Common Genes Tied To Alcohol, Nicotine, Cocaine Addictions

W najnowszej publikacji, która zostanie umieszczona w numerze z kwietnia 2009 roku magazynu Nature Reviews Genetics, eksperci od uzależnień z Uniwersytetu Virginia Health System oraz Uniwersytetu Michigan zaprezentują świeży wgląd w znaczący postęp dokonany w ciągu ostatnich kilku lat w zrozumieniu genetycznego podłoża uzależnień.

agquarx

Kategorie

Odsłony

2459
W najnowszej publikacji, która zostanie umieszczona w numerze z kwietnia 2009 roku magazynu Nature Reviews Genetics, eksperci od uzależnień z Uniwersytetu Virginia Health System oraz Uniwersytetu Michigan zaprezentują świeży wgląd w znaczący postęp dokonany w ciągu ostatnich kilku lat w zrozumieniu genetycznego podłoża uzależnień. Współpracujący badacz, Dr. Ming Li, profesor psychiatrii i nauk neurobehawioralnych na UVA School of Medicine mówi: "Znaleźliśmy kilka genów powiązanych z wieloma rodzajami uzależnień". "Oto więc ograniczamy zasięg poszukiwań do specyficznych celów genetycznych. Kiedy badacze zdołają dokładnie zlokalizować określone genetyczne warianty i mechanizmy molekularne, będziemy mogli stworzyć znacznie bardziej efektywne, nawet spersonalizowane sposoby leczenia osób uzależnionych od różnorodnego grona substancji". W publikacji, której część to wyczerpujący przewodnik po istniejąych badaniach na temat uzależnień i ich genetyki, Li i jego współpracownik, Dr. Margit Burmeister, profesor psychiatrii i genetyki ludzkiej na Uniwersytecie Michigan, prezentują skrót specyficznych lokacji w genomie ludzkim na 11 chromosomie, gdzie geny odpowiedzialne za uzależnienia od alkoholu, konopii, kokainy, heroiny, nikotyny i opioidów są zgromadzone w klastrach. "Porównanie pików markerów uzależnienia od wielu substancji w określonych lokacjach chromosomalnych potwierdza, że genetyczna wrażliwość na różne substancje nakłada się na siebie po części" - powiedział Li. Wskazuje następnie, że warianty kilku genów, włączając w to dehydrogenazę aldehydową, GABRA2, ANKK1 i neureksyny 1 i 3, są już od dawna wiązane z uzależnieniami od wielu leków psychoaktywnych. Rekomendując przyszły kierunek badań w kwestii genetyki uzależnień, Li sugeruje skoncentrowanie się na zgromadzeniach genów CHRNA5, CHRNA3 i CHRB4, pośród wielu innych wariantów genów. "Dokładna natura tych wariantów genów i jak one działają są jeszcze nieznane, konieczne będą zatem badania funkcjonalne oraz badania używające dodatkowych próbek etnicznych z populacji, co może dać całkiem dobre wskazówki". Źródło: http://www.sciencedaily.com/releases/2009/03/090310142912.htm, przetłumoczyła: agquarx. Datki można tutaj: 07114020040000390221787095 (mBank). Wszelkie uwagi proszę zgłaszać Google Talk agquarx@gmail.com.

Komentarze

Anon322 (niezweryfikowany)
A ty znowu zebrzesz na dragi. Wstyd prosze pana!
FlaT^ (niezweryfikowany)
Artykuł zostanie przetłumoczony na język polski dzięki hojnemu datkowi anonimowego darczyńcy. Ja też mogę tłumaczyć arty na "hajpa" za hojne datki! :]
agquarx
[quote=FlaT^]Artykuł zostanie przetłumoczony na język polski dzięki hojnemu datkowi anonimowego darczyńcy. Ja też mogę tłumaczyć arty na "hajpa" za hojne datki! :][/quote] Datki są na paliwo, nie za tłumoczenie. Wątpię, by Ci się chciało tłumoczyć za 5 złotych (dwie marne kawy).
DMT (niezweryfikowany)
tłumaczenie jest napisane po "polskiemu"... i czemu zostawiłeś/aś Ph. D?
agquarx
[quote=DMT]tłumaczenie jest napisane po "polskiemu"... i czemu zostawiłeś/aś Ph. D?[/quote] Tłumoczenie ;-) Poprawię się, przeczytam jeszcze raz. Nie wiem czemu zostawiłam Ph.D.
Anonim (niezweryfikowany)
o co chodzi z tym "tłumoczeniem"?
ez (niezweryfikowany)
O to że ten jebany transwestyta uważa Cię za tłumoka, któremu trzeba tłumoczyć, gdyż nie posiadł on zdolności posługiwania się językiem angielskim. Kiedyś ta kurwa pokazała co o Was sądzi, poszukaj w komentarzach do jego wpisów, coś koło roku wstecz.
agquarx
[quote=DMT]tłumaczenie jest napisane po "polskiemu"... i czemu zostawiłeś/aś Ph. D?[/quote] Odpaliłam Redaktorkę i poprawiłam tekst, teraz lepiej? :-) Jeśli nadal widzisz jakieś błędy, to powiedz jakie.
Anonim (niezweryfikowany)
no wiece jakos trzeba zarabic na dragi bynajmniej uczciwie wiec sie odniej odpierdolcie ;D
Anonimkz (niezweryfikowany)
Do tłumaczenia nie mam nic ,ale co wy tłumaczycie ,w dupe mam receptory gabba R1 i molekuły Naukowcami nie jesteśmy ,więc tematyka trochę śmieszna
Astacus (niezweryfikowany)
Mów za siebie.
adamK (niezweryfikowany)
dlaczego nie moge sie zarejestrowac ! przepisac musze haslo z obrazka obok okienka do wpisania jak nic takiego nie ma !11349316 pomoca dla mnie pozdrawiam z islandii
IXT66 (niezweryfikowany)
Jeśli chodzi rejestrację na forum, odpal http://talk.hyperreal.info/ w przeglądarce Google Chrome. ;-) Natomiast może mi ktoś powiedzieć jak dostać konto na neurogroove.info, aby móc dodawać trip raporty? Albowiem chciałbym się podzielić paroma ciekawymi podróżami. ;p
Koka
Musisz miec zaproszenie :-) Napisz na maila podanie to rozwaze Twoja kandydature ;-) Koka
IXT66 (niezweryfikowany)
Witaj Koka, Wysłałem maila ze skryptu z głównej strony hyperreal.info, ale nie doszedł. Mógłbym Cię prosić o maila do siebie? Albo najlepiej napisz do mnie w sprawie tego zaproszenia: Mój mail: piotr.skora@hotmail.com Pozdrawiam, IXT66
agquarx
[quote=Anonimkz]Do tłumaczenia nie mam nic ,ale co wy tłumaczycie ,w dupe mam receptory gabba R1 i molekuły Naukowcami nie jesteśmy ,więc tematyka trochę śmieszna [/quote] Zaproponuj coś innego, chętnie to przetłumoczę...
lob (niezweryfikowany)
Przetłumoczyć to ci ktoś pięścią powinien cwelu jebany żeś żywym gównem.
anonimm 2 (niezweryfikowany)
i dlaczego masz konto w tym najbardziej złodziejskim z banków?
/-\n0nimm 2 (niezweryfikowany)
dlaczego masz konto w tym najbardziej złodziejskim ze złodziejskich banków?
selmac (niezweryfikowany)
http://www.sethgroup.org/research.php > delta-9-THC o nietoksycznym stężeniu jest skuteczny w leczeniu bardzo ciężkiej odmiany raka mózgu - glejaka. testy przeprowadzone na komórkach ludzkiego glejaka wykazały, że delta-9-THC o nietoksycznym stężeniu zabija je, testy przeprowadzone na zdrowych i chorych komórkach mózgowych szczurów wykazały, że zdrowe komórki pozostają nietknięte, a komórki nowotworowe zostają zabite. czy działania zaniechania, które prowadzi państwo polskie wobec swoich obywateli, odmawiając im prawa do skutecznego leczenia jednej z najgorszych chorób, jaka nas wyniszcza i bardzo często zabija, nie noszą przypadkiem znamion przestępstwa? państwo ma obowiązek dbać o zdrowie swoich obywateli, a nie robi nic, żeby upowszechniać fakty dotyczące zwykłej rośliny, której efekty działania są tak niesamowite! wniosek: to państwo polskie jest przestępcą, a nie MY, którzy palimy, i powinniśmy skonsolidować nasze działania przeciwko niemu!!!
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana


Nazwa substancji : Canabis indica


poziom doświadczenia użytkownika : srednio, raz na tydzien,dwa tyg od 1 roku

"set & setting" : nie palilem miesiac czasu, wczesniej raz na tydzien to bylo minimum , srednio 2-3 razy na tydzien , obiecalem sobie ze nie bede palic do piatku , zlamalem przysiege i zapalilem w poniedzialek ( 4 dni przed obiecana data)Wszytsko zaczelo sie tak :


  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

funkcjonujący w psychice odpowiedni COEX, duchowe dociekania, rozwój własnej osoby na różnych płaszczyznach, przekonanie o doniosłości nadchodzącego doświadczenia = set. Własny pokój, noc, ciemność, samotność [reszta domowników już śpiąca] = setting.

 

Niniejszy trip raport jest raczej próbą skrótowego ujęcia głównych motywów mojej, jakże dramatycznej, pierwszej sesji LSD, aniżeli usystematyzowanym, przemyślanym tekstem. Jest to bardziej rozwinięcie posta, który opublikowałem na ramach forum hyperreal.

Pozwoliłem sobie go otagować mianem przeżycia mistycznego, gdyż ten aspekt tripa jest ważniejszy niż bycie pierwszym razem, gdyż doświadczenia z psychodelikami już miałem.

  • LSD-25

jestem teraz z moim chlopakiem. Troche sie juz uspokoilam. Co prawda nic nie pisalam, ale on zakreslil kilka slow. Nie wiem, czy wypada, ale postanowilam sie z wami tym podzielic. W pelni sie zgadzam z tym, co napisal. Zreszta, przeczytajcie sami: niedziela, 30 sierpnia 1998, 21:37. Jak pisal Tokien: "Niebezpieczne sa narzedzia wiedzy glebszej, niz ta ktora sami posiadamy." Właśnie odbyłem pierwszą psychodeliczną podróż. Nie wiem co o niej pisać. To że była wspaniała, to fakt, który nie sposób jest opisać. Coś tak niezwykłego, fantastycznego. Oszustwo. Wszystko oszustwo.

  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Wolny dom, przed imprezą