Ostatnio czytałem że działanie niektórych narkotyków można wzmocnić działaniem leków poprawiających metabolizm mózgu (np. Biotropil). Jest tu ktoś zorientowany w tej kwestii? Działanie jest dużo lepsze? Może aż za dobre? Zgaduję że skoro przyspiesza metabolizm mózgu to pewnie sam lot trwa krócej? I czy to ryzykowne?
Wyczytałem też że mefedron reaguje z receptorami serotoninowymi i dopaminowymi. Jest jakiś sposób na zregenerowanie tych receptorów?
Pozdrawiam ;-)
I kolejna ciekawostka. Kiedyś wziąłem baklofen i standardową dla mnie dawkę mewy (300) oralnie. Weszło szybciej i bardzo mocno, na granicy przedawkowania. Zdziwiłem się. baklofen ogólnie zmniejsza dawkowanie stymulantów - na oko obstawiam, że o 1/3, 1/4 (U MNIE). W sumie nie miałem pojęcia do dzisiaj, co tu się zrobiło, ale przypadkiem znalazłem fajną publikację (chociaż szukałem czego innego :D).
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4419710
Karny jeżyk: SŁABO OGARNIAM ANATOMIĘ!
Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała. Można przecież załadować w siebie tyrozynę z rana lub jej acetylowaną formę (N-alt). Teoretycznie 5-htp też mogłoby pomóc przy mefedronie (przy stricte releaserach bym nawet nie próbował tego).
U mnie i w moim otoczeniu się to sprawdzało jako tako.
A jak ktoś jest ultra desperatem, to może wziąć i-MAO-a. Ale to może być jego ostatnia impreza, więc... Cóż... Zaoszczędzi w taki sposób na towarze już do końca życia. *zakłada okulary *
Karny jeżyk: SŁABO OGARNIAM ANATOMIĘ!
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/7/77375942-6694-4840-98d8-4298c28497e2/coke.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250426%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250426T022902Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=e69c83ffec69e8cd3588375491e028c03cc24cd9f6ed56a08fea46dac68e0d77)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/aptekadyzurna.jpg)
Rewolucja w receptach na opioidy przyniosła skutek? Przepisy miały uderzyć w receptomaty
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/germancannaclubs.jpg)
Niemiecki ekspert: trudno dostrzec w legalizacji konopi cokolwiek pozytywnego
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/chimpanzees-sharing-fruit.jpg)
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol
Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/f5.large_.jpg)
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu
Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jrt-treated-cortical-neuron.jpg)
Nowa nadzieja dla pacjentów ze schizofrenią. Opracowano przełomowy lek inspirowany LSD
Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis stworzyli nową cząsteczkę o nazwie JRT, która może zrewolucjonizować leczenie schizofrenii i innych chorób mózgu. Lek działa podobnie do LSD, ale nie wywołuje halucynacji. Dodatkowo, wykazuje silniejsze działanie niż stosowana obecnie ketamina.