Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 206 • Strona 21 z 21
  • 37 / 9 / 0
Próbowałem zamienić 10mg escitalipramu na 10 a potem 20mg wortioksetyny i oto moje odczucia co do wortio:

+ wejście łagodne i bez uboków
+ skupienie i klarowny umysł
+ pamięć krótkotrwała
+ brak senności
+ aktywizacja
+ relatywnie większe libido

~ nie zwiększa apetytu (daje w neutralnych, bo przeważnie omijam posiłki i jem mniej niż bym chciał)
~ działa "w tle"

- słaby na lęki
- brak wyciszenia
- brak polepszenia nastroju i pewności siebie
- spłaszczenie emocji (również pozytywnych)
- brak poprawy jakości snu (czasami też koszmary)
- bardziej chwiejny nastrój
- kontakt z ludźmi nie sprawia przyjemności
- nie redukuje ciśnienia na ćpanie
- drogie w chuj

Myślę, że może być fajny na lekką/średnią depresję, brain foga i brak chęci do wykonywania codziennych czynności.

Nie poleciłbym na lęki, tiki nerwowe ogólnie melancholijny nastrój. Wracam na esci, bo czuje się na nim duuużo lepiej. Niby jest na nim gorzej z libido, ale co mi po tym jak w ogóle nie czuję siły na otwarcie się na jakiekolwiek głębsze relacje. Na pewno też dużo słabiej wychwytuje serotoninę, bo 20mg wortio (maksymalna dawka) nie ma podjazdu do 10mg esci, które jak przestanie działać można podbić do 20mg.

Oczywiście to tylko moje doświadczenia. Na was może zadziałać inaczej.
  • 2 / / 0
Brałem to przez 4 tygodnie w dawce 10mg. Później tydzień 20mg.
Totalnie zero jakiegokolwiek pozytywnego działania. Mam wrażenie, że gorzej sypiałem. Libido na początku niby lepsze (głównie mocniejsze wzwody). Szybko później okazało się, że dużo trudniej było mi dojść (teraz po odstawce czuję mega różnicę).
Jedyna zaleta to to, że po 4 dniach od wzięcia ostatniej tabletki nie mam żadnych efektów odstawienia. Jak dla mnie lek do dupy.
  • 1 / / 0
Hej!
Aktualnie jestem w szpitalu z powodu kolejnego nawrotu epizodu depresyjnego. Aktualnie schodzę z duloksetyny i lekarze chcą mi wstawić właśnie wortio. Jestem pozytywnie nastawiona bo przerobiłam chyba wszystkie możliwe SSRI/SNRI a z tego co czytałam to wortio ma trochę inny mechanizm działania. I tutaj moje pytanie skoro wortio działa trochę inaczej czy nie ma tutaj jakiś przeciwwskazań żeby zażyć sobie kiedyś grzyby 😇?
  • 13 / 1 / 0
Mnie ten lek wybawia od lęków, kiedy zapadam w depresję lękową. Wyciąga szybko w tydzień a potem jestem po prostu zmulony.
Aktualnie próbowałem odstawić chloroprotixen który brałem ma sen. Oprócz tego nic nie brałem. Po odstawieniu chloroprotixenu przyszły leki z myślami s. Brintellix zadziałał w tydzień. Leków brak. Motywacji do czegokolwiek brak. Ale tak było nawet po jego dłuższym stosowaniu.
  • 18 / / 0
Witam ... Mam pytanie odnośnie brintelixu zjadłem już opakowanie 10mg dzień lekarz za dwa tygodnie ale nie czuje się super w sensie nie pomaga na lęki i nie motywuje to jakoś specjalnie do działania zwiększyć na 20mg samemu ? I czy ktoś wie jak to działa na serducho ? Jakieś uniki podnosi puls przy wyższych dawkach ?
  • 13 / 1 / 0
Mi na lęki pomagał bardzo przy 20 mg. Wyciagał mnie a potem mega zmulenie pomimo ustąpienia lęków i zmniejszenia dawki do 10. Ale z silnych lęków dawał radę.
ODPOWIEDZ
Posty: 206 • Strona 21 z 21
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.