Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
  • 9 / 2 / 0
Jak wiadomo, grzybnia zawiera w sobie psylocybinę i psylocynę. Wiadomo też, że psylocybinę i psylocynę można ekstraktować alkoholem z grzybów. Wpadłem na pomysł, żeby wyekstraktować alkaloidy z grzybni nie dającej już owocników - ma to sens? Próbował ktoś? Jak się za to zabrać? Pokroić/pokruszyć grzybnię w małe kawałki, wysuszyć i do alkoholu?
Warto próbować, czy lepiej gdzieś wyrzucić grzybnię i liczyć na to, że zaczną mi w okolicy cubensisy rosnąć? ;p
  • 3490 / 57 / 0
Jak najbardziej zadziała. Niektórzy po ostatnim rzucie z ciastka wrzucają je do gorącej wody i piją herbatkę. Działa.

Jak chcesz alkoholem to zmiel jak najdokładniej ciacha, wrzuć do alko, odstaw na 1,5 tygodnia, przefiltruj, odparuj i chlup!
Zrobić coś bez czegoś ale żeby było jak z tym czymś. To by dopiero było coś.

I mean no harm.
Ani To Ani Tamto
  • 16 / 2 / 2
Witam, czy ktoś ekstrahował już psylocybinę z ciastka z takiego gotowego growkita? Growkit zalany był siedem razy, już się skurczył i nie daje już dobrych plonów. Jak wyliczyć odpowiednią dawkę z takiego eksperymentu by nie przegiąć i jaka byłaby najlepsza metoda takiej ekstrakcji...
  • 3215 / 420 / 0
Ciężko będzie wyliczyć odpowiednią dawkę ponieważ w grzybni jest inne (niższe) - ale nikt dokładnie nie powie Ci jakie- stężenie interesujących nas alkaloidów.
Wiem, że nie jest specjalnie wartosciowy wpis pod tytułem "musisz próbować" ale na dobrą sprawę to nie wiem czy da się coś więcej tutaj napisać. Sądzę, że rozpoczęcie od jednego standardowego ciastka objętości 200 ml nie będzie niczym mocnym jesli w ogole zadziała, i gdybym sam chciał się w to bawić to od tego bym zaczął
Uwaga! Użytkownik Fatmorgan nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 16 / 2 / 2
Fatmorgan pisze:
Ciężko będzie wyliczyć odpowiednią dawkę ponieważ w grzybni jest inne (niższe) - ale nikt dokładnie nie powie Ci jakie- stężenie interesujących nas alkaloidów.
Wiem, że nie jest specjalnie wartosciowy wpis pod tytułem "musisz próbować" ale na dobrą sprawę to nie wiem czy da się coś więcej tutaj napisać. Sądzę, że rozpoczęcie od jednego standardowego ciastka objętości 200 ml nie będzie niczym mocnym jesli w ogole zadziała, i gdybym sam chciał się w to bawić to od tego bym zaczął
Dzięki za odpowiedź. ...to ciastko jest z kupnego growkitu a sam growkit miał pojemność 1200 ml...z jednej strony korci mnie, by jeszcze coś z tym ciachem zrobić, ale wiadomo, że teoretycznie z takiej ilości substratu może być zdecydowanie za grubo, jak na jedną porcję. ....czekam jeszcze na opinie innych użytkowników, którzy próbowali coś w tym kierunku zrobić. ...pzdr
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Są narkotyki, których zażycie prowadzi do przestępstwa częściej, niż innych. Wyniki badania

Nowe badanie opublikowane w „Journal of Psychopharmacology” pokazuje wpływ substancji psychoaktywnych na zachowania przestępcze. Okazuje się, że zażywanie niektórych środków wiąże się z niższym ryzykiem zatrzymań, zaś inne wykazują silne związki z różnymi kategoriami przestępstw.

[img]
Heroina ukryta w cegłach. Ponad tona zatrzymana w Porcie Gdynia

Wspólne działania Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) oraz Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) doprowadziły do przejęcia ponad tony heroiny o czarnorynkowej wartości blisko 220 milionów złotych. To największe zabezpieczenie narkotyków w takiej ilości od dekady na terytorium Polski, a szczegóły tej spektakularnej akcji przedstawili na specjalnej konferencji prasowej minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński oraz minister finansów i gospodarki Andrzej Domański.

[img]
Alkohol wciąż na czele uzależnień w Holandii

Alkohol pozostaje najczęstszą przyczyną leczenia uzależnień w Holandii i odpowiada za 43 procent wszystkich przypadków terapii. Tak wynika z najnowszych danych krajowego systemu monitorowania problemów związanych z alkoholem i narkotykami za 2025 rok.