Olanzapina – organiczny związek chemiczny z grupy tienobenzodiazepin, stosowany w psychiatrii jako lek przeciwpsychotyczny. Została wynaleziona w 1982 roku, w Wielkiej Brytanii w laboratoriach badawczych firmy farmaceutycznej Eli Lilly and Company. W 2011 roku skończył się okres ochrony patentowej i lek uzyskał status leku generycznego.
Nie znalazłem wątku o tym leku, więc zakładam. Na ten czas przebywam w ośrodku na psychoterapii i zażywam właśnie Olzapin, 10mg co wieczór. Interesuje mnie po jakim czasie od odstawienia i czy w ogóle jakiś odstęp czasowy jest potrzebny mogę zażywać psychodeliki tj. kwas, czy tryptaminy, oraz zioło i czy zachodzi jakaś interakcja w połączeniu z kodeiną.
Cytat z wikipedii:
Wskazany jest w leczeniu ostrym i podtrzymującym schizofrenii i innych psychoz z wyraźnymi objawami wytwórczymi (pozytywnymi), takimi jak: urojenia, omamy, zaburzenia myślenia, wrogość, podejrzliwość oraz/lub z objawami ubytkowymi (negatywnymi), takimi jak: spłycenie lub stępienie afektu, wycofanie się z życia społecznego, izolacja emocjonalna. Łagodzi także wtórne objawy afektywne zwykle towarzyszące schizofrenii i zaburzeniom pokrewnym. Jest przydatny w długoterminowym leczeniu podtrzymującym chorych, u których stwierdzono dobrą odpowiedź terapeutyczną w aktywnej fazie leczenia.
to jest to dosyc silny psychotrop, bralem go ponad z rok na halucynacje zwiazane z psychoza.w polaczeniu z THC moze poglebial lekko faze. nie bede opisywal tu poziomu halucynacji jakich doswiadczylem, powiem tyle ze lek jest pomocny
kilku moich kumpli ledwie funkcjonuje ale to samo mozna powiedziec o niektorych cpunach, heh.
wogole na co sie leczysz.?
Nadaje się to coś imo JEDYNIE na zwały po stymulantach i hardcorowe kace - zapomina się o moralniaku.. Lek też umożliwia zaśnięcie, choć "umożliwia" to słabo powiedziane. Bez kitu, nawet godzinę po kresce, jak to weźmiesz, to idziesz lulu jak niemowlę!
Ogólna ocena jako leku to -miliard/10. ODRADZAM ODRADZAM ODRADZAM !
Być może są ludzie z jakimiś hardcorowymi psychozami, i im ten lek może pomagać (totalny kasator to jest). Jeśli nie wydaje ci się, że jesteś żyrafą, a za drzwiami domu czyha na ciebie MOSAD z zamiarem torturowania cie w tajnym wiezięniu na Marsie - NIE TYKAJ TEGO GÓWNA!
Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia!
P.S. Oczywiście to co napisałem powyżej to jedynie moja osobista opinia.
jaki lekarz przypisuje taki lek na depresje? (rozumiem ze wspomagajaco, ale ten lek zamula strasznie
a w depresji czlowiek czesto jest zmecxzony w ciagu dnia,aripiprazol(ABILIFY) powinien ci dac, jako ze ma Lekkie dzialanie antydepresyjne u wiekszosci ludzi.
Ciemna strona zieleni: Wszystko, co musisz wiedzieć o negatywnych skutkach nadużywania konopi
Legalizacja marihuany w Polsce: 15 g suszu i jedna roślina. Sejm zdecyduje
Druga poprawka i marihuana. Amerykański SN wydał ważny wyrok ws. broni
Sąd Najwyższy USA jednomyślnie orzekł w czwartek, że rząd federalny nie może pozbawiać prawa do posiadania broni osób okazjonalnie używających marihuany, uznając, że ściganie karne na tej podstawie narusza drugą poprawkę do konstytucji gwarantującej to prawo.
Największa taka operacja w historii Chile. Przejęto 100 ton narkotyków
Władze Chile poinformowały w poniedziałek o przejęciu rekordowej ilości ponad 100 ton narkotyków, głównie kokainy i ketaminy. Ukryte były w transportach drewna, które miały popłynąć między innymi do USA i Europy - przekazały miejscowe media.
KAS: Przemyt ketaminy w świecach zapachowych
Podczas kontroli w jednej z firm kurierskich, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (SCS) z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) w Warszawie zwrócili uwagę na przesyłkę zaadresowaną do odbiorcy w Filadelfii (USA). Zgodnie z deklaracją nadawcy, miały się w niej znajdować świece zapachowe o wartości ok. 111 euro.
