Plan złagodzenia kar za posiadanie marihuany

Dział służący informacji na temat zmian w prawie – proponowanych, jak i wprowadzonych w życie.

Moderator: Prawo

• 820 / 106 / 0

A z drugiej strony masz Ziobrę, według którego zawiasy za posiadanie małych ilości to zbyt łagodna kara i wywiera naciski na wydawanie najsurowszych wyroków w sprawach za posiadanie i hodowanie kilku krzaczków. Kava i medyczna powinna być legalne już 10 lat temu, to że zrobili w tej sprawie dwie dobre rzeczy nie oznacza niestety, że poczynią kolejne. Dopóki tego nie uchwalą nie wierzę Liroyowi, że uda mu się zmienić coś w prawie.
  • 266 / 32 / 0

Tez jestem na ten moment sceptycznie nastawiony, ale jeśli chodzi o medyczną marihuanę coś się ruszyło i jeśli się nie mylę miał w tym swój udział właśnie Liroy. Widziałem ostatnio wywiad z nim i gość gadał całkiem sensownie.

Redukcja szkód? Po twoim trupie

Dopalacze zostały w Polsce zrównane z narkotykami. Skutek? Co dwa dni ktoś umiera w związku z użyciem nowych substancji psychoaktywnych.

Pacjentka otrzymała zgodę na refundację leku na bazie konopi

Ministerstwo Zdrowia wydało zgodę na refundację leku na bazie medycznej marihuany pacjentce cierpiącej na algodystrofię nóg. Decyzja nastąpiła po wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego i wniosku Rzecznika Praw Obywatelskich.
  • 79 / 6 / 0

Liroy obecnie nie stanowi żadnej siły politycznej.Mam nadzieję że do końca roku wyjaśni się sprawa mandatów za małe ilości.
  • 141 / 9 / 0

Ziobro glosowal jaklo jeden z niewielu na nie jesli chodzi o Medyczna Marihuane. Czy w wypadku tej ustawy z mandatami to szkodliwosc Ziobry to jest tylko jeden glos na nie, czy co Ziobro moze w tej sprawie zaszkodzic ?
  • 820 / 106 / 0

Przecież Ziobro jest nie tylko szeregowym posłem, ale także ministrem sprawiedliwości, prokuratorem generalnym, szefem partii - przystawki PiSu oraz bardzo potężnym człowiekiem, którego ludzie obsadzają czołowe posady w spółkach Skarbu Państwa. Naiwnością jest więc myślenie, że on nic nie może. Niestety może, i to bardzo dużo. Kaczyński musi się liczyć z jego zdaniem, choć sam pewnie wolałby, żeby tak nie było. W przypadku złagodzenia kar za posiadanie będzie on przeciwny całemu pomysłowi. Nie czytasz wiadomości ani nie interesujesz się polityką, że nie widzisz ile Ziobro może?
Wróć do „Zmiany stanu prawnego”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata