Przewidywane dawkowanie: podejrzewam, że można wyliczyć w oparciu o różnice między IPPD, a EPD i MPD oraz różnice między EPD i MPD, a 4-fluorowymi wersjami, tylko trzeba pilnować, czy na tej samej zasadzie wychodzi poprawne dawkowanie tych już znanych. Na chwilę obecną te obliczenia mnie przerastają, niech ktoś się podejmie albo poczeka...
Jedyne dane źródłowe, jakie znalazłem na tej stronce po podaniu jupaku: https://opsin.ch.cam.ac.uk
Substancji nie ma chyba nigdzie dostępnej, ale w teorii szykuje się Król Fenidatów
Well, pretty much just some basics I'm dropping here, but here's the deal:
Methylphenidate --> 1:1 DA:NE ratio
Ethylphenidate--> 2:1 DA:NE ratio
Propylphenidate--> 3:1 DA:NE ratio
Isopropylphenidate--> 4:1 DA:NE ratio
Para-fluoro substitution would increase its minimal serotonergic activity and triple its dopaminergic activity, also extending its half life
A może by tak uprzedzić rynek i potraktować 4F-MPH izopropanolem, po czym zwyczajnie odparować powstały metanol i nadmiar IPA? Skoro podobny upgrade reakcją (zgaduję) wymiany dało się ponoć zrobić na innych fenitach? :diabolic:
Do moderacji: sory za wjebanie korony na wzór, nie mogłem się powstrzymać :-D
22 marca 2018acojeslimak pisze: A może by tak uprzedzić rynek i potraktować 4F-MPH izopropanolem, po czym zwyczajnie odparować powstały metanol i nadmiar IPA? Skoro podobny upgrade reakcją (zgaduję) wymiany dało się ponoć zrobić na innych fenitach? :diabolic:
22 marca 2018Stteetart pisze: [mention]acojeslimak[/mention]
post2736680.html?hilit=Metylofenidat%20 ... u#p2736680
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cannaheart.jpg)
Marihuana zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mjleaves.jpg)
Polska zmaga się z "treatment gap". Psycholog: etykieta ćpuna blokuje dostęp do pomocy
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/cannababcia.png)
Marihuana? Nie taka straszna, jak ją malowali.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mozgnastolatka.png)
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?
Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/obraz_2025-06-21_152357458.png)
Marynarka wojenna Salwadoru skonfiskowała ponad 6 ton kokainy
Prezydent Salwadoru, Nayib Bukele, ogłosił w piątek przejęcie 6,3 tony kokainy i aresztowanie 17 podejrzanych handlarzy narkotyków podczas czterech „bezprecedensowych” operacji marynarki wojennej kraju na Oceanie Spokojnym.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/tajlandia.jpg)
Marihuana tylko na receptę. Tajlandia zmienia politykę dotyczącą "miękkich" narkotyków
Marihuana w Tajlandii jest dostępna już tylko na receptę; w życie wszedł dekret zmieniający wprowadzone trzy lata wcześniej liberalne zasady sprzedaży specyfiku - podała w piątek agencja AP, przypominając, że Tajlandia była pierwszym azjatyckim państwem, które zdekryminalizowało obrót marihuaną.