Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 4104 • Strona 357 z 411
  • 324 / 67 / 0
Czy jest sens to dodawać do sertraliny?
czas zwolnić
  • 287 / 140 / 0
ja bym dodał na Twoim miejscu. jaka dawka tego i tego
  • 324 / 67 / 0
Na razie biorę 50mg sertraliny, mam wenle 37.5mg o przedłużonym uwolnianiu, brać je razem rano czy w jakich odstępach czasowych? Medyk nie chce mi nic więcej dać więc wenla to mój prywatny eksperyment.
czas zwolnić
  • 287 / 140 / 0
to male dawki obu. sertralina jeszcze nie dziala na dopamine, a wenlafaksyna tylko jako ssri.
obie rano naraz
  • 958 / 175 / 0
@tramalowysong jesteś na minimalnej dawce sertraliny i już chcesz dokładać kolejny lek?Jak długo na niej jesteś? Sprawdź najpierw sertraline czy zadziała na Ciebie w pełnym zakresie dawek i nie kombinuj.
  • 324 / 67 / 0
w sumie racja, poczekam, dzięki
czas zwolnić
  • 46 / 12 / 0
Może ktoś pokrótce napisać czego i po jakim czasie moge się spodziewać po wenlafaksynie w dawce 75mg ED ?
Chodzi mi o cele lecznicze. Aktywizacja? więcej energii? poprawa samopoczucia? senność? wzrost apetytu i takie tam.

Mam lęki społeczne i stany depresyjne.
  • 1458 / 234 / 0
@nowywteklocki wenlafaksyna (najpierw 75, potem 150 mg) to był pierwszy lek który naprawdę pomógł mi na lęki i fobię społeczną. Już po kilku dniach zauważyłem że łatwiej mi jest np. wchodzić do sklepu, poruszać się po ulicy, byłem mniej zestresowany i spięty. Byłem też lekko pobudzony ale nie tak żeby powodowało to jeszcze większe napięcie. Zacząłem krócej spać, jednak rano byłem całkiem wyspany, zero senności w dzień. Początkowo mniejszy apetyt, nawet dużo mniejszy, ale po jakimś czasie wrócił do normy.
  • 348 / 264 / 0
@zburzony mogę zapytać co do wenli jeśli fluo nie zrobi roboty z buspironem i tricitto. Bo SNRI kojarzy mi się z noradrenaliną, a ja z reguły nie lubię pobudzenia np. nie piję kawy i energoli, źle reaguję nawet na tą głupią kawę. Ale może noradrenalina kojarzy mi się z chamskim pobudzeniem i powinno być OK dla osoby z nerwicą / GAD (po angielsku nerwica to GAD). Pzdr
null
  • 1458 / 234 / 0
@GABAhater na mnie właśnie SNRI a zwłaszcza duloksetyna działają trochę dziwnie, bo noradrenalina też kojarzy mi się ze stymulacją która powinna pogarszać lęk, a jednak ja na tych lekach jestem jednocześnie trochę pobudzony i spokojniejszy, trudno to opisać. Zwłaszcza duloksetyna dawała mi na początku potężnego kopa, takie napięcie wewnętrzne i przez jakiś czas poddenerwowanie, ale mimo to przy ludziach byłem bardziej opanowany, dużo mniej się stresowałem, bardziej otwarty i pewny siebie. No i pobudzenie było ogromne, nawet porównywalne z fetą czy innymi stymulantami ale jednak inne, dużo "zdrowsze". Duloksetyna też dużo mocniej od wenli działa na noradrenalinę, już od minimalnej dawki, bo wenla w teorii od 225 mg dopiero, ale ja i przy 150 czułem ją dość wyraźnie. Z tym że wiesz, u każdego może być inaczej, niektórych i wenla i nawet dulo mogą mulić, a mnie duloksetyna tak kopała że spałem z przerwami 4 h na dobę a i tak miałem energię i zero zmęczenia.
ODPOWIEDZ
Posty: 4104 • Strona 357 z 411
Artykuły
Newsy
[img]
Częste używanie konopi ma związek ze zwiększoną śmiertelnością pacjentów z rakiem jelita grubego

Osoby z rakiem jelita grubego i udokumentowaną historią częstego używania konopi były ponad 20 razy bardziej narażone na śmierć w ciągu pięciu lat od diagnozy w porównaniu z osobami bez takiej historii - informuje pismo „Annals of Epidemiology”.

[img]
10 lat więzienia dla producenta metamfetaminy. Legnicki sąd wydał wyrok

Przestępstwa narkotykowe to coraz większy problem. W jednej z takich spraw zapadł właśnie wyrok. Sąd Okręgowy w Legnicy skazał na 10 lat więzienia 34-letniego Jakuba C., który na przemysłową skalę produkował metamfetaminę. Wytwórnia działała w garażu na terenie prywatnej posesji w Niemstowie pod Lubinem.

[img]
W marcu wyraźne odbicie. 88 tys. recept z receptomatów na medyczną marihuanę i opioidy

Ostatni kwartał przyniósł spadek liczby recept wypisywanych na leki kontrolowane, choć w marcu odnotowano odbicie, wyraźne zwłaszcza w przypadku medycznej marihuany - informuje w środowym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna".