"Apetyt na trawkę"

Wszystko wskazuje na to, że w Wielkiej Brytani zalegalizują marihuanę.

Anonim

Kategorie

Źródło

"Nowe Państwo" nr 29 (295), 20 lipca, 2001 r.

Odsłony

9849


"Apetyt na trawkę"

David Blunkett, laburzystowski minister spraw wewnętrznych, zapowiada dyskusję nad legalizacją marihuany i innych miękkich narkotyków. W szyki lewicy przyszedł niespodziewanie jeden z liderów konserwatystów, Michale Portillo, który dopuszcza poparcie prawicy dla legalizacji "trawki". Jak zauważają krytycy, po wyborczej klęsce torysów Portillo próbuje małpować - wychodzący naprzeciw zachciankom nastolatków - styl Partii Pracy.
Dyskusja na temat legalizacji marihuany toczy się na forum prawie wszystkich zachodnich partii lewicowych od połowy lat 90. Po Francji i Niemczech przyszłą kolej na Wielką Brytanię. Za pierwszej kadencji premiera Tony'ego Blaira przeciw legalizacji marihuany zdecydowanie opowiadał się Jack Straw, ówczesny minister spraw wewnętrznych. W nowym gabinecie Blaira następca Strawa, David Blunkett, zmienił linię. - Jestem gotowy do dojrzałej, inteligentnej debaty na temat dekryminalizacji posiadania marihuany - mówi. - Rzecz nie w tym, by określać od razu: jestem za lub przeciw. Pomyślimy spokojnie, rozważymy wszystkie racje. Nasze decyzje nie mogą być podejmowane ani pod wpływem tekstów prasowych, ani histerii.
Minister spraw wewnętrznych odniósł się w ten sposób do coraz bardziej dynamicznej kampanii na rzecz legalizacji miękkich narkotyków. Jej liderzy, na czele z laburzystowskim posłem Paulem Flynnem, domagają się swobodnej sprzedaży tych narkotyków w licencjonowanych sklepach i barach. Zwolennicy legalizacji "trawki" uzyskali już poparcie byłych szefów MSW Roya Jenkinsa i lorda Bakera oraz byłego glównego inspektora więziennictwa, Davida Ramsbothama. Do debaty wzywa też Mo Mowlam, minister odpowiedzialny za walkę z narkotykami w poprzednim rządzie Blaira. Oczywiście, zwolennicy legalizacji deklarują, że ewentualne nowelizacje prawne nie wpłyną na ich sprzeciw wobec stosowania twardych narkotyków, takich jak heroina czy crack. Część specjalistów zaangażowanych w walkę z narkomanią uważa, że postawa taka jest hipokryzją. Dave Rickley, opiekun uzależnionych młodych ludzi z Bristolu, podkreśla na łamach prasy, że to właśnie "trawka" jest pierwszym krokiem na drodze do uzależnienia od silniejszych narkotyków. - Istnieje ogromna przepaść między nastolatkiem, który nigdy niczego nie brał, a tym, który pali "trawkę". Odrzucam stwierdzenia, że nie ma żadnej różnicy między siłą oddziywania papierosów czy alkoholu, a "trawki". Jest, i to ogromna. w brytyjskich warunkach sięgnięcie po "trawkę" to początek pewnego stylu życia, który niezwykle często prowadzi do twardych narkotyków - mówi.
Jak jednak wskazują konserwatywni publicyści, w dyskusji na temat "trawki" dominuje raczej ideologia, a nie opinie specjalistów? - Marihuana, symbol wyzwolenia i rewolucji obyczajowej będzie lansowana przez pokolenie 1968 roku jako fetysz. O jakiej dyskusji mówimy? - pyta konserwatywny pisarz Paul Johnson. - Będziemy świadkami tego, co zawsze.
Oskarżeń wysuwanych wobec przeciwników "trawki" o histerię i żonglowania sondażami wskazującymi na masowe przyzwolenie dla legalizacji "marychy". Zapowiedzi legalizacji "trawki" najdobitniej skomentowała Margaret Thatcher, posługując się porównaniem: - To tak, jak gdyby zalegalizować kradzieże kieszonkowe.
w polemicznym artykule w lewicowym independence Bruce Anderson odrzuca porównanie pani Thatcher i pyta: "Dlaczego mamy ograniczać prywatną wolność dorosłych ludzi w sprawie ich używek? Zakładając oczywiście, że są oni w stanie przyjąć i zaakceptować konsekwencje swoich działań?". Biorąc pod uwagę poparcie ważnych osób, które zdobyli zwolennicy legalizacji soft drugs, trudno przypuszczać, by coś mogło jeszcze przeszkodzić "trawkowemu lobby". Jak odnotowały gazety, jeden z głównych kandydatów na nowego szefa konserwatystów Michael Portillo zadeklarował, że nie będzie sprzeciwiać się legalizacji trawki. Sprawa ta może być rozważona w ramach konsultacji obecnego rządu z opozycją. Portillo najwyraźniej chce dać do zrozumienia, że pod jego rządami konserwatyści pójdą drogą postępu.
Jak niedawno oświadczył - torysi powinni wycofać się z walki przeciw promowaniu homoseksualizmu w szkołach, "aby wykazać, że konserwatyści nie są partią ekstremistów". Deklaracje Portilla ironicznie komentuje konserwatywny tygodnik Spectator: "Portillo daje się tresować przez lewicę jak cyrkowa foka. Aby wykazać, że nie jest ekstremistą, będzie rezygnował z kolejnych elementów konserwatywnej tożsamości".
O tym, co jest, a co nie jest ekstremizmem, i tak zawsze decydować będzie lewica. Istotnie, sugestia poparcia torysów legalizacji "trawki" i włączenia wiedzy o homoseksualizmie do programów szkól wskazuje, że konserwatyści mogą pójść śladem francuskiej i niemieckiej prawicy, która dala narzucić sobie kanony political corectness. A prawica małpująca w poprawności politycznej lewicę zawsze będzie żałosna.
Swoistą puentą do wolty Portilla jest to, że w czasie niedawnej kampanii parlamentarnej Tony Blair, nie chcąc zrażać do siebie konserwatywnych wyborców, odrzucał jakiekolwiek zmiany w obecnym prawie o ściganiu narkotyków, prawie, które nie rozróżnia narkotyków miękkich i twardych."

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

herka17 (niezweryfikowany)
Tak, bowiem dział "diazepam " został utworzony dlatego, bo ja jako pierwsza napisałam t-r spowodowany zażyciem Relanium. I teraz mamy ten oto dział. :)
dwuq (niezweryfikowany)
taaaaaaa. zajebisty dział.. przydałby się jeszcze dział herbatka malinowa, papryka ostra i łagodna.....
toksykomaniak 666 (niezweryfikowany)
a rolka jest fajna szczególnie z alkiem, ale wtedy luzik mam ohohoho :) <br>
fazi (niezweryfikowany)
Nie wiem jak co niektorzy to robiom ale 15 mg diazepamu na mnie to nie dziala zwlaszcza ze ze jestem bardzo chudy
maly (niezweryfikowany)
nie wiem czy wy ale ja zauwazylem ogromna roznie pomiedzy polskimi relanium (diazepam) a zachodnim Valium (btw tez diazepam) tamtych drugich 15mg dziala na mnie tak jak polskich 30mg troche dziwne no nie? <br>i na bank to nie zaden wkret <br>nie ktos w temacie odezwie sie
Ernesto (niezweryfikowany)
Dla mnie polska rolka tez jest hujowa, jak i klony. Po zjedzeniu polskiej rolki 8 x 5 mg i zapitych 2 piwami nic nie czulem. Fakt, waze 95 kg, ale 8 szt. to troche jest! Klony tez nie dizalaja za bardzo na mnie:(. Z benzo tylko lorafen fajnie dziala na mnie i alprazolam.
CHEEROCKE (niezweryfikowany)
A w główce wszystko wporządku...?
Ernesto (niezweryfikowany)
A co cie to obchodzi? Kazdy robi co chce, nawet jak nie ma 18 lat to i tak zrobi co chce. Nawet starzy go wtedy nie upilnuja. Kazdy ma prawo do wlasnego wyboru, jesli bedzie on zly to poniesie sie tego konsekwencje. Ja juz mam benzo za soba, chociaz bralem dla zabawy. W glowce wporzo zapewniam cie:). Aha, mam 20 lat.
pytanie (niezweryfikowany)
Ile kosztuje opakowanie relanium? <br> <br>
Lena (niezweryfikowany)
Ile kosztuje opakowanie relanium? <br> <br>
sonia (niezweryfikowany)
no ja to akurat nie mam problemu moj ojciec jest lekomanem i gdybym chcaila to mam rozne psychotropy pod reka,a wiem co potrafia zrobic strary w polaczeniu z alkoholem zaatakowal pielegniarek w szpital myslal ze chce go zabic, oczy to mu wywalilo z orbity machal rekami przed siebie zrenice mial jak spodki jak by nie bylo go na tej ziemi potem tylko wybil szybe w moim pokoju a sie wyciwczyl polyka cala saszetke relanium i kima <br>ja tam jest spokojna wewnetzrnie po jednej i senna wiec dziekuje uzaleznienie jest chujowe
gargulec (niezweryfikowany)
Siemka...ej co sie kumpuje bez recepty ?? Hm ja sie pytalam o Valium ..laska w aptece namnie spojzala jak bym wyglondala ..,.jak jakas &quot;... &quot;.... hm i mam dopiero 15 latek tzn za 13 dni bende miala 15 latek wienc powiedzcie mi co mozna wziasc bez recepty ja tylko sprubowac chce prosze napiszcie mi albo na e-maila albo tutaj... thx z gory :d <br>
m.m. (niezweryfikowany)
Jestem po cięzkich przeżyciach i od wielu lat wspomagam sie relaniu tylko w stanach lękowych a nie dla jak wy to piszecie odlotu i zapewniam was że nie jest to lek obojętny na wasze zdrowie więc nie rujnujcie sobie zdrowia i lepszym afryzodiakiem będzie tabliczka czekolady tez jest odlotowo.
fgdf (niezweryfikowany)
[reklama] <br> <br>zapraszam na forum może kogoś zainteresuje ;)
KAZIMIERZ BONICH (niezweryfikowany)
JA ZNAM JEDNEGO CZUBASA CO BIERZE RELANIUM MA ON ATAKI PSYCHIATRYCZNE PO RELANIUM I JAK BYŁ W KOBIERZYNIE TO MU DAWALI PO UPRZEDNIM ZAŁOZENIU KAFTANU BEZPIECZENSTWA :]]]
niewprowadzona (niezweryfikowany)
Dobre :D hehe pozdrawiam autora
Maniak (niezweryfikowany)
Jak zalatwic Relanium bez recepty? teraz zostaly mi juz tylko Xanaxy tez zajebiscie kreca:)
pppp (niezweryfikowany)
Relanium kosztuje 1,27 bo kupowaem ostatnio babci w aptece
Nina (niezweryfikowany)
Relanium kosztuje 1,27 bo kupowaem ostatnio babci w aptece
blejdi (niezweryfikowany)
no ja to akurat nie mam problemu moj ojciec jest lekomanem i gdybym chcaila to mam rozne psychotropy pod reka,a wiem co potrafia zrobic strary w polaczeniu z alkoholem zaatakowal pielegniarek w szpital myslal ze chce go zabic, oczy to mu wywalilo z orbity machal rekami przed siebie zrenice mial jak spodki jak by nie bylo go na tej ziemi potem tylko wybil szybe w moim pokoju a sie wyciwczyl polyka cala saszetke relanium i kima <br>ja tam jest spokojna wewnetzrnie po jednej i senna wiec dziekuje uzaleznienie jest chujowe
bezimienna (niezweryfikowany)
jak załatwić relanium bez recepty? <br>
thc (niezweryfikowany)
[reklama] <br> <br>zapraszam na forum może kogoś zainteresuje ;)
bezimienna (niezweryfikowany)
czy mógłby ktoś mi załatwić valium albo relanium?
## KAZIMIERZ BO... (niezweryfikowany)
RELANIUM JEST SUPER, KOSZTUJE DO KILKUDZIESIĘCIU ZŁOTYCH I WPŁYTA NA MĘSKOŚĆ...ALE JEST SMACZNE I ŁATWO DOSTĘPNE W KAŻDYM KIOSKU
Michał (niezweryfikowany)
przeciez ta ca a strona wraz z wszystkimi artykułami to jedna wielka namowa do brania dragów. to jest chore wypowiadają się tu narkusy ludzie którzy zniszczyli sobie życie ludzie którzy nie potrafia odczuwac przyjemności w normalny sposób bo nauczyli się to robić po przez nadużywanie leków, branie narkotyków to jest chore. Mam okropne zapalenie gardła, wszędzie jakies białe wrzody ból nie do wytrzymania a jak jeszcze mi sie zbierze na kaszel to podskakuje do sufitu lekarz przepisałmi Tramal. Chciałem na necie sprawdzić co ludzie mówią o tym leku a znajduje strone o narkomańskich przeżyciach związanych z lekiem który ja biorę ( 50 mg kiedy trzeba a nie częściej niż co 6 godzin ).Narkomani jesteście niczym jesteście gównem, powinno się was zamykać i zabijać, mam w szkole tyle tego ścierwa że masakra, na wymioty mnie bierze a ci którzy załozyli ta strone powinni zostać postawienie przed sądem bo dzięki nim dzieciaki zaczną byc ścierwem takim jak ci którzy opisywali tu swoje &quot;super &quot; przeżycia...życze wszystkim złotego strzała i żeby ktoś odlał wam sie na ryj .
cynik (niezweryfikowany)
Siemka...ej co sie kumpuje bez recepty ?? Hm ja sie pytalam o Valium ..laska w aptece namnie spojzala jak bym wyglondala ..,.jak jakas &quot;... &quot;.... hm i mam dopiero 15 latek tzn za 13 dni bende miala 15 latek wienc powiedzcie mi co mozna wziasc bez recepty ja tylko sprubowac chce prosze napiszcie mi albo na e-maila albo tutaj... thx z gory :d <br>
El schocco (niezweryfikowany)
ty michal jakis jebany mors jestes i nie wiesz co piszesz sam sobie zazyj cos na uspokojenie bo ci chyba bania napitala od twojego pieknego moralnego zycia
Szczawik (niezweryfikowany)
ty michal jakis jebany mors jestes i nie wiesz co piszesz sam sobie zazyj cos na uspokojenie bo ci chyba bania napitala od twojego pieknego moralnego zycia
Szczawik84 (niezweryfikowany)
ty michal jakis jebany mors jestes i nie wiesz co piszesz sam sobie zazyj cos na uspokojenie bo ci chyba bania napitala od twojego pieknego moralnego zycia
Śliwa (niezweryfikowany)
jak przeczytalem tresc wiadomosci tego zasranego michala to mi sie zygac zachcialo!jak mozna byc takim egoista??nawet narkoman ma uczucia i tez jest czlowiekiem tak jak ty michale.kazdy popelnia bledy , alkoholicy pija a narkomani cpaja.To nie ich wina ze wszyscy oceniaja ich jako margines i jako gowno do zabicia!!Kazdy ma problemy i ja owszem jestem uzalezniony od wielu narkotykow ale czy to znaczy ze jestem gorszy?? <br>czy to znaczy ze sie nie licze?? Przeciez tez jestem czlowiekiem i tez mam uczucia tak jak kazdy...:( <br>
inkognito (niezweryfikowany)
[reklama] <br> <br>zapraszam na forum może kogoś zainteresuje ;)
Marta (niezweryfikowany)
siema wszystkim ja osobiście nierozumię jak mozna ładować w siebie leki a codopiero psychotropy , to jest okropne leki są poto aby leczyć a nie sprawiać przyjemność. Ludziska jak chcecie dobrej fazy to niekupujcie dennych leków z apteki tylko przybufajcie sobie. Palenie grassu jes bardziej przyjemne i nieszkodliwe. <br>
nussia (niezweryfikowany)
Siemka...ej co sie kumpuje bez recepty ?? Hm ja sie pytalam o Valium ..laska w aptece namnie spojzala jak bym wyglondala ..,.jak jakas &quot;... &quot;.... hm i mam dopiero 15 latek tzn za 13 dni bende miala 15 latek wienc powiedzcie mi co mozna wziasc bez recepty ja tylko sprubowac chce prosze napiszcie mi albo na e-maila albo tutaj... thx z gory :d <br>
ręce opadają (niezweryfikowany)
Siemka...ej co sie kumpuje bez recepty ?? Hm ja sie pytalam o Valium ..laska w aptece namnie spojzala jak bym wyglondala ..,.jak jakas &quot;... &quot;.... hm i mam dopiero 15 latek tzn za 13 dni bende miala 15 latek wienc powiedzcie mi co mozna wziasc bez recepty ja tylko sprubowac chce prosze napiszcie mi albo na e-maila albo tutaj... thx z gory :d <br>
thc (niezweryfikowany)
[reklama] <br> <br>zapraszam na forum może kogoś zainteresuje ;)
thc (niezweryfikowany)
[reklama] <br> <br>zapraszam na forum może kogoś zainteresuje ;)
gargulec (niezweryfikowany)
jak sie komus niepodoba jazd na rolkach polecam stilnox 4 6 sztuk tylko nieklasc sie spac tylko polazic sobie , jazda jak po chemicznym skunie
gargulec (niezweryfikowany)
10 sztuk rolki 5mg i jest sie w niebie :) :)
Gustabowiec (niezweryfikowany)
ja znam bonicha i byłem w kobierzynie <br>
Maciej Jaworski (niezweryfikowany)
Jestem czubasem................ Mów mi JAWOR
Maciej Jaworski (niezweryfikowany)
Ja was wszystkich pogryzę, jestem czubkiem i znam PAWŁA RATAJA co też siedział ze mną w kobierzynie. Ja was gnoje namierze!!!!!!!!!
Kazimierz Bonich (niezweryfikowany)
bylem w kobierzynie i wiem co to jest zażywanie relanium. RELANIUM DAJE DOBRE EFEKTY TERAPII W POLACZENIU Z INNYMI PSYCHOTROPAMI. pozdo dla ziomow z kobierzyna...
ONa (niezweryfikowany)
JA dzisiaj kupilam Relanium i za paczke 20tab. po 2mg zaplacilam 2,50zł a 5mg pewnie kosztuja o jakies 1zł drozej. Diazepam w formie realnium bo nie wiem jak tam pod innymi nazwami chandlowymi ... a z tego co szukalam w necie to sa drozsze. POZDRO
ONa (niezweryfikowany)
Hej niech ktos napisze jak mozna zdobyc Lorafen bez Rp. NarrA
Ynka (niezweryfikowany)
ćpunem żadnym nie jestem ale zdażyło mi sie eksperymentować z Tramalem, fajna bania jest po tym i pozwala chociaz na jakis czas oderwac od rzeczywistosci =)) nie namawiam niekogo do probowania ale w połączeniu z alko jest po prostu nieziemsko szczególnie jak sie wezmie 6 tabletek i popije je wodką HaHa ... ale uwaga, szybko uzależnia !!
PSYCHIATRIKALL (niezweryfikowany)
uWARZAM ZE PSYCHOTROPY TO SYF JUZ TEGO NIE BIORE ! ALE TERAZ MAM NOWE ZABAWKI ZAJEBISCIE KRECA A MNIEJ SZKODZA ci CO WIEDZA O CO CHODZI &lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;SZMACIARZ CZYSTY SZMACIARZ&gt;&gt;&gt;&gt;
dr.trop (niezweryfikowany)
2mg klona dziennie to dobry sposób na życie
mo (niezweryfikowany)
co ty kazimierz pojebany kurwa jestes w kazdym kiosku hahaha nienormalny
kwachu (niezweryfikowany)
[reklama] <br> <br>zapraszam na forum może kogoś zainteresuje ;)
ona (niezweryfikowany)
ty michal jakis jebany mors jestes i nie wiesz co piszesz sam sobie zazyj cos na uspokojenie bo ci chyba bania napitala od twojego pieknego moralnego zycia
Zajawki z NeuroGroove
  • Powoje

Wiek: 25 lat

Doświadczenie: MJ, Haszysz, Gałka muszkatołowa, LSD, XTC, tabletki Ufo, Aviomarin, łasiczki, amfetamina, LSA, Ilex guayusa, tabletki z grupy benzodiazepin/diazepin

Doświadczenie: 6 kapsułek Druid's fantasy

Set & Setings: Mój warsztat jako miejsce spożycia i uzupełnienia płynów i aplikacji cud kapsułek.Później las w zimowej pokrywie

  • MDMA (Ecstasy)


Nazwa substancji biorącej udział w tej relacji: XTC + troche

alko
.

Poziomo doswiadczenia: doswiadczona(marihuana, amfetamina,

extasy - nie raz nie dwa :P)

Dawka: Mniejsza niz zwykle (ku memu zdziwieniu) - jedna

tabletka doustnie


"set & setting" Dobry humor ,piwko...Przystanek PKS gdzies na

zadupiu
...

  • Ketamina


DOŚWIADCZENIE: mj, dxm, pcp, amfetamina, metaamfetamina( ICE ), LSD-25,

pridinol, zolpidem, diazepam, xtc(mdma, mda etc.), grzybki, pejotl

(mescalina), hasz, clonazepam, absynt, efedryna, pseudoefedryna,

benzydamina, eterSUBSTANCJA: KETAMINA w pigułceILOŚĆ: 320 mg


  • Dekstrometorfan
  • Tripraport

Lekkie zmęczenie, ale i ekscytacja po okresie renowacji komórek mózgowych. Kilku domowników obecnych, ale nie wchodzili mi do pokoju.

DXM- Tak, czy nie?