Lawenda (Lavandula L.) - wątek ogólny

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

NTM

• 11 / / 0

Lawenda to dość pospolita roślina u nas w Polsce. Podobno ma właściwości uspokajające i pobudzające lecz nie wiem ile jest w tym prawdy. Proszę każdego kto miał z nią styczność o podzielenie się jakie wywołała na nim efekty oraz o sposobie jej przyjmowania.

Poprawiłem nazwę tematu - blackgoku
  • 5411 / 755 / 0

Zalacznik
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Lewico, dlaczego się boisz marihuany?

Jaś Kapela przypomina Lewicy o polityce narkotykowej, bo chyba zapomniała.

Birstol: kursy na prawo jazdy i szkolenia zawodowe zamiast kar dla nastoletnich dilerów

Nowe podejście władz Bristolu do problemu nastoletnich dilerów: zamiast nakładania na nich sankcji karnych, miasto oferuje im uczestnictwo w kursach zawodowych, pomoc w zdobyciu prawa jazdy a nawet dostęp do sal gimnastycznych.
  • 1 / / 0

Napary z kwiatów lawendy działają napotnie i rozgrzewająco. Mi pomagał olejek na migreny ale o innych pozytywnych skutkach pojęcia nie mam.
  • 5411 / 755 / 0

27 kwietnia 2019mkieszonka pisze:
pojęcia nie miaalem
:)
Generalnie.
Olejkiem psikasz odziez przed snem + wlewasz kilka kropli do wanny przed kapiela.
  • 3956 / 705 / 2

Polecam na poparzenia słoneczne. 1 kropla olejku lawendowego na 100 ml wody do spryskiwacza. I nie sugerować się tym, że olejek się nie rozpuszcza w wodzie. Zostawić odrobinę wolnej przestrzeni w spryskiwaczu. Przed użyciem mocno wstrząsnąć kilkanaście razy.
  • 3 / / 0

Siemanko, lawenda działa na mnie na pewno uspokajająco, poprawia nastrój, daje czystość umysłu. Stosuje ją przede wszystkim na sen po ciezkich wieczornych treningach (sztuki walki/siłownia) gdy organizm jest jeszcze znacznie pobudzony i nabuzowany, działa znakomicie. Śpi sie po tym jak niemowle, wywołuje wyraźne i dlugie sny. Rano mimo budzika o 4:40 czuje sie dobrze i wyspany, nie ma zwlekania ze wstawaniem. Jeśli chodzi o sposób podania to polecam waporyzacje, używam VapCapa, 4 nabicia suszem, czyli ~ 0,4g (max.). Mix z CBD działa jeszcze lepiej, w stosunku 3:1 (lawenda: cbd). Pozdrawiam.
  • 2032 / 376 / 154

Sam zapach lawendy (byle nie zbyt ostry w przypadku suszonej) już działa na mnie w pewnym stopniu wyciszająco, bardzo mi pasuje. No i podbija walerianę, ale działania psychoaktywnego samej w sobie lawendy jakoś specjalnie nie zauważam.
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata