Alkoholicy w UK otrzymają ketaminę, aby pomóc im powstrzymać się od picia

Wybranym osobom uzależnionym od alkoholu na Wyspach zaoferowana będzie nowa terapia z użyciem ketaminy. Jak wyjaśniło ministerstwo zdrowia, jest to część badań o wartości 2,4 mln funtów, których celem jest skuteczniejsza walka z nałogiem.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

londynek.net
Metro / Marcin R.
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

141

Wybranym osobom uzależnionym od alkoholu na Wyspach zaoferowana będzie nowa terapia z użyciem ketaminy. Jak wyjaśniło ministerstwo zdrowia, jest to część badań o wartości 2,4 mln funtów, których celem jest skuteczniejsza walka z nałogiem.

Badanie eksperymentalnej terapii z użyciem ketaminy prowadzone jest przez University of Exeter i finansowane przez rządowy organ National Institute for Health and Care Research (NIHR). Naukowcy i lekarze zaoferują nową terapię na terenie 7 wybranych placówek zdrowia.

Wprowadzenie testów publicznych nowej formy walki z nałogiem nastąpiło po drugiej fazie badań, które wykazały, że leczenie ketaminą jest bezpieczne i skuteczne w przypadku osób, które "intensywnie piją".

Również pierwsza faza zakończyła się powodzeniem. Alkoholicy, którzy mieli dostęp do profesjonalnej terapii i ketaminy, potrafili pozostać w stanie abstynencji przez minimum 6 miesięcy.

Badanie o nazwie "Ketamine for Reduction of Alcohol Relapse (KARE)" przejdzie wkrótce do kolejnej fazy, w ramach której rozpoczną się przygotowania do wdrożenia rozwiązania w strukturach NHS. Zielone światło w tej sprawie ma pojawić się jednak dopiero po testach w wybranych placówkach.

Ketamina jest ściśle regulowanym środkiem medycznym, szeroko stosowanym m.in. przeciwbólowo lub znieczulająco. Substancja ta jest również wykorzystywana jako rekreacyjny środek odurzający klasy B.

Według oficjalnych statystyk, na Wyspach żyje nawet 2 mln osób z problemami alkoholowymi, ale jedynie co 5. ma dostęp do odpowiedniego leczenia. 

"Trzy na cztery osoby, które rzuciły alkohol, po roku wracają do intensywnego picia. Kosztują one NHS nawet 3,5 mld funtów rocznie, a społeczeństwo - 40 mld funtów rocznie" - podkreśliła prof. Celia Morgan z University of Exeter.

"Problemy alkoholowe dotykają nie tylko pijącego, ale także jego rodzinę, znajomych i społeczność, w której żyje. Jeśli leczenie ketaminą działa, należy korzystać z tego w ramach NHS" - dodała.

Testy nowej terapii rozpoczną się już w przyszłym roku. Na liście placówek znalazł się m.in. Londyn, Manchester oraz Oxford.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Amfetamina
  • Pozytywne przeżycie

wolna chata, spotkanie z przyjaciółmi, półdniowy trip na mieście

Uprzedzam, że jestem w trakcie pisania pod wpływem kodeiny, przez którą naszła mnie chęć opisania naszej trzydniowej przygody z narkotykami.

 

  • Marihuana

Wiek:18

Doświadczanie: Marihuana-raz w tygodniu od roku(wcześniej paliłem rzadko jakieś 3 lata; grzyby-raz w życiu(puki co)

Chciałbym napisać wam o czymś niesamowitym co niedawno mnie spotkało. nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem.Ten stan był przerażający a za razem bardzo fascynujacy.

  • Grzyby halucynogenne
  • Marihuana
  • Pierwszy raz

przyjemny wieczór w domku letniskowym pośrodku niczego, w pełni kobiece towarzystwo, trochę niezręczna atmosfera

Chcąc wykorzystać ostatnie ciepłe dni mijającego lata razem ze znajomymi wynajęliśmy domek letniskowy. Dwa piętra, duże patio, dookoła tylko las i jakieś zapomniane jeziorko - idealnie. Przyjechałam na miejsce w sumie nieprzygotowana na żadne ekscesy, zabrałam tylko jakieś mięso na grilla i sałatkę. Porzuciłam nawet chęć wzięcia wina, bo byłam w trakcie odstawiania wszystkich używek (robię sobie taki detox raz na jakiś czas). Na miejscu zebrało się łącznie pięć dziewczyn, kilka z nich miało się pojawić z chłopakami, ale finalnie nie przyjechali (i dobrze).

  • LSD-25
  • Retrospekcja

Humor pozytywny, chęć pracy nad sobą, cokolwiek to znaczy

Niniejszy raport ma formę listu pisanego do przyjaciela. Poza tym zawiera dość osobiste przemyślenia, jednak postanowiłem go opublikować, pomimo tego, że miałem zamiar już nie umieszczać tu raportów ze swoich tripów. Raport opisuje moje trzecie, i jak na razie ostatnie przeżycie z LSD. "Gryby", "Chacken" muszę powiedzieć, że to Wy skłoniliście mnie do umieszczenia tego raportu tutaj. Chacken - robisz dobrą robotę na tej stronie. Myślę, że jestem bardziej świadomą osobą dzięki tej stronie :) Pozdrowienia dla Was chłopaki i dla całego zespołu neurogrove.