Zarzut posiadania poraz pierwszy, ale w trakcie okresu próby za inne przestępstwo

Dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków. Legalizacja, kary, pytania do adwokata.

Moderator: Prawo

• 81 / 9 / 0

Witam,
Moja sytuacja wygląda tak, że odbywam karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Żeby zachować anonimowość nie powiem za co dokładnie, ale nie było to przestępstwo związane z narkotykami. Załóżmy teraz sytuację że zostanę przyłapany na posiadaniu 1-2g nielegalnych substancji (większych ilości nigdy nie kupuję) i pomimo zachowania najwyższych przepisów BHP zawsze mogę coś przeoczyć i w konsekwencji winę będzie mi się dało udowodnić. Czy w związku z tym, że już jestem aktualnie osobą karaną, z automatu poszedłbym do więzienia, czy jest szansa na wyrok w zawieszeniu, pomimo ze już jeden odbywam? Chciałbym sprowadzić z zagranicy parę egzotyków niedostępnych w polsce po 1 gramie, ale boję się przypału. Dużo prościej byłoby mi podjąć decyzję gdybym wiedział na pewno, że jednorazowa wpadka z 1g substancji nie miała by poważnych konsekwencji prawnych.
Użytkownik nieaktywny
  • 1121 / 145 / 0

Obligatoryjne odwieszenie kary ma miejsce tylko wtedy gdy kolejne przestępstwo popełnione jest z tego samego artykułu co poprzednio

Ogólnie wyroków można mieć zawieszonych kilka zależy od sędziego i tego co ustslisz z swoim mecenasem ale to cienka linia sędzia może zawiesić koleiny wyrok ale nie musi

Dlaczego antydepresanty działają dopiero po kilku tygodniach? Oto, co wiemy o smutku w mózgu

Czy wiesz, dlaczego hipoteza serotoninowa wylądowała [?] na cmentarzysku idei naukowych? I do jakich wniosków doszli naukowcy poszukujący smutku w mózgu? Przedstawiamy fragment książki Marca Dingmana „Twój mózg bez tajemnic”.

Arizona: nie dla podpisów cyfrowych pod reformą marihuany

Pomimo globalnej pandemii COVID-19, urzędnicy z Arizony przyjmą wyłącznie osobiste podpisy pod petycjami, dotyczącymi projektu legalizacji marihuany.
  • 81 / 9 / 0

Z tym odwieszeniem kary to wiem że trzeba popełnić inne podobne przestępstwo. Chodziło mi o to, że podstawą wydania wyroku w zawieszeniu jest m.in. wcześniejsza niekaralność, dlatego boję się nawet pojedynczej wpadki za posiadanie. Ale jak mówisz że wyroków w zawieszeniu można mieć kilka to mnie pocieszyłeś, nie będę się tak schizował :)
Wróć do „Prawo”
Na czacie siedzi 1225 uczestników Wejdź na czata