6-APB "Benzo Fury" - Wątek ogólny

Moderator: Stymulanty

Posty: 3187 Strona 319 z 319
Rejestracja: 2018
  • 355 / 31 / 0

23 stycznia 2020Aurion pisze:
Temat z MDMA jak zwykle tętni życiem, a benzofuranowcy nic tu nie piszą... podczas gdy 6-APB przebija emkę pod każdym względem, moi znajomi też tak uważają ;)
zgadzam się jak najbardziej co do 6APB>>>>MDMA, ale brak aktywności w tym wątku wynika zapewne stąd, że emka jest dużo łatwiej dostępna w naszym kraju.

23 stycznia 2020ZX pisze:
Pamiętajcie, że 6-APB uszkadza serce najbardziej ze wszystkich znanych substancji i powoduje miażdżycę tętnic sercowych do tego,
możesz dać link do jakichś badań żebym sobie poczytał?

ZX

Rejestracja: 2018
  • 647 / 214 / 0

@nanawacin Nie ma badań jeśli chodzi o 6-APB, jak zresztą nawet dopiero teraz pokazują sie badania w tym kierunku leków takich jak SSRI, co jest troche późno, ale badacze mają ograniczone moce przerobowe.
Wiadomym jest, że wysoki poziom we krwi czegokolwiek co działa na receptory serotoninowe uszkadza serce i powoduje miażdżycę. No i wiadomo, że 6-APB najsilniej działa na serotoninę bezpośrednio przez co można się domyśleć, że jest środkiem który jest najbardziej szkodliwym w tej kwestii.

Tu jest coś na ten temat:
https://en.wikipedia.org/wiki/Cardiac_fibrosis

Badań w tym kierunku jeszcze nie ma wiele, będzie trzeba poczekać z 10-20 lat. Było ostatnio badanie które stwierdziło to jeśli chodzi o psylocybinę ale zostało wycofane ze względu na błędy formalne i kopie zostały skasowane.

Na temat SSRI: https://www.dailymedicaldiscoveries.com ... t-disease/
Z tym, że SSRI nieznacznie podności serotoninę we krwi, przez co jest znacznie mniej szkodliwy niż 6-APB.

Z psylocybiną było tak, że zajechali myszy po 2 tygodniach dużych dawek psylocybiny.

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim - taurinnn

Dodatkowo:
The potent agonism of the 5-HT2B receptor makes it likely that 6-APB would be cardiotoxic with chronic or long-term use, as seen with other 5-HT2B receptor agonists such as the withdrawn serotonergic anorectic fenfluramine.

Tutaj: https://psychonautwiki.org/wiki/6-apb

Zresztą to i tak optymistyczne, że piszą, że długie przyjmowanie to powoduje. Z nowszych badań wynika, że zmiany są poważne i nasilone nawet przy małych dawkach serotogeników już na samym początku brania.

Handlarze narkotyków wyjaśniają, dlaczego koronawirus psuje im biznes

Chemikalia używane do produkcji metamfetaminy i fentanylu pochodzą głównie z Chin, a kartele w Meksyku zaczynają poważnie odczuwać ich brak...

Plemię Siuksów z Dakoty Południowej przegłosuje legalizację marihuany w rezerwacie

Mające się odbyć w tym tygodniu głosowanie może skutkować legalizacją marihuany medycznej i rekreacyjnej w indiańskim rezerwacie w Dakocie Południowej, co zdaniem przywódców plemienia byłoby gospodarczym dobrodziejstwem.
Rejestracja: 2018
  • 355 / 31 / 0

@ZX
myślę, że to jest kluczowy fragment: "would be cardiotoxic with chronic or long-term use".
dodając do tego brak badań, to wychodzi, iż nie ma co siać paniki, że 6APB najbardziej uszkadza serce.

"No i wiadomo, że 6-APB najsilniej działa na serotoninę" - to skąd wiadomo? najsilniej ze wszystkich substancji, mocniej niż kwas?

ZX

Rejestracja: 2018
  • 647 / 214 / 0

Nie no, bycie optimista akurat nie jest madre w tym przypadku. Wiadomo, ze 6-APB jest bardzo silne i zalicza sie do najsilniejszych, ale zeby porownac z kwasem to trudno takie badania zrobic i pewnie za 30-50 lat moze jakies beda.
Do 2018 roku nie bylo badan o kardiotoksycznosci SSRI a od wielu, wielu lat 1/3 kobiet w w cywilizowanych krajach to bierze i mialem kogos w rodzinie, kto nie mial zadnego ryzyka z wyjatkiem SSRI i umarl na zawal serca i zanim do tego doszlo to stwierdzono miazdzyce i zmiany w sercu.
Wszystkie zrodla podaja, ze SSRI jest bezpieczne a najnowsze badania i przypadek w mojej rodzinie temu przeczy.
To, ze nie ma badan, to nie znaczy, ze jest bezpieczne, bo akurat na 99% jest najniebezpieczniejsze ze wszystkich srodkow.
Trzeba byc pesymista a nie optymista, bo optymizmem to raczej sie nie wyleczysz i nie zapobiegniesz powaznym chorobom.
I jak ci pisalem, na psychonaut wiki podejrzewaja i tak mysla, ale najnowsze badania nad SSRI wskazuja ze to postepuje szybko i prawie natychmiast od pierwszej dawki.
To dopiero wychodzi na wierzch i okazuje sie, ze te serotoninowe rzeczy sa bardzo szkodliwe na serce nawet przy krotkim uzywaniu, nawet te, ktore byly podejrzewane o bycie bezpiecznymi jak SSRI.
Rejestracja: 2018
  • 355 / 31 / 0

ok, przemawia do mnie to, co mówisz, ale czy w takim razie nie powinno się obserwować tej szkodliwości wśród psychonatuów, nawet tych szamanów od "medycyny" (tak obecnych, jak i rdzennych)?

pfu

Rejestracja: 2010
  • 185 / 3 / 0

24 stycznia 2020ZX pisze:
1/3 kobiet w w cywilizowanych krajach (...) na 99% jest najniebezpieczniejsze
dane z dupy
ZX pisze:
6-APB uszkadza serce najbardziej ze wszystkich znanych substancji i powoduje miażdżycę tętnic sercowych
źródło? bo ja nie ma to co najwyżej MOŻE uszkadzać serce i MOŻE powodować miażdżycę
ZX pisze:
Nie ma badań jeśli chodzi o 6-APB
lol, substancja znana od prawie 30 lat, która 10 lat temu zdobyła sporą popularność m.in. w UK i nikt jej nie przebadał?
24 stycznia 2020ZX pisze:
mialem kogos w rodzinie (...) i umarl
xD
to jest mój ulubiony argument ze wszystkich

Disclaimer: nie bronię tej substancji (ani żadnej innej), nie uważam też że nie ma ona negatywnego wpływu na zdrowie, natomiast szerzenie domysłów, plotek i niepotwierdzonych informacji niczego dobrego nie wnosi i zawsze będę to piętnował
Rejestracja: 2018
  • 336 / 113 / 0

Posty: 3187 Strona 319 z 319
Wróć do „Benzofurany”
Na czacie siedzi 804 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości