REKLAMA
Amfetamina zamiast papierosów

Sukcesy kaliskiej policji

Anonim

Kategorie

Źródło

wp.pl / Ziemia Kaliska

Odsłony

2682
Kaliscy policjanci natrafili w kontrolowanym samochodzie na opakowanie po papierosach, w którym ukryte były saszetki z amfetaminą.

Młody, 26-letni mężczyzna jechał służbowym samochodem dostawczym. Policjanci już wcześniej ustalili, że autem tym mogą być przewożone narkotyki.

- Wewnątrz samochodu zabezpieczono dziewięć woreczków z amfetaminą - mówi podkomisarz Witold Goździelewski z KMP w Kaliszu. - Ogółem znajdowało się tam prawie dziesięć gram amfetaminy.

Jest to największa ilość narkotyków wykryta w tym roku przez kaliskich policjantów. Można z niej przygotować około 100 tzw. kresek - działek dla początkujących narkomanów.

Nie przyznaje się do winy

Zatrzymany kierowca nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że nie wie, skąd amfetamina znalazła się w służbowym samochodzie, którym jechał. Po przesłuchaniu przez policjantów został zwolniony do domu. Obecnie prowadzone są czynności, których celem jest ustalenie dalszych szczegółów w tej sprawie.

Wykryta amfetamina w paczce papierosów, to kolejny sukces kaliskich policjantów w ostatnim czasie. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze zatrzymali 16-latka, który posiadał przy sobie 3,8 g marihuany. Okazało się też, że młody chłopiec uprawiał konopie indyjskie.

- Niestety, z policyjnych statystyk wynika, że po narkotyki sięgają coraz młodsze dzieci - przestrzega podkomisarz Witold Goździelewski. - Marihuanę znaleźliśmy już u trzynastoletniego chłopca, a za straszliwie wyniszczające zdrowie wąchanie kleju, biorą się nawet siedmiolatkowie.

Błędne przekonanie

Wśród młodych ludzi panuje błędne przekonanie, że można bezkarnie posiadać przy sobie nieznaczne ilości narkotyku do własnego użytku. Tymczasem zmiany wprowadzone w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii obligatoryjnie zakazują posiadania, rozprowadzania i nakłaniania do zażywania narkotyków. Za posiadanie choćby niewielkiej ilości środków odurzających grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności.

Coraz więcej dilerów

W pierwszym półroczu br. dzięki lepszemu rozpoznaniu środowiska narkomanów, nastąpił znaczny wzrost ujawnionych przestępstw narkotykowych na terenie działania KMP w Kaliszu. Ujawniono aż 392 przypadki posiadania i rozprowadzania środków odurzających, podczas gdy w analogicznym okresie ubr. takich przypadków odnotowano jedynie 34. W kwietniu funkcjonariusze kaliskiego zespołu Centralnego Biura Śledczego zatrzymali kilku dilerów narkotyków. Wśród zatrzymanych byli kurierzy, którzy przemycali środki odurzające z Ameryki Południowej.

JAZ

Podesłał: SicBoy

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

SQnick (niezweryfikowany)
- Wewnątrz samochodu zabezpieczono dziewięć woreczków z amfetaminą - mówi podkomisarz Witold Goździelewski z KMP w Kaliszu. - Ogółem znajdowało się tam prawie dziesięć gram amfetaminy. <br> <br>Jest to największa ilość narkotyków wykryta w tym roku przez kaliskich policjantów. Można z niej przygotować około 100 tzw. kresek - działek dla początkujących narkomanów. <br> <br> <br>nawet n8ie chce mi sie tego komentowac
swiadol (niezweryfikowany)
mi tez nie.. Kaliscy policjanci są the best. takie ilosci narkotykow.. tozto hurtownia jakas..
rhoxi (niezweryfikowany)
mojim zdaniem CBS albo odrazu DEA powinna zajac sie ta sprawa, wkacu 10g to potenzna ilosc. miendzynarodowy skandal doslownie
Rodzynka (niezweryfikowany)
Coraz młodsze dzieci sięgają po narkotyki;) taa 3 lata 4 lat... I Ci chłopcy u których znaleźli narkotyki, pewnie wszyscy prawie pełnoletni ale to chłopcy (wręcz niemowlęta)
pio-k (niezweryfikowany)
&quot;Jest to największa ilość narkotyków wykryta w tym roku przez kaliskich policjantów &quot; <br> <br>mafia rulez
triple og (niezweryfikowany)
342 przypadki a ich najwieszy sukces to niecale 10 g amfy, ostro ostro. albo kolejny sukces z 3,8 g ziola, ot mi sukces.
LaSziDo (niezweryfikowany)
i oto chodzi i oto chodzi...
pillgirl (niezweryfikowany)
Co z tego, ze to tylko 10 gram! Przeciez z tego mozna zrobic az 100 PORCJI narkotyku dla poczatkujacych narkomanow!!!! <br> <br>Rany boskie... Kaliska policja rulez
Doman (niezweryfikowany)
&quot;Można z niej przygotować około 100 tzw. kresek - działek dla początkujących narkomanów. &quot; <br> <br>Przepraszam a ile by to było działek dla zaawansowanych narkomanów? <br>
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)


Przejde od razu do rzeczy


W piatek mialem zamiar isc na impreze do Studo Jack (taki lokal gdzie

leci trance i house w Poznaniu).


Nadszedl ten dzien i bylismy juz gotowi tzn 15 tabletek koniczynek i

troche jarania


Ok 18:30 wpadli do mnie dwaj kumple przyniesli mi tabletki i poszli do

chaty sie najesc, ja w tym czasie ubralem sie i wyszedlem po moja laske.


Razem z nia poszlismy po reszte wiary.

  • 5-MeO-DiPT

Substancja: 6-7mg 5MeO-DiPT doustnie ok godz. 22

Smak jest obrzydliwie gorzki i mocny, to zupelnie

cos innego niz fenetylaminy. Picie sokow nie pomagalo. Wreszcie po

uporaniu sie ze smakiem pojawily sie pierwsze efekty (+15-20min).

  • Katastrofa
  • Mieszanki "ziołowe"

Ciepłe majowe popołudnie nad rzeką, tuż obok jakiejś fabryki. Ja, moja ówczesna dziewczyna i przyjaciel spotkaliśmy się w celu picia piwa i palenia papierosów. A potem wyszło jak wyszło.

Prolog:

Spotkaliśmy się razem z moją ówczesna dziewczyną i przyjacielem kulturalnie napić się piwa po szkole. Nic nadzwyczajnego, zdażało się już wcześneij. W trakcie dziewczyna  zaproponowała że może zapalimy sobie coś fajnego. Naturalnie się zgodziliśmy bo dlaczego by nie, więc po jakimś czasie poszła do od jakiegoś kumpla i wróciła z paleniem. Powiedział jej że może być lekko halycunogenne.

 

Doświadczenie:

  • TramadolSpis tresci:randomness