Woda.

uprawa konopi w kulturach wodnych

Moderator: Konopia

• 20 / / 0

jaką wodę mam wybrać destylowaną czy deszczówkę, deszczówkę mam gratis za destylowaną płacę 30gr za litra
  • 59 / / 0

tylko destylowana! w deszczowce sa rozne syfy z atmosfery, nie zydz 30 gr!

O prawie karnym wobec marihuany

Rozmowa Ewy Pluty z SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego z adwokatem Steliosem Alewrasem, specjalistą od prawa narkotykowego i członkiem naszego Stowarzyszenia. Poruszane są najbardziej istotne kwestie polskiego prawa wobec konopi oraz ukazane absurdy, jakie zawiera.

Lek na bazie marihuany podany noworodkowi. Pierwszy przypadek na świecie

Noworodek z Wielkiej Brytanii jest pierwszym na świecie, któremu podano lek na bazie marihuany. Ma mu pomóc w walce ze schorzeniem, które może prowadzić do uszkodzenia mózgu.

a.

• 296 / 1 / 0

Teoretycznie nie mam podstaw do takiego stwierdzenia, jednakze intuicja ostrzega mnie przed woda destylowana.

Przegotowana i wystudzona 'kranowka' powinna byc ok, woda mineralna /kupna/ powinna byc dobra.
Jednak jak zaznaczylem wczesniej nie mam zadnych podstaw aby obstawac przy tej teorii.
Zapraszam do dyskusji.

• 20 / / 0

a co można powiedzieć o wodzie przepuszczonej przez filtr osmotyczny????????????
  • 59 / / 0

wody przepuszczonej przez filtr o odwroconej osmozie uzywam do nawadniania moich plantow, ale mam je w mieszance ziemi, kokosa i perlitu + lyzka dolomitu na litr podloza. taka woda gwarantuje odpowiednie ph i czystosc. dolewam nawozow i podlewam 2xtygodniowo.
niewiem czy nadaje sie do hydro. btw mam ochote na uprawe hydro, ale narazie zbieram doswiadczenie w klasycznej uprawie. poza tym hydro jest drogie, trzeba odp wiedzy i warunkow do skutecznej uprawy.
byc moze bede experymentowal z bubblerem :rolleyes:
nara

Użytkownik nieaktywny
  • 188 / / 0

czesc, ja zdecydowanie polecam wode destylowana (odwrocona osmoza) najlepiej EC 0.00 ; pH 5.2. jest o wiele latwiej kontrolowac EC i pH - rosliny dostaja dokladnie to co chcesz - w wodzie z kranu ciagle zmienia sie pH i roslina nie moze pobierac niektorych pierwiastkow. Idealne pH do uprawy w hydro to 5.8 ; EC zalezy od fazy w ktorej jest roslina. Ja polecam poczatkujacym zaczac od EC 0.5 a skonczyc na EC 1.6 -1.8 (zalezy od odmiany).

Jesli ktos potrzebuje informacji dot. odzywania roslinek w roznych fazach wzrostu to na icmag.com jest growlog z mojej uprawy na wodzie destylowanej i jest tam wszystko dokladnie opisane.

pozdrawiam. .wT.

• 20 / / 0

czyli dobry filtr RO(za ok 700pln) z kranówki zrobi destylowaną????????

• 13 / / 0

Ja używam wody filtrowanej na bazie odwróconej osmozy (za filtr dałem 3600zł. ale to było 15 lat temu i jest to bardziej wypasiona wersja).

Tak czy inaczej nie da to wody destylowanej tylko demineralizowaną :)

• 217 / / 0

tak na marginesie wode demineralizowana dostaniemy prawie na kazdej stacji beznynowej - 2zł. za litr, ok. 7-8 zł. na 5 litrów, badz w supermarkecie w dziale samochodowym.
  • 2 / / 0

Kranówa jest oki tymbardziej do przygotowania roztworu pożywki bardzo dobrze służy jako regulator Ph+.Nie wiedze potrzeby kupowania filtrów i wody destylowanej( może akurat mam dobrą wode w kranie z lokalnych wodociągów głębinowych) Gdybym mieszkał w dużym mieście to możę bym się nad tym zastanowił. Deszczówke stanowczo odradzam.Jedyne co robiłem z wodą to nalewałem ją minimum 24h przed przygotowaniem pożywki i pożywke przetrzymywałęm w otwartym pojemniku następne kilka godzin przed podaniem-co powoduje odchlorowanie takiej wody.
Wróć do „Hydroponika”
Na czacie siedzi 1110 uczestników Wejdź na czata