Alkoholicy w UK otrzymają ketaminę, aby pomóc im powstrzymać się od picia

Wybranym osobom uzależnionym od alkoholu na Wyspach zaoferowana będzie nowa terapia z użyciem ketaminy. Jak wyjaśniło ministerstwo zdrowia, jest to część badań o wartości 2,4 mln funtów, których celem jest skuteczniejsza walka z nałogiem.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

londynek.net
Metro / Marcin R.
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

35

Wybranym osobom uzależnionym od alkoholu na Wyspach zaoferowana będzie nowa terapia z użyciem ketaminy. Jak wyjaśniło ministerstwo zdrowia, jest to część badań o wartości 2,4 mln funtów, których celem jest skuteczniejsza walka z nałogiem.

Badanie eksperymentalnej terapii z użyciem ketaminy prowadzone jest przez University of Exeter i finansowane przez rządowy organ National Institute for Health and Care Research (NIHR). Naukowcy i lekarze zaoferują nową terapię na terenie 7 wybranych placówek zdrowia.

Wprowadzenie testów publicznych nowej formy walki z nałogiem nastąpiło po drugiej fazie badań, które wykazały, że leczenie ketaminą jest bezpieczne i skuteczne w przypadku osób, które "intensywnie piją".

Również pierwsza faza zakończyła się powodzeniem. Alkoholicy, którzy mieli dostęp do profesjonalnej terapii i ketaminy, potrafili pozostać w stanie abstynencji przez minimum 6 miesięcy.

Badanie o nazwie "Ketamine for Reduction of Alcohol Relapse (KARE)" przejdzie wkrótce do kolejnej fazy, w ramach której rozpoczną się przygotowania do wdrożenia rozwiązania w strukturach NHS. Zielone światło w tej sprawie ma pojawić się jednak dopiero po testach w wybranych placówkach.

Ketamina jest ściśle regulowanym środkiem medycznym, szeroko stosowanym m.in. przeciwbólowo lub znieczulająco. Substancja ta jest również wykorzystywana jako rekreacyjny środek odurzający klasy B.

Według oficjalnych statystyk, na Wyspach żyje nawet 2 mln osób z problemami alkoholowymi, ale jedynie co 5. ma dostęp do odpowiedniego leczenia. 

"Trzy na cztery osoby, które rzuciły alkohol, po roku wracają do intensywnego picia. Kosztują one NHS nawet 3,5 mld funtów rocznie, a społeczeństwo - 40 mld funtów rocznie" - podkreśliła prof. Celia Morgan z University of Exeter.

"Problemy alkoholowe dotykają nie tylko pijącego, ale także jego rodzinę, znajomych i społeczność, w której żyje. Jeśli leczenie ketaminą działa, należy korzystać z tego w ramach NHS" - dodała.

Testy nowej terapii rozpoczną się już w przyszłym roku. Na liście placówek znalazł się m.in. Londyn, Manchester oraz Oxford.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Amfetamina
  • Miks

Nastawienie psychiczne było bardzo dobre, bardzo jarałem sie tą imprezą(klub) Amfetamina działala już pare godzin przed imprezą jednak największa bania zaczęła sie około godzine po łyknięciu piguły Zioło palone w drodze do klubu, przed wejściem do klubu i pare razy jak wychodziłem do auta na wąsa złapałem pare buchów

A więc nie będę pisał co działo sie przed imprezą bo nie ma to większego sensu, alkoholu nie czułem wcale, byłem lekko zjarany ale najbardziej naćpany. Dostalem pigule (monster energy ciemno zielony z tego co pamiętam) łykam no i vixa.

Pierwsze efekty odczułem odziwo po jakichś 10-15 minutach. Nie nosiło mnie do muzyki jednak światła były o wiele bardziej intensywniejsze

Po 30 minutach klasycznie skacze tańcze poce sie, czuje że szczęka lata mi na wszystkie strony jak nigdy dotąd, światła zrobiły sie tak intensywne że zacząłem widzieć tak jakby klatkami

  • Kodeina
  • Tripraport

Rano zły humor ale na wieczorek postanowiłam go sobie poprawić , domek , czas spędzam w łóżku przed laptopem

Zacznijmy od tego, że uwielbiam próbować ciągle czegoś nowego. Dziś padło na Kodeinę. Ogólnie skąd pomysł? Moja koleżanka podsunęła temat o lekach bez recepty. Poczytałam bardzo dużo i juz dwa dni później w mojej torebce znajadowały się 2 opakowania Thiocodinu - razem 30 tabletek. Z tego co pamiętam opakowanie  z 20 tab. kosztowało około 16 zł a to z 10 - około 8 zł. Powiem szczerzę, że nie łatwo było zdobyć Thiocodin, ponieważ od 1 Lipca wyszło zarządzenie które nie pozwala kupić leków takich jak Thiocodin, Acodin, Antidol 15 itp.

  • Benzydamina

Witam.

Dziś zarzuciłem 1 raz benzydaminke. jest ostatni weekend ferii zimowych 2003 (studenckich ) i właściwie pomyślałem : jest okazja ! i tak nosze się z tym od około miesiąca !


było nas w biznesie 3ch. kupiliśmy 4 paczki, wychodzi po 1,3(3) dla każdego.

wcześniej ćwiczyłem wytracanie soli z tantum żeby sprawdzić co i jak, wiec nie było problemu ze cos pójdzie nie tak.

PRESS ANY KEY TO CONTINUE ! :D

21.10

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

jesienny wieczór ze znajomymi, w domu i w mieście, trzeźwy przewodnik.

Jesień 1996 – to były czasy! Papierek załatwił mi Marcin, mój kumpel z liceum – po prostu wszedł do pierwszej lepszej szulerni przy Piotrkowskiej i wróciwszy po chwili, nie kryjąc się specjalnie, wręczył mi dilerkę z kartonikiem. W akademiku czekał na mnie Witek, znajomy mojej dziewczyny oraz Luke, doświadczony podróżnik, który miał nas (samemu będąc trzeźwym) prowadzić w pierwszą podróż. Podkreślam jeszcze raz – był to jeden kartonik, więc wszystko co stało się potem było efektem działania połowy dawki!