Amfetamina zamiast papierosów

Sukcesy kaliskiej policji

Anonim

Kategorie

Źródło

wp.pl / Ziemia Kaliska

Odsłony

2686
Kaliscy policjanci natrafili w kontrolowanym samochodzie na opakowanie po papierosach, w którym ukryte były saszetki z amfetaminą.

Młody, 26-letni mężczyzna jechał służbowym samochodem dostawczym. Policjanci już wcześniej ustalili, że autem tym mogą być przewożone narkotyki.

- Wewnątrz samochodu zabezpieczono dziewięć woreczków z amfetaminą - mówi podkomisarz Witold Goździelewski z KMP w Kaliszu. - Ogółem znajdowało się tam prawie dziesięć gram amfetaminy.

Jest to największa ilość narkotyków wykryta w tym roku przez kaliskich policjantów. Można z niej przygotować około 100 tzw. kresek - działek dla początkujących narkomanów.

Nie przyznaje się do winy

Zatrzymany kierowca nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że nie wie, skąd amfetamina znalazła się w służbowym samochodzie, którym jechał. Po przesłuchaniu przez policjantów został zwolniony do domu. Obecnie prowadzone są czynności, których celem jest ustalenie dalszych szczegółów w tej sprawie.

Wykryta amfetamina w paczce papierosów, to kolejny sukces kaliskich policjantów w ostatnim czasie. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze zatrzymali 16-latka, który posiadał przy sobie 3,8 g marihuany. Okazało się też, że młody chłopiec uprawiał konopie indyjskie.

- Niestety, z policyjnych statystyk wynika, że po narkotyki sięgają coraz młodsze dzieci - przestrzega podkomisarz Witold Goździelewski. - Marihuanę znaleźliśmy już u trzynastoletniego chłopca, a za straszliwie wyniszczające zdrowie wąchanie kleju, biorą się nawet siedmiolatkowie.

Błędne przekonanie

Wśród młodych ludzi panuje błędne przekonanie, że można bezkarnie posiadać przy sobie nieznaczne ilości narkotyku do własnego użytku. Tymczasem zmiany wprowadzone w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii obligatoryjnie zakazują posiadania, rozprowadzania i nakłaniania do zażywania narkotyków. Za posiadanie choćby niewielkiej ilości środków odurzających grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności.

Coraz więcej dilerów

W pierwszym półroczu br. dzięki lepszemu rozpoznaniu środowiska narkomanów, nastąpił znaczny wzrost ujawnionych przestępstw narkotykowych na terenie działania KMP w Kaliszu. Ujawniono aż 392 przypadki posiadania i rozprowadzania środków odurzających, podczas gdy w analogicznym okresie ubr. takich przypadków odnotowano jedynie 34. W kwietniu funkcjonariusze kaliskiego zespołu Centralnego Biura Śledczego zatrzymali kilku dilerów narkotyków. Wśród zatrzymanych byli kurierzy, którzy przemycali środki odurzające z Ameryki Południowej.

JAZ

Podesłał: SicBoy

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

SQnick (niezweryfikowany)
- Wewnątrz samochodu zabezpieczono dziewięć woreczków z amfetaminą - mówi podkomisarz Witold Goździelewski z KMP w Kaliszu. - Ogółem znajdowało się tam prawie dziesięć gram amfetaminy. <br> <br>Jest to największa ilość narkotyków wykryta w tym roku przez kaliskich policjantów. Można z niej przygotować około 100 tzw. kresek - działek dla początkujących narkomanów. <br> <br> <br>nawet n8ie chce mi sie tego komentowac
swiadol (niezweryfikowany)
mi tez nie.. Kaliscy policjanci są the best. takie ilosci narkotykow.. tozto hurtownia jakas..
rhoxi (niezweryfikowany)
mojim zdaniem CBS albo odrazu DEA powinna zajac sie ta sprawa, wkacu 10g to potenzna ilosc. miendzynarodowy skandal doslownie
Rodzynka (niezweryfikowany)
Coraz młodsze dzieci sięgają po narkotyki;) taa 3 lata 4 lat... I Ci chłopcy u których znaleźli narkotyki, pewnie wszyscy prawie pełnoletni ale to chłopcy (wręcz niemowlęta)
pio-k (niezweryfikowany)
&quot;Jest to największa ilość narkotyków wykryta w tym roku przez kaliskich policjantów &quot; <br> <br>mafia rulez
triple og (niezweryfikowany)
342 przypadki a ich najwieszy sukces to niecale 10 g amfy, ostro ostro. albo kolejny sukces z 3,8 g ziola, ot mi sukces.
LaSziDo (niezweryfikowany)
i oto chodzi i oto chodzi...
pillgirl (niezweryfikowany)
Co z tego, ze to tylko 10 gram! Przeciez z tego mozna zrobic az 100 PORCJI narkotyku dla poczatkujacych narkomanow!!!! <br> <br>Rany boskie... Kaliska policja rulez
Doman (niezweryfikowany)
&quot;Można z niej przygotować około 100 tzw. kresek - działek dla początkujących narkomanów. &quot; <br> <br>Przepraszam a ile by to było działek dla zaawansowanych narkomanów? <br>
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Pierwszy raz
  • Tytoń

Cały dzień w pozytywnym nastroju, przed zażyciem swoisty ''lęk przed nieznanym'', dreszczyk emocji. Generalnie nie oczekiwałem zbyt wiele, ale ostatecznie bardzo pozytywnie się zaskoczyłem. Towarzystwo w trakcie tripu, to dwóch dobrych znajomych zażywających razem ze mną, oraz jeden zaufany kolega ''z zewnątrz'' który był w 100% trzeźwy. Miejsca w których przebywałem były mi od wielu lat znane, to rodzinne miasto w którym dorastałem i tereny które znam jak własną kieszeń.

Słowem wstępu zaznaczę, iż raport ten został przekopiowany z mojego posta na hyperealu, na życzenie użytkownika ''Trydzyk''(Pozdrawiam, dzięki za docenienie) Wstawiam go tutaj, ja jestem jego osobistym autorem...Więc nie ma mowy o plagiacie :D 

  • Marihuana
  • Tripraport

nastawienie na pisanie bloga, wieczór we własnym pokoju od godz. 23:30 do ok. 4:00 rano, cisza nocy zagłuszana losowo puszczaną muzyką z WMP.

 

           imiona są zmienione, blog napisany zanim poznałem tę stronę o trip-ach, napisany pod wpływem marihuany, jako relacja z sylwestrowego maratonu alkoholu i zioła. pozdrawiam. :

Sprawa na ogół wydawałaby się dość prosta… lecz niestety wyrywanie rzęs i brwi spowodowało ich wydłużenie i podkręcenie…

  • Kannabinoidy
  • Katastrofa

rzeka, biblioteka

Witam, zaznaczę że to mój pierwszy trip raport z czasów kiedy brałem wszysto co popadnie. Zapraszam do przeczytania :D

9:00 

Wychodzę z kolegą zapalić haza od kolekcjonera z zawartym MDMB-CHMICA, pojezdzic na rowerach napic sie jakiegos alkoholu, pochillować nad rzeką.

9:30 - 10:00

Już upaleni. Jakos po gale na łebka. Kolega przypomina sobie ze ma kilkanaście browarów w piwnicy. Bierzemy po 4-6 piw na głowe jakieś smakowe gówno dla bab. Jedziemy nad rzekę zapalic haza, napic sie piwka.

10:00 - 12:00

  • 4-HO-MET

Set & Setting: Najpierw mieszkanie, potem krótkie przejście przez miasto do lasu z małym jeziorkiem, następnie powrót do mieszkania. Nastawienie bardzo pozytywne.

Wiek: 17 lat

Waga: ok. 60kg

Dawka: ok. 20mg 4-HO-MET

Doświadczenie: nikotyna, alkohol, dopalacze, THC, salvia divinorum.

Data: 05.07.2010r.