Nieaktualne wątki z poprzednich lat.
Zablokowany
Posty: 888 • Strona 1 z 89
  • 10 / / 0
Witam kupiłem 1 nasionko automat auto a4. Dałem do wod po 2 dniach był kiełek na 2-3mm. Wziąłem szklanke i ziemie spod kwiatków domowych wsadziłem nasionko na głebokość 0,5cm i podlałem kieliszkiem wody. Wyjdzie coś z tego? :) Po ilu dniach coś będzie widać na zewnatrz?

--------------

Witam :)

Mamy 2019 - więc wypadało by kolorowo zakończyć 2018 i otworzyć nowy rozdział - Out 2019 :)

Pora zaczynać ;)
Z fartem
TJ\ncdream

ogloszenie-zasady-wstawiania-zdjec-wazne-t56351.html <--- :uwaga:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 12561 / 2434 / 0
Z ziemi wyjdzie po ok 24 - 48 h. Gdzie Ty chcesz to uprawiać? Na parapecie? : ) Jeśli nie masz box'a z odpowiednim oświetleniem, to nic z tego nie będzie.
  • 10 / / 0
ile to podlewać żeby nie przesadzić?
  • 12561 / 2434 / 0
Wbij duży palec w ziemię tak do zgięcia. Jeśli będzie sucho, to podlewaj małą ilością wody. Nie wiem, jak często trzeba to robić indoor - mam doświadczenie tylko z outdoorem, gdzie lałem na czuja i nigdy nie było problemów z przelaniem / przysychaniem.

Nie napisałeś w jakich warunkach chcesz uprawiać ten krzaczek. Jeśli mieszkasz w PL, to bez box'a o tej porze roku nic z tego nie będzie. Choćbyś miał okno na 3 strony świata, to i tak będzie mało światła. Roślinka "wyciągnie się" (nabierze zbyt szybko wzrostu) niemożliwie i padnie.
  • 25 / 4 / 0
Najlepiej, żebyś sprawdzał patyczkiem drewnienaym (takim do szaszłyków np) i odmierzył tam 5cm. Wbij te 5cm jeśli i dziel sobie na % typu 1cm=20% wilgotności ziemi 2cm=40% itd.
Oraz 2019 sie zaczął lecz sezon to nie do końca hehe. Za mało światła jak na teraz (jeśli chodzi o nasz klimat) na 1 roślinke to box 40x40x120 najlepiej do 200-300zł powinieneś wyciągnąć go do tego oświetlenie może wystarczyłoby ci do 100W jakieś LED. Do tego wentylator itp itd to z 600-1k cie wyciągnie wszystko.
  • 10 / / 0
chce spróbować bo to mój pierwszy raz czy coś w ogole wyjdzie. Kiełek jakby idzie pod ziemie czy tak ma być?
  • 25 / 4 / 0
Niestety to źle, spróbuj odgarnąć ziemie wykałaczką lub czymś ciękim. Uważaj na nasiono oraz kiełek, by jak najmniej go dotykać. Możesz je uszkodzić a w tym przypadku może opóźnić to cykl rośnięcia co daje stres dla roślinki już od małego.

A najlepiej to odczekaj kilka dni aż bardziej urośnie i będzie miała więcej sił by sama sie podnieść :)
  • 48 / 6 / 0
Kiedy i czy w ogóle można sadzić automaty na oucie?
  • 25 / 4 / 0
Sezon na automaty to tak do czerwca najpóźniej to juz jest ostatni gwizdek jak to mówią a od kiedy to masz czas od początku kwietnia nawet. Na oucie automaty również można tak samo jak pełnosezonowe wyjdą. Lecz nie potrzebują "krótszych" dni by zakwitnąć. Automaty bez względu czy jest 12/12 czy 18/6 na out to i tak zakwitną nie patrząc na światło.
  • 12561 / 2434 / 0
Początek kwietnia to u nas trochę za wcześnie. Sam popełniłem ten błąd i wysiałem kilkadziesiąt pestek, bo akurat pogoda sprzyjała. Niestety z ziemi wyszło tylko kilka sztuk.

Zdecydowanie lepiej sadzić (automaty) tak w połowie maja. Wtedy nie ma już zagrożenia przymrozkami i nie jest jeszcze za gorąco. To moim zdaniem idealna pora.

Pestki wysiane w czerwcu też za bardzo nie chciały wychodzić, a jak coś już wyszło z gleby to zatrzymywało się w rozwoju na poziomie tygodniowej sadzonki. Nie wiem dlaczego...
Zablokowany
Posty: 888 • Strona 1 z 89
Newsy
[img]
Wszędzie zapach marihuany. Partner Świątek mówi głośno o problemie

Casper Ruud, mikstowy partner Igi Świątek na US Open, skarżył się na zapach marihuany na kortach w Nowym Jorku. To nie pierwszy raz, gdy zawodnicy zgłaszają ten problem.

[img]
Jechał pijany na terapię i wpadł prosto na patrol

Poranki bywają trudne, szczególnie gdy w organizmie wciąż krąży wczorajszy alkohol. W Bartoszycach w piątek 22 sierpnia policjantki ruchu drogowego zatrzymały rowerzystę.

[img]
CBŚP zlikwidowało laboratorium narkotykowe. Zabezpieczono ponad 800 kilogramów klefedronu

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji, działając pod nadzorem Prokuratury Krajowej, przeprowadzili skoordynowaną akcję w powiecie pruszkowskim. Na terenie posesji odkryto kompletną linię produkcyjną do wytwarzania narkotyków oraz zabezpieczono setki kilogramów niebezpiecznej substancji psychotropowej w postaci klefedronu o czarnorynkowej wartości ponad 4 mln PLN.