4-latek zatruty narkotykami. Czy rodzice odpowiedzieli za zaniedbanie?

Dla 4-letniego Antka, weekend spędzony w towarzystwie biologicznych rodziców, mógł zakończyć się tragicznie. Chłopczyk zażył narkotyki, które znalazł w ich domu. Gdy trafił do szpitala, miał drgawki, tracił przytomność. Lekarzom udało się go uratować. To wydarzenie miało miejsce w ubiegłoroczne wakacje. Rodzice odpowiedzieli za zaniedbanie?

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

info.elblag.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

62

Dla 4-letniego Antka, weekend spędzony w towarzystwie biologicznych rodziców, mógł zakończyć się tragicznie. Chłopczyk zażył narkotyki, które znalazł w ich domu. Gdy trafił do szpitala, miał drgawki, tracił przytomność. Lekarzom udało się go uratować. To wydarzenie miało miejsce w ubiegłoroczne wakacje. Rodzice odpowiedzieli za zaniedbanie?

4-letni Antek i jego 8-letni brat znajdowali się pod opieką rodziny zastępczej. Feralny weekend w sierpniu 2021 roku spędzali jednak z rodzicami biologicznymi w Elblągu. 21 sierpnia, ich matka wezwała pogotowie do młodszego z synów. Chłopczyk miał drgawki, tracił przytomność. Ratownicy przewieźli go do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, gdzie zajęli się nim lekarze. Przeprowadzone badania dały wstrząsające wyniki. Maluch był pod wpływem narkotyków i to nie jednej, ale trzech różnych substancji.

Chłopca udało się uratować. Sprawą zajęła się prokuratura, trafiła ona również do sądu rodzinnego. Sprawdzamy co zadziało się od tego momentu.

Sprawa już w ubiegłym roku trafiła do Sądu Rejonowego w Elblągu, który rozpoczął postępowanie o zmianę postanowienia w zakresie władzy rodzicielskiej Aleksandry Ż. i Radosława K., rodziców chłopców. - Postępowanie związane jest z tym, że w trakcie urlopowania chłopców w miejsca zamieszkania ich rodziców w dniu 21.08.2021 r. nie byli objęci prawidłową opieką, w wyniku czego doszło do zażycia przez małoletniego Antoniego K. środków psychoaktywnych - dziecko przebywało w szpitalu do 24 sierpnia i wypisane zostało w stanie dobrym - informuje sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

Na zakończenie tego postępowania trzeba jednak poczekać. W listopadzie ubiegłego roku zostało ono zawieszone. Pierwszeństwo ma rozwód biologicznych rodziców.

Obaj małoletni przebywają obecnie w dotychczasowej rodzinie zastępczej i nie mają kontaktu z rodzicami. Wobec Radosława K. SR w Elblągu zastosował 24.08.2021 r. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wobec Aleksandry Ż. środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu kontaktowania się z małoletnimi. Postępowanie zawieszono z uwagi na się sprawę o rozwód, toczącą się pomiędzy Aleksandrą Ż. i Radosławem K. Kolejny termin rozprawy to 15.06.2022 r.

- dodaje Tomasz Koronowski.

Niewiele dalej posunęło się śledztwo Prokuratury Rejonowej w Elblągu. Śledczy już na początku zarzucili rodzicom popełnienie szeregu przestępstw związanych z tym, że w trakcie sprawowania przez nich opieki nad dziećmi znajdowali się oni pod działaniem szeregu środków odurzających, substancji psychotropowych oraz substancji psychoaktywnych, które zażywali pomimo tego, że ciążył na nich obowiązek zajmowania się dziećmi. Aktu oskarżenia nadal jednak nie sformułowano. Prokuratura czeka z tym na wyniki biegłego z zakresu medycyny.

Opinia biegłego powinna dotrzeć w najbliższym czasie. Jeszcze w czerwcu postępowanie powinno zostać zamknięte, a akt oskarżenia skierowany do sądu

- informuje prokurator Sławomir Karmowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Do sprawy jeszcze wrócimy.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne

S&S: koniec października 2009r., las na przedmieściach, pogoda raczej pochmurna, nastawienie? Ciekawość i podekscytowanie

Wiek: ja 16 lat, towarzysz 17

Doświadczenie: Moje - mj nałogowo na chwilę obecną, haszysz, dxm, kodeina;

Towarzysza - mj również nałogowo, haszysz, lsd, szałwia.

Ilość: po 25 łysiczek, ja 65kg/180cm, towarzysz 75kg/188cm

Czas: 13:30 + 20:00

Był to pierwszy trip grzybowy, także bądźcie wyrozumiali.

PROLOGOS

  • Bad trip
  • LSD-25

Trip odbyłem samotnie w domu.Na wejściu towarzyszył mi lęk przed bad tripem.

 Słowem wstępu chciałbym zaznaczyć że raport piszę ponad pół roku po tripie więc pewne wątki mogą być spłycone ale postaram się go jak najlepiej odtworzyć .Aha i czas mi się zjebał po jakichś 2 godzinach więc chronologia wydarzeń jest potem bardzo na „oko”.

22/07/2017 19:00

  • Tramadol

Z narkotykami mam już do czynienia od dłuższego czasu – zioło, feta, tabsy...jednak zawsze korciło mnie, żeby spróbować czegoś mocniejszego – najlepiej z opiatów – jak morfina czy heroina. Kiedy tylko okazało się że kumpel ma butelkę morfiny pozostałą po nieżyjącej już babce nie zastanawiałam się dłużej. Tego dnia wybrałyśmy się wraz z koleżankami do niego koło godziny 12, ponieważ jego ojca nie było wtedy już w domu. Po drodze zaopatrzyłyśmy się w pięciomililitrowe strzykawki.

randomness