Common Genes Tied To Alcohol, Nicotine, Cocaine Addictions

W najnowszej publikacji, która zostanie umieszczona w numerze z kwietnia 2009 roku magazynu Nature Reviews Genetics, eksperci od uzależnień z Uniwersytetu Virginia Health System oraz Uniwersytetu Michigan zaprezentują świeży wgląd w znaczący postęp dokonany w ciągu ostatnich kilku lat w zrozumieniu genetycznego podłoża uzależnień.

agquarx

Kategorie

Odsłony

2459
W najnowszej publikacji, która zostanie umieszczona w numerze z kwietnia 2009 roku magazynu Nature Reviews Genetics, eksperci od uzależnień z Uniwersytetu Virginia Health System oraz Uniwersytetu Michigan zaprezentują świeży wgląd w znaczący postęp dokonany w ciągu ostatnich kilku lat w zrozumieniu genetycznego podłoża uzależnień. Współpracujący badacz, Dr. Ming Li, profesor psychiatrii i nauk neurobehawioralnych na UVA School of Medicine mówi: "Znaleźliśmy kilka genów powiązanych z wieloma rodzajami uzależnień". "Oto więc ograniczamy zasięg poszukiwań do specyficznych celów genetycznych. Kiedy badacze zdołają dokładnie zlokalizować określone genetyczne warianty i mechanizmy molekularne, będziemy mogli stworzyć znacznie bardziej efektywne, nawet spersonalizowane sposoby leczenia osób uzależnionych od różnorodnego grona substancji". W publikacji, której część to wyczerpujący przewodnik po istniejąych badaniach na temat uzależnień i ich genetyki, Li i jego współpracownik, Dr. Margit Burmeister, profesor psychiatrii i genetyki ludzkiej na Uniwersytecie Michigan, prezentują skrót specyficznych lokacji w genomie ludzkim na 11 chromosomie, gdzie geny odpowiedzialne za uzależnienia od alkoholu, konopii, kokainy, heroiny, nikotyny i opioidów są zgromadzone w klastrach. "Porównanie pików markerów uzależnienia od wielu substancji w określonych lokacjach chromosomalnych potwierdza, że genetyczna wrażliwość na różne substancje nakłada się na siebie po części" - powiedział Li. Wskazuje następnie, że warianty kilku genów, włączając w to dehydrogenazę aldehydową, GABRA2, ANKK1 i neureksyny 1 i 3, są już od dawna wiązane z uzależnieniami od wielu leków psychoaktywnych. Rekomendując przyszły kierunek badań w kwestii genetyki uzależnień, Li sugeruje skoncentrowanie się na zgromadzeniach genów CHRNA5, CHRNA3 i CHRB4, pośród wielu innych wariantów genów. "Dokładna natura tych wariantów genów i jak one działają są jeszcze nieznane, konieczne będą zatem badania funkcjonalne oraz badania używające dodatkowych próbek etnicznych z populacji, co może dać całkiem dobre wskazówki". Źródło: http://www.sciencedaily.com/releases/2009/03/090310142912.htm, przetłumoczyła: agquarx. Datki można tutaj: 07114020040000390221787095 (mBank). Wszelkie uwagi proszę zgłaszać Google Talk agquarx@gmail.com.

Komentarze

Anon322 (niezweryfikowany)
A ty znowu zebrzesz na dragi. Wstyd prosze pana!
FlaT^ (niezweryfikowany)
Artykuł zostanie przetłumoczony na język polski dzięki hojnemu datkowi anonimowego darczyńcy. Ja też mogę tłumaczyć arty na "hajpa" za hojne datki! :]
agquarx
[quote=FlaT^]Artykuł zostanie przetłumoczony na język polski dzięki hojnemu datkowi anonimowego darczyńcy. Ja też mogę tłumaczyć arty na "hajpa" za hojne datki! :][/quote] Datki są na paliwo, nie za tłumoczenie. Wątpię, by Ci się chciało tłumoczyć za 5 złotych (dwie marne kawy).
DMT (niezweryfikowany)
tłumaczenie jest napisane po "polskiemu"... i czemu zostawiłeś/aś Ph. D?
agquarx
[quote=DMT]tłumaczenie jest napisane po "polskiemu"... i czemu zostawiłeś/aś Ph. D?[/quote] Tłumoczenie ;-) Poprawię się, przeczytam jeszcze raz. Nie wiem czemu zostawiłam Ph.D.
Anonim (niezweryfikowany)
o co chodzi z tym "tłumoczeniem"?
ez (niezweryfikowany)
O to że ten jebany transwestyta uważa Cię za tłumoka, któremu trzeba tłumoczyć, gdyż nie posiadł on zdolności posługiwania się językiem angielskim. Kiedyś ta kurwa pokazała co o Was sądzi, poszukaj w komentarzach do jego wpisów, coś koło roku wstecz.
agquarx
[quote=DMT]tłumaczenie jest napisane po "polskiemu"... i czemu zostawiłeś/aś Ph. D?[/quote] Odpaliłam Redaktorkę i poprawiłam tekst, teraz lepiej? :-) Jeśli nadal widzisz jakieś błędy, to powiedz jakie.
Anonim (niezweryfikowany)
no wiece jakos trzeba zarabic na dragi bynajmniej uczciwie wiec sie odniej odpierdolcie ;D
Anonimkz (niezweryfikowany)
Do tłumaczenia nie mam nic ,ale co wy tłumaczycie ,w dupe mam receptory gabba R1 i molekuły Naukowcami nie jesteśmy ,więc tematyka trochę śmieszna
Astacus (niezweryfikowany)
Mów za siebie.
adamK (niezweryfikowany)
dlaczego nie moge sie zarejestrowac ! przepisac musze haslo z obrazka obok okienka do wpisania jak nic takiego nie ma !11349316 pomoca dla mnie pozdrawiam z islandii
IXT66 (niezweryfikowany)
Jeśli chodzi rejestrację na forum, odpal http://talk.hyperreal.info/ w przeglądarce Google Chrome. ;-) Natomiast może mi ktoś powiedzieć jak dostać konto na neurogroove.info, aby móc dodawać trip raporty? Albowiem chciałbym się podzielić paroma ciekawymi podróżami. ;p
Koka
Musisz miec zaproszenie :-) Napisz na maila podanie to rozwaze Twoja kandydature ;-) Koka
IXT66 (niezweryfikowany)
Witaj Koka, Wysłałem maila ze skryptu z głównej strony hyperreal.info, ale nie doszedł. Mógłbym Cię prosić o maila do siebie? Albo najlepiej napisz do mnie w sprawie tego zaproszenia: Mój mail: piotr.skora@hotmail.com Pozdrawiam, IXT66
agquarx
[quote=Anonimkz]Do tłumaczenia nie mam nic ,ale co wy tłumaczycie ,w dupe mam receptory gabba R1 i molekuły Naukowcami nie jesteśmy ,więc tematyka trochę śmieszna [/quote] Zaproponuj coś innego, chętnie to przetłumoczę...
lob (niezweryfikowany)
Przetłumoczyć to ci ktoś pięścią powinien cwelu jebany żeś żywym gównem.
anonimm 2 (niezweryfikowany)
i dlaczego masz konto w tym najbardziej złodziejskim z banków?
/-\n0nimm 2 (niezweryfikowany)
dlaczego masz konto w tym najbardziej złodziejskim ze złodziejskich banków?
selmac (niezweryfikowany)
http://www.sethgroup.org/research.php > delta-9-THC o nietoksycznym stężeniu jest skuteczny w leczeniu bardzo ciężkiej odmiany raka mózgu - glejaka. testy przeprowadzone na komórkach ludzkiego glejaka wykazały, że delta-9-THC o nietoksycznym stężeniu zabija je, testy przeprowadzone na zdrowych i chorych komórkach mózgowych szczurów wykazały, że zdrowe komórki pozostają nietknięte, a komórki nowotworowe zostają zabite. czy działania zaniechania, które prowadzi państwo polskie wobec swoich obywateli, odmawiając im prawa do skutecznego leczenia jednej z najgorszych chorób, jaka nas wyniszcza i bardzo często zabija, nie noszą przypadkiem znamion przestępstwa? państwo ma obowiązek dbać o zdrowie swoich obywateli, a nie robi nic, żeby upowszechniać fakty dotyczące zwykłej rośliny, której efekty działania są tak niesamowite! wniosek: to państwo polskie jest przestępcą, a nie MY, którzy palimy, i powinniśmy skonsolidować nasze działania przeciwko niemu!!!
Zajawki z NeuroGroove
 • LSD-25
 • Pierwszy raz

Czułem się dobrze byłem strasznie ciekawy tego co będzie się działo na festiwalu w gronie znajomych

Nie wiem od czego zacząć:)To mój pierwszy trip report tak jak był to mój pierwszy kwas,więc nie wiem jak będzie, tak jak nie wiedziałem wtedy.Pojechaliśmy z przyjaciółmi na festiwal który organizowany jest w połowie wakacji.Poznaliśmy mase ludzi,lecz z większością nie mamy aktualnie kontaktu, ale znajomość z paroma osobami została na dłużej,no ale do sedna sprawy.

 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • Mefedron
 • Pozytywne przeżycie

Jako że była to moja druga przygoda z mefedronem i mniej więcej wiedziałem już jak dawkować i czego się spodziewać, to na imprezę poszedłem we wspaniałym humorze. Nastawienie odpowiadało działaniu specyfiku.

19:30 budzę się po przespaniu siedmiu godzin. Poprzednia noc na mefedronie położyła mnie do łóżka dopiero koło południa. Umówiłem się z M i A na imprezę, jednak M zaproponował wcześniej spalić jointa, bo przez dietę nie mógł pić alkoholu, a nie chciał iść do klubu z trzeźwym umysłem. Uznałem to za świetny pomysł i poleciłem mu stawić się o 22:00 na pętli tramwajowej niedaleko mojego domu.

 • LSD-25
 • Pozytywne przeżycie

Piękny dzień i trip z Bratem.

Witam. Standardowo informuję, że jakby ktoś coś, to wszystko sobie wymyśliłem;-)

 • Amfetamina
 • Dekstrometorfan
 • Etanol (alkohol)
 • Inne
 • Kodeina
 • Marihuana
 • MDMA (Ecstasy)
 • Metkatynon
 • Tripraport

dom w spokojnej wiejskiej okolicy, pełna swoboda działania, myślę, że wszyscy uczestnicy byli w pełni rozluźnieni i wolni od trosk. Przebywaliśmy w 3 pokojach, wszędzie dużo miejsca do siedzenia, leżenia, obecność TV, komputera z muzyką, balkon.

Słowem wstępu, czyli geneza spotkania.