe
  • 3-MeO-PCP
  • Miks

50 mg 3-meo-pcp przyjęte donosowo przez dwie osoby w rozłożeniu na 3 dawki (w odstępach godzinnych). Ok. pół godziny po ostatniej dawce 3-meo-pcp przyjęte kartony z 2 mg 25b. Z początku 3-meo-pcp wydawało się wykazywać bardziej działanie relaksacyjne, aniżeli stricte dysocjacyjne.  Błogostan i niedosyt nakłonił nas do dorzucenia 25b. Już po upływie pół godziny czuć było nadchodzący kataklizm, ale z uwagi na głębokie poczucie komfortu, przekonanie, że nastąpi coś kompletnie nieprzewidywalnego, nie niosło ze sobą lęku.

  • Marihuana
  • Tripraport

Siedzę z dziewczyną w pokoju i stwierdzam, że to chyba najciekawsze rozwiązanie niedzieli.

To nie miało sensu co ja powiedziałem.
T0= 20:46

Do T + 30 min przestrzeń u skraju mojego pola widzenia uległa znacznemu rozciągnięciu, nic więcej szczególnego prócz głupawki się nie wydarzyło. Aż do teraz.

  • DMT
  • Pierwszy raz

Przyjechałem na ferie do mojego znajomego na drugim końcu Polski. Miałem wynajęty nieduży pokój, siedzieliśmy tam razem. Byłem nieco spięty i podekscytowany, może nawet nieco zestresowany tym co miało za chwilę nastąpić.

Pierwszy raz DMT, bardzo dziwny i stresujący trip.

W sobotę wieczorem (około 10 - 11) wciągnąłem donosowo mniej więcej 100mg DMT. 
To co się potem stało było niesamowite i przerażające zarazem.