Dział służący omawianiu marszy, petycji i innych form aktywności obywatelskiej.
ODPOWIEDZ
Posty: 11 • Strona 1 z 2
  • 969 / 236 / 0
Pandemia zelżała więc Kantar mógł się wreszcie wziąć za zleconą robotę.
Poniżej link , w artykule jest ładnie wklejony raport z sondażu.

http://wolnekonopie.org/2020/07/sondaz- ... marihuany/

W skrócie - 30 % chce karać, 55 % procent nie chce karać, 15 % nie ma zdania.Odejmując niezdecydowanych wychodzi coś około 65% przeciwko karom więzienia za mj na własny użytek.

Jeśli chodzi o szczegóły to mnie zaskoczyły dwie rzeczy
Wieś - jak dla mnie wręcz oczywistym było to że na wsiach ilość chętnych do karania będzie największa - stawiałem bowiem na nikłą wiedzę opartą na stereotypach "Ty wszczykujesz trawkie narkumanie jeden". Tymczasem na wsiach praktycznie najniższy odsetek chcących karać ( mniejsze mają tylko mało-średnie miasteczka ). Czyżby rolnicy widzieli szansę jaką mogą dać konopie ? Dziwi też wysoki odsetek chcących kar w największych miastach.

Wreszcie są dane na które można się powoływać , uzmysławiać ludziom sytuację.IMO warto kolportować.
  • 180 / 10 / 0
bardzo ciezki rzad jest do zmiany jakiegokolwiek prawa w kwesti karania,pisowski rzad i prezydent,ciekawy jest wynik takiego sondazu,bo wiecej jest za by nie karac.Ciekawe jaki wynik by pokazało referendum na cały kraj,moze to dopiero by cos uswiadomiło pisowcom.
  • 969 / 236 / 0
Co do preferencji politycznych a kwestii legalizacji to przypominam że ustawę zaostrzyła lewica, ta bezbożna, to może lewica pobożna odkręci ? ;)
Wazne żeby pokazywać te wyniki zwykłym ludziom - dlatego ważne jest przebicie 50 % , a licząc bez niezdecydowanych 65 %.
Raz że osoby świadome i chcące zmian w prawie ( często te używające ) mogą się w ten pośredni sposób "policzyć"
Dwa że ludzie generalnie są stadni i uwielbiają być w tym większym , "wygrywającym" stadzie.
Skoro więc "większe" stado jest za zmiana prawa to jest szansa na pewien efekt kuli śniegowej
na zadadzie "e no jak tylu ludzi chce zmiany prawa to pewnie coś jest na rzeczy to i ja będę".
A PiS jak i PO to partie tak naprawdę bezideowe - kierujące się tak naprawdę sondażami do których
potem sobie ideologię dostrugają.
I tylko taka droga jest moim zdaniem do przeskoczenia Ziobry. Ziobro całą swoją karierę polityczną opiera na byciu "szeryfem". Jedyny sposób na niego to to żeby dotarło do niego jak i do naczelnika że jest "szeryfem przegranej sprawy".

Co do referendum to ja jestem osobiście przeciw - w momencie kiedy referendum nie ma żadnej mocy prawnej i jest tylko rodzajem sondażu opinii publicznej to aż żal marnować dziesiątki milionów złotych na jego organizowanie.Szczególnie że potem jest strach o frekwencję z jednej strony i wynikające z małej frekwencji zafałszowanie wyników.
  • 515 / 70 / 0
Nie znam się na przeprowadzaniu takich sondaży ale patrząc że objęto nim nieco ponad 1000 ludzi, to wydaje się niemiarodajny. Gdybym był pisowcem odrazu bym się przyczepił.
  • 969 / 236 / 0
Większość sondaży przeprowadza się na grupie ok 1000 osób.
Sęk w odpowiednim przeprowadzeniu sondażu, czyli CAPI - personalnie i oczywiście w dobraniu miarodajnej grupy.
Zamówiony jest też sondaż w CBOS ale ta sondażownia jeszcze nie ruszyła odpowiednio z CAPI z powodu pandemii.
  • 1291 / 349 / 0
Na zmiany nie liczcie, zelazny elektorat pis to wlasnie 60+ a oni chca karania.
  • 141 / 25 / 0
jeszcze amfa i MDMA!! :extasy:
wiadomo ze uzytkownicy sa i beda bez wzgledu na restrykcje... ziolo, fetka, emka... na karaniu najwiecej traca konsumenci... zdrowie i wolnosc... fatalna edukacja antynarkotykowa, gorszej jakosci towar, w ktorym moze byc wszystko... alkohol taki zdrowy i nieszkoodliwy przeciez :rzyg: chory kraj potrzebuje wiecej chorych ludzi - jedyne wytlumaczenie
Uwaga! Użytkownik MontBlanc9999 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 47 / 6 / 0
No właśnie, dla dzisiejszej młodzieży trawa to żadna rewelacja, prędzej jakieś chemiczne ale bezpieczne i dobrej jakości proszki. Chyba, że legalizacja marihuany dla zasady.
  • 6 / / 0
Dokładnie tak uważam, dostęp powinien być możliwy tylko powinna być odpowiednia edukacja i świadomość co i jak.
Uwaga! Użytkownik evemario nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 31 / 1 / 0
Ja uważam że edukacja antynarkotykowa leży, ludzie opowiadają dzieciakach w szkole o dilerach którzy dają towar za darmo a po jednej dawce jesteś wpieprzony w ten narkotyk . Nic w kwestii edukacji nie zmieniło się od lat 90 na szczęście dzieciaki mają teraz większą świadomość tego co biorą ale przez internet, ale skoro teoretycznie nie możesz mieć przy sobie ćpania to młodzi wybierają często alkohol albo kode z którą żadnego przypalu z psami nie masz. Chory kraj, Portugalia ma niższy odsetek narkomanów a wszystko jest tam zdepenalizowane to chyba o czyms świadczy
ODPOWIEDZ
Posty: 11 • Strona 1 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.