REKLAMA
Ekstrakcja alkaloidów Ruty stepowej

Jak w tytule :)

Tagi

Źródło

?

Odsłony

8297

Ekstrakcja alkaloidów harmala

 

Podany wcześniej na stronach hyperreala przepis na ekstrakcje harminy jest nieprawidłowy.

Pozwoliłem sobie zamieścić inna poprawna wersje. W wyniku reakcji z sola kuchenna nie ma prawa powstać chlorowodorek harminy. Otrzymane kryształki stanowią mieszaninę soli kuchennej, alkaloidów i ciał balastowych!

Zycze wszystkim udanej zabawy.

Potrzebne materiały:

1. kolba 250ml (lub inne naczynie)

2. lejek sitkowy (lub zwykły)

3. bibuła filtracyjna

4.C2H5-COOH kwas octowy opcjonalnie 20% H2SO4(siarkowy kwas)

5. NaOH - wodorotlenek sodu(kret) opcjonalnie NH4OH(amoniak)

Jedno opakowanie plastikowe po filmie nasion Peganum Harmala dokładnie rozdrabniamy w młynku do kawy.

Produkt przesypujemy do kolby i dolewamy 150ml gorącej wody z dodatkiem 15cm3 kwasu octowego lub 5cm3 H2SO4.

Całość delikatnie gotujemy na bardzo wolnym ogniu przez 15min. Następnie przesączamy przez bibułę filtracyjną do czystego naczynia. Pozostałość na saczku przepłukujemy niewielką ilością wody (25cm3). Saczek wraz z osadem wyrzucamy. Jeśli przesącz nie jest klarowny, filtrujemy go ponownie.

Klarowny przesacz zawiera rozpuszczone octany(lub siarczany w wypadku H2SO4)alkaloidów.

W osobnym naczyniu przygotowujemy roztwór wodorotlenku sodu. W tym celu rozpuszczamy 1/2 lyżeczki NaOH(kret) w malej ilości chłodnej wody -ok. 50ml.Wsypujemy granulki do wody i mieszamy az do rozpuszczenia.**

Teraz przechodzimy do fazy drugiej.

Ponieważ alkaloidy w formie wolej(free base) nie rozpuszczają się w wodzie lub rozpuszczają się bardzo słabo, wykorzystujemy te właściwość do ich wytracenia.

W tym celu przesącz, który otrzymaliśmy alkalizujemy powoli wcześniej przygotowanym roztworem NaOH. Nastąpi reakcja wymiany, w wyniku której powstanie rozpuszczalny w wodzie octan sodu i nierozpuszczalna w wodzie wolna harmina (czytaj wolna zasada) Roztwór zmętnieje. Całość odstawiamy do zimnego miejsca na kilkanaście godzin.

Po tym czasie zlewamy delikatnie płyn znad osadu. Płyn wylewamy. Resztę przesączamy przez bibułę. Osad na bibule przemywamy małą ilością zimnej wody. Po całkowitym odsączeniu bibułę rozkładamy na płaskiej powierzchni i pozostawiamy do wyschnięcia. Suchy osad stanowi ok. 95% alkaloidów, reszta to ciała balastowe występujące w roślinie.

Poniżej uproszczony schemat reakcji:

CH3COOHarmina + NaOH-------------------------> Harmina + CH3COONa + H2O

{(Octan Harminy) + (wodorotlenek)---------------> (Harmina)+ ( Octan sodu) (woda)}

**Należy unikać kontaktu substancji ze skóra.

Chronić oczy! W wypadku kontaktu substancji z oczami należy jak najszybciej przemyć oczy intensywnie woda, zimna bieżącą a następnie rozcieńczonym kwasem octowym - 2 łyżeczki octu na szklankę wody.

Na koniec ponownie biezaca woda

W wypadku kontaktu substancji ze skórą przemyć bieżącą zimna woda a następnie mieszanina woda -ocet w stosunku 1:1, można tez zastosować sok z cytryny. Na koniec przemywamy bieżącą wodą.

Nie panikować, zachować spokój.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

podwodnik (niezweryfikowany)

1) Jak to wygląda w przypadku B. caapi?
2) Czy można znaleźć przemysłowe źródło nasion P. harmala (w końcu mają być używane przy produkcji czerwonych barwników)?

shakti (niezweryfikowany)

1) Jak to wygląda w przypadku B. caapi?
2) Czy można znaleźć przemysłowe źródło nasion P. harmala (w końcu mają być używane przy produkcji czerwonych barwników)?

tkacz (niezweryfikowany)

1) Jak to wygląda w przypadku B. caapi?
2) Czy można znaleźć przemysłowe źródło nasion P. harmala (w końcu mają być używane przy produkcji czerwonych barwników)?

Zajawki z NeuroGroove
 • Dekstrometorfan
 • Odrzucone TR
 • Pozytywne przeżycie

Komenataz:
Dokument archiwalny z 2008r.  Było to moje pierwsze przeżycie z psychodelikami. Wcześniej próbowałem tylko marihuany i haszyszu. Zgodnie ze swoim postanowieniem do tej pory, pomimo upływu 3 lat, nie spróbowałem DXM po raz drugi. Skupiłem sie raczej a poznawaniu nowych substancji. Obecnie inaczej napisałbym ten trip raport, jednak zachowuje go w 100% orginalnym aby przedstawić moje młodzieńcze postrzeganie świata i rzeczywistości, które mi w tamtym okrsie towarzyszyło.

Kilka słów wstępu.

 • Efedryna

Nie będę bawić się tutaj w szczegóły dotyczące pochodzenia, czy występowania,

gdyż "tussipect-owców" (nie wiem czy to właściwe sformułowanie) interesuje

działanie, efekty i skutki uboczne.


A więc:

 • 25I-NBOMe
 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • Pierwszy raz
 • Tytoń

Nowe miejsce, starzy koledzy, nastrój mocno przygodowy, luźny :)

Siemanko! Będzie to mój pierwszy TR z wyprawy do mojego dobrego kumpla na Ukraine, która odbyła się jakieś 2 lata temu (wakacje, 2014)

 Mój kumpel O. mieszka tam już od kilku dobrych lat, poznał żonę i rozkręcił biznes, byliśmy zawsze dobrymi ziomkami a nie widzieliśmy się baaardzo długo. Mieszka w mieście nie dużym ale bardzo przyjemnym. Po latach zaproszeń i obiecywanek dałem mu się namówić na trzydniowe odwiedziny, jechał do niego inny nasz wspólny koleżka B, więc transport miałem załatwiony, jeszcze tylko zwolnienie z roboty i nic nie stało na przeszkodzie.

 

 • LSD-25
 • Użycie medyczne

W sumie na żywioł, noc, pokój i podwórko

Tytułem wstępu:

Nie mam pewności czy zażyta przeze mnie substancja to LSD-25, ponieważ przebieg tripu był nietypowy.

Był to drugi znaczek zakupiony od tego samego dostawcy z marketu na TORze. Za pierwszym razem miesiąc wcześniej nie zadziałało w ogóle.

Celem zażycia była terapia szokowa - pobudzenie niedziałających prawidłowo obszarów mózgu - oraz w miarę możliwości osiagnięcie tych wszystkich rzeczy, które zabrała mi choroba.