Z-drugs – substancje wykazujące powinowactwo do receptora benzodiazepinowego, nie dzielące jednak podobieństwa strukturalnego z benzodiazepinami. Przykłady to zolpidem, lub zopiklon.
ODPOWIEDZ
Posty: 555 • Strona 23 z 56
  • 1907 / 181 / 0
Fajne to to. Szybko się usypia, łatwo wstaje, byle by mieć te 6-8h czasu na sen i jest bardzo dobrze. Szkoda, że też uzależnia, bo brałbym codziennie.
Take DXM and Be Happy
  • 13 / / 0
Poszłam do apteki ze zwykłą receptą wypisaną na zopiklon i nie chcieli mi wydać, bo brakowało specjalnego kodu na recepcie dla leków psychotropowych. Po zgooglowaniu znalazłam, że:
Preparaty zawierające środki odurzające lub substancje psychotropowe są wydawane z apteki wyłącznie na podstawie specjalnie oznakowanej recepty albo zapotrzebowania.
Wyjątek stanowią preparaty zawierające środki odurzające grupy II-N lub substancje psychotropowe grup III-P i IV-P, które mogą być wydawane z apteki na podstawie standardowej recepty, a preparaty zawierające środki odurzające grupy III-N mogą być wydawane z apteki bez recepty.
A zopiklon według wiki należy do IV-p, więc czy nie powinien być wydany na standardowej recepcie?

Przeniesione z osobnego wątku. misspill
  • 1106 / 221 / 0
Na standardowej ofc, ja nigdy nie miałem problemów z wykupieniem, trzeba było iść do innej apteki.
  • 2429 / 579 / 155
[mention]bambii[/mention] Oczywiście, że na standardowej. Tym bardziej, że kategoria dostępności wyraźnie jest Rp, a nie Rpw, więc nie ma powodu, by pisać na Rpw. Leki z grupy IV-P (głównie benzo i podobne) zawsze dostawałam na zwykłej recepcie i nigdy nie było problemu. Rpw jest przede wszystkim do leków z grup I-N (morfina, oksykodon) czy II-P (metylofenidat).

Ale inna sprawa. Mimo że zopiklon jest pisany na standardowej Rp, to ilość substancji musi być zapisana słownie, a na recepcie nie może znajdować się inny lek (tylko jedna recka na jeden lek). Podobnie jak zresztą inne z IV-P; wynika to z przepisów.
Uwaga! Użytkownik taurinnn nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 2 / / 0
Czy zolpiclonum można przygotować do podania dożylnego? Mam lek imovane 7.5mg. Na czym rozpuszczać ma wodzie czy alkoholu? Jeśli na wodzie to czy zakwaszać środowisko? Mam kwas l-askorbinowy, kwas octowy 80% i kwas cytrynowy. Jak wygląda kwestia wypełniaczy i skutków ubocznych. Czy można doświadczyć "wjazdu"? Z góry dziękuję za odpowiedź. :listen:
  • 2897 / 613 / 10
A to nie tak, że teraz na receptach na leki z grupy IV-P muszą być trzy kody kreskowe?

[mention]Martfy[/mention], zopiklon da się podać dożylnie. Rozpuszcza się w wodzie, choć nie najlepiej, ale po odparowaniu nadmiaru wody powinno być okej. Informacje o wypełniaczach znajdziesz na ulotce. Nie wiem czy jest wjazd, wątpię.

Protip: zażyj zopiklon podjęzykowo.
Hiperrealna propaganda w polskiej sieci
  • 1106 / 221 / 0
26 października 2018STR88 pisze:
Protip: zażyj zopiklon podjęzykowo.
Nigdy bym tego pod język nie wziął. To cholerstwo nawet połknięte w całości powoduje gorycz w ustach przez kilka godzin, więc co dopiero podjęzykowo. Przynajmniej przy imovane tak jest, nie wiem jak z innymi lekami, ale podejrzewam, że podobnie.
  • 2897 / 613 / 10
No tak, racja, zapomniałem. Mnie ten efekt uboczny nie dotyczy, więc nie zwróciłem na to uwagi. Mój błąd.
Hiperrealna propaganda w polskiej sieci
  • 1394 / 88 / 2
Jest mocniejsze od dizepamu?
action movie:gun:
  • 2115 / 625 / 0
Inna kategoria. Powiedziałabym, że bardziej nasenne, ale nie uspokoi. Do nokautu po imprezie lepsze.

Ja po ostatnich przygodach po dwóch tabletkach zdecydowałam się na podwójną blokadę telefonu + Signala. %-D Nieobliczalne. Raz jesz jedną i śpisz jak aniołek, raz blister i siedzisz na czacie, raz dwie i robi się... dziwnie. Ale halucynacji nigdy jako takich po Z nie doznałam.
widzę szalonych, którzy chodzili po morzu
wierzyli do końca i poszli na dno
teraz jeszcze przechylają moją łódź niepewną
odtrącam te sztywne dłonie okrutnie żywa
odtrącam rok za rokiem.
ODPOWIEDZ
Posty: 555 • Strona 23 z 56
Artykuły
Newsy
[img]
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu

Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.

[img]
10 lat więzienia dla producenta metamfetaminy. Legnicki sąd wydał wyrok

Przestępstwa narkotykowe to coraz większy problem. W jednej z takich spraw zapadł właśnie wyrok. Sąd Okręgowy w Legnicy skazał na 10 lat więzienia 34-letniego Jakuba C., który na przemysłową skalę produkował metamfetaminę. Wytwórnia działała w garażu na terenie prywatnej posesji w Niemstowie pod Lubinem.

[img]
To nie zgniłe mandarynki. 24-latek niósł w torbie tak zapakowane narkotyki. Wpadł, bo spanikował

"Dzięki czujności, doświadczeniu i doskonałemu rozpoznaniu terenu, policjanci z Wydziału Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie kolejny raz skutecznie uderzyli w przestępczość narkotykową."