Zakup czystego GBL

Kwas gamma-hydroksymasłowy i jego pro-drugs (w tym GBL i 1,4-butanodiol).
Więcej informacji: GHB w Narkopedii [H]yperreala. GBL w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

Posty: 65 Strona 4 z 7
Rejestracja: 2008
  • 403 / 1 / 0


MartinFX pisze:
Czy możliwe jest w przyszłości to, że zakup gbl przez zwykłego "Kowalskiego" stanie się niemożliwy ? Czy istnieją do tego jakieś przesłanki ?
Jeśli porządki znane z UK zostaną wprowadzone w kraju Kowalskiego to wiadomo ze będzie lipa, ale na to się nie zanosi w najbliższych latach
Rejestracja: 2009
  • 1015 / 38 / 0


Widocznie jest sklasyfikowana jako prekursor w Niemczech. Stamtąd(siedziba firmy) zamawiałem. A nie znam żadnego polskiego producenta

O tym, jak wojna z narkotykami niszczy kultury tubylcze

W cieniu globalnej wojny z narkotykami rozgrywa się nieustająca i niedostatecznie nagłośniona tragedia ludów tubylczych, których prawa są notorycznie gwałcone.

Czy marihuana naprawdę odpręża? Naukowcy znaleźli 42 ochotników i zbadali działanie THC

Naukowcy przebadali 42 osoby palące trawkę by sprawdzić czy rzeczywiście "zioło" pomaga nam się wyluzować.
Rejestracja: 2009
  • 545 / 3 / 0


SpalamTo pisze:
Widocznie jest sklasyfikowana jako prekursor w Niemczech. Stamtąd(siedziba firmy) zamawiałem. A nie znam żadnego polskiego producenta
Ale to jest prawo obowiązujące w całej UE, także w Niemczech. Za niemiecką wiki: oni mają dodatkowo jedynie GBL definiowany jako narkotyk w momencie sprzedaży w celach konsumpcyjnych i z tego tytułu objęty jest dodatkowym monitoringiem. Poza tym obowiązuje europejski system dobrowolnej kontroli/monitoringu ("freiwillige..."). Dostałeś po prostu deklarację wg wzoru z tego rozporządzenia, a oni grzecznie robią monitoring (link do art. niem.).
Rejestracja: 2009
  • 1015 / 38 / 0


W takim razie dlaczego każdy producent przed zamówieniem wymaga przesłania takiego oświadczenia?
Bo sam już nie rozumiem
Rejestracja: 2006
  • 199 / 1 / 0


@SpalamTo
Sądzę, że z tego samego powodu dla jakiego część producentów żywności pisze na opakowaniu "może zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych" a najbliżej orzechy przy produkcji tego to można spotkać w spożywczym za rogiem, a nie na produkcji. Często tak jest, po prostu zabezpieczają sobie dupy i tyle.
Rejestracja: 2012
  • 91 / 1 / 0


Zabezpieczają Sobie dupy, albo chronią głupich ludzi, którzy nie potrafią się sami ochronić. ;)
Rejestracja: 2012
  • 1850 / 24 / 0


ile razy mam pisac ? jest monitorowany spalamto tylko potwierdzil co probowalem wam wbic do glow od samego poczatku...

monitorowany (podpisywanie oswiadczen) - samo slowo mowi co jest 5...
to na wypadek gdyby w jakims miescie doszlo do gwaltow czy innych napasci z uzyciem GBL/GHB czy naglej epidemi zgonujacych (usypiajacych) gowniarzy na miescie, wtedy latwo im dojsc kto ile kupil GBL w tym wlasnie miescie i jak sie rozszedl/kto go nabyl, latwo tez namierzyc osoby sprzedajace GHB, w koncu GBL to prekursor narkotykowy, ale nie wpisany na liste poniewaz ma zbyt szerokie spektrum zastosowan i nie chca utrudniac jego nabycia firma, musieli zastosowac jakis inny mechanizm wiec zastosowali monitorowanie ! nie ma problemow z kupnem, jest legalny, ale w razie czego wiedza kto, gdzie i ile kupil... przeciez to jest logiczne :/
po to sa te oswiadczenia i skany dowodow, dla tego producenci sprzedajacy GBL, daja ci kwitek na ktorym sie podpisujesz i zgadzasz na warunek odsprzedania GBL komu innemy pod warunkiem ze kupujacy wypelni identyczna deklaracje w ten sposob tworzy sie siec i bardzo latwo dojsc w razie czego po nici do klebka...

co ciekawe:
"W ubiegłym tygodniu w Paryżu rozpoczął się projekt dotyczący Internetu i nowych substancji psychoaktywnych. Celem projektu jest zebranie informacji dotyczących użytkowników nowych substancji psychoaktywnych oraz stworzenie listy najbardziej popularnych „dopalaczy”. W projekcie uczestniczy SWPS, która odpowiedzialna jest za komponent dotyczący badań internetowych.
Jego celem jest wzmocnienie europejskiego systemu monitorowania nowych substancji psychoaktywnych oraz dokonanie przeglądupodjętych w Europie działań."

z 2013-05-06
http://www.cinn.gov.pl/portal?id=558236

nie dzieje sie dobrze...
Rejestracja: 2009
  • 1015 / 38 / 0


Rozmawiałem parę dni temu z polskim przedstawicielem pewnej belgijskiej firmy.
Twierdzą że jak dotąd nikt w Polsce nie dostał pozwolenia na zakup.
Rejestracja: 2012
  • 1850 / 24 / 0


dokladnie spalamto, pisalem o tym pare miesiecy temu :) widac w belgii przywiazuja znaczna uwage komu sprzedaja swoj towar, niestety po aferze z basf inni producenci stali sie wyczuleni na sprzedaz gbl...

Monitoring Substancji

"Skuteczna kontrola środków chemicznych stosowanych w nielegalnej produkcji środków odurzających i substancji psychotropowych to ważne narzędzie w walce z handlem narkotykami. Jednakże te substancje chemiczne (tzw. prekursory) mają także zgodne z prawem zastosowanie przemysłowe. Dlategokonieczne jest uznanie i ochrona zgodnego z prawem handlu tymi substancjami przy jednoczesnym uniemożliwianiu wykorzystywania ich w niedozwolonych celach.

Celem jest osiągnięcie równowagi między podejmowaniem działań mających zapobiec produkcji nielegalnych środków odurzających a uniknięciem stawiania barier zgodnemu z prawem obrotowi substancjami chemicznymi."

"Jednocześnie rozporządzenie definiuje także „substancje niesklasyfikowane” *zgodnie z art. 12 konwencji ONZ. Dla tych substancji Komisja przygotowuje wytyczne ustanawiające bardziej elastyczny system kontroli niż ten, który dotyczy substancji sklasyfikowanych."

substancja nieskladyfikowana jest wlasnie GBL, a elastyczny system kontroli to wlasnie oswiadczenia i monitoring...

http://europa.eu/legislation_summaries/ ... 215_pl.htm

mysle ze chyba temat wyjasniony ?
Ostatnio zmieniony 21 czerwca 2013 przez angrybrads1, łącznie zmieniany 1 raz.
Rejestracja: 2009
  • 1015 / 38 / 0


to powiedzcie mi, czy firma która w zakresie działalności ma m.in. produkcje opakowań z tworzyw sztucznych może dostać odmowę?
W końcu jednym z zostawań gbla jest synteza poliaktydów do produkcji biodegradowalnych opakowań np.
Ostatnio zmieniony 21 czerwca 2013 przez SpalamTo, łącznie zmieniany 2 razy.
Posty: 65 Strona 4 z 7
Wróć do „GBL, GHB”
Na czacie siedzi 83 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość