REKLAMA
Amerykanie odkryli tunel z Meksyku do KFC. Służył do przemytu narkotyków

Wylot tunelu po stronie amerykańskiej znajdował się w opuszczonej restauracji KFC. Podziemne przejście było profesjonalnie wykonane.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

o2.pl
Bartłomiej Bajerski
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk zpodanego źródła.

Odsłony

375

Wylot tunelu po stronie amerykańskiej znajdował się w opuszczonej restauracji KFC. Podziemne przejście było profesjonalnie wykonane.

Tunel wiódł przez granicę z Meksyku do Stanów Zjednoczonych, do miasta San Luis. Wejście znajdowało się na terenie jednego z domów po meksykańskiej stronie.

Amerykanie odkryli przejście, gdy zatrzymali właściciela budynku po lokalu z kurczakami. Iwan Lopez trafił do aresztu, bo w jego samochodzie znaleziono narkotyki. Wśród zakazanych substancji była metamfetamina kokaina, heroina i fentanyl.

Agenci postanowili przeszukać nieruchomości Lopeza. Wtedy natrafili na 180-metrowy tunel, którym swobodnie można było przejść, nie schylając się. Amerykanie są przekonani, że przejście służyło przemytnikom. Lopeza uważają za członka jednego z karteli narkotykowych.

Nie jest jasne, kiedy podziemna przeprawa powstała. Pewne za to jest, że Lopez kupił nieruchomość w kwietniu. To nie pierwszy taki tunel pod granicą USA z Meksykiem. W 2016 roku ujawniono przejście między Otay Mesa w Kalifornii a meksykańskim miastem Tijuana.

Oceń treść:

Brak głosów