Wyciszenie pompy powietrza

Moderator: Konopia

Posty: 7 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2007
  • 9 / / 0


Witam
potrzebuje jakiegoś dobrego pomysłu (skutecznego) na wygłuszenie kompresora powietrza bo trzaska ze aż u sąsiada słychać. Każdy pomysł postaram się przetestować w miarę możliwości (stety/niestety mieszkam w Holandii więc nie wszystkie materiały mogę znaleźć) poniżej zdjęcie jak wygląda ten kompresor tylko ja mam wydajność 4200L/h (niestety nie było tej co mnie interesowała 3600L więc dlatego kupiłem tą)

http://www.roslinywodne.com/pompy-powie ... d-286.aspx
Rejestracja: 2012
  • 793 / 5 / 1


Wata szklana to świetny materiał wygłuszający. Można zabudować/obudować jakoś po części tą pompę na miarę możliwości albo wygłuszyć choć trochę pomieszczenie/ścianę od strony sąsiada. Niektórzy budują panele zrobione właśnie z waty szklanej aby wygłuszyć studio muzyczne. Łatwo takie panele zrobić w domu, nie wychodzi drogo, wszystko jest na necie. Ja bym zrobił taką zabudowę pół-otwarta dla tej pompy.

Przez cztery lata gotowałem DMT w mojej kuchni

Piąty raz z rzędu potrząsnął, po kolei, 32 słoikami, z których każdy wypełniony był skrystalizowanym DMT, wodą i eterem naftowym. Metr obok na kuchence skwierczało pojedyncze jajko. Kiedy obiema rękami mieszał zawartość jednego ze szklanych słojów, opary gazu uciekły spod pokrywy. Willem zamierzał zrobić 25 gramów DMT o wartości 2250 EUR w trakcie jednej sesji...

Legalizacja bez edukacji. Problemy lekarzy z medyczną marihuaną

W teorii każdy lekarz może wypisać receptę na medyczną marihuanę. W praktyce nieliczni mają na jej temat wystarczającą wiedzę. Ministerstwo Zdrowia nie kwapi się, aby pomóc to zmienić, więc środowisko lekarskie radzi sobie samo.
Rejestracja: 2007
  • 9 / / 0


więc tak kupiłem role waty szklanej wygląda to tak :
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
i dźwięk zrobił się trochę cichszy ale też bardziej basowy, może zrobiłem coś nie tak?
Rejestracja: 2006
  • 3255 / 55 / 8


Jeśli nie potrzebujesz całej mocy kompresora, możesz wlutować opornik w odpowiedni sposób. Musisz wyliczyć jaka moc Ci potrzebna, zastosować odpowiedni opornik (groszowa sprawa, w Polsce tego typu rzeczy kosztują do 1 zł). Tyle, że trzeba mieć lutownicę.
Rejestracja: 2007
  • 9 / / 0


to dobrze się składa ponieważ posiadam lutownice ze sobą więc jaki ten opornik i gdzie mam go zamontować? teraz wydajność pompy to 4200 L/h jak bedzię połowa to też będzie dobrze
Rejestracja: 2007
  • 9 / / 0


No i co z tym opornikiem?
Rejestracja: 2017
  • 1 / / 0


przydatne info
Posty: 7 Strona 1 z 1
Wróć do „Wentylacja”
Na czacie siedzi 55 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości