Więcej informacji: Dekstrometorfan w Narkopedii [H]yperreala
Bezpośrednio dekstrometorfan u osoby ze zdrową wątrobą z pewnością nie może być przyczyną uszkodzenia nerek. Jest jednakże mały mankament: wydaje się prawdopodobnym, że jednak może uszkodzić, a prędzej zaszkodzić nerkom za pośrednictwem pewnego mechanizmu.
Do rzeczy:
Nie wiem jak sprawa przedstawia się u pań (niech jakaś Shuudan czy Fever Ray się wypowie), ale u mężczyzn zdarza się, że wysokie dawki DXM powodują kompletne, kilkugodzinne zatrzymanie moczu. Sam nie raz nabawiłem się przez to badtripów, czując przeogromne parcie na pęcherz spędzałem wiele godzin w toalecie obkładając np przyrodzenie lodem aby sprowokować sikanie. Pomagało dopiero polewanie się kilkadziesiąt minut na przemian gorącym i lodowatym prysznicem i autosugestia typu: czuję że leje. Wiadomo równierz, że DXM jest dość silnie moczopędny, zwiększa częstotliwość i ilość oddawanego moczu. Stąd już niewielka droga do pierwszego wniosku: gdy DXM blokuje układ moczowy, w pęcherzu jest bardzo dużo moczu i bardzo szybko go przybywa. Co ciekawe jest to samonapędzający się mechanizm, gdyż rozrośnięty pęcherz może silnie uciskać moczowody zwiększając tym blokadę. Nie wiem co może być pierwotną przyczyną takiego stanu rzeczy. Być może DXM obkurcza przewody moczowe, a może powoduje tymczasowy przerost prostaty (problemy z orgazmem).
W każdym bądź razie długotrwałe zatrzymanie moczu nie jest zdrowe. Istnieje możliwość zablokowania moczowodów bezpośrednio wychodzących z nerek przez rozrośnięty pęcherz, co może doprowadzić do uwięzienia toksyn i moczu w nerkach, swoiste ich "zadławienie". W skrajnych przypadkach mocz z przepełnionego pęcherza mógłby podbić, cofnąć się do nerek poważnie je uszkadzając - takie przypadki zdarzają się u mężczyzn w podeszłym wieku z przerostem prostaty (słyszałem o takim przypadku leżąc w szpitalu). Jeśli istnieje ryzyko takiej sytuacji, wymagana jest interwencja lekarza, który przeprowadził by cewnikowanie cewki moczowej (brrr).
Stąd drugi wniosek: zatrzymanie moczu przy jednoczesnym zwiększeniu jego produkcji jest groźne dla nerek.
mężczyzn zdarza się, że wysokie dawki DXM powodują kompletne, kilkugodzinne zatrzymanie moczu.
Po dzisiejszym robię przerwę
Jezus pisze:nigdy, przenigdy tak nie miałem, a znamy się z dexterem od prawie czterech lat i sporo się go swojego czasu zjadło.mężczyzn zdarza się, że wysokie dawki DXM powodują kompletne, kilkugodzinne zatrzymanie moczu.
SAMURAJOGURT.BLOGSPOT.COM
Pozdrawiam
Konkluzja : jeżeli miewacie kilkugodzinne blokady moczu na DXM to radzę udać się do lekarza . Sam DXM nie jest tutaj głównym winowajcą, to raczej zaniedbanie przez Was pewnych ważnych rzeczy . Sam DXM nie jest toksyczny, także to maly problem . Racząc się DXM należy ograniczyć też spożywanie alkoholu / Mnie on w sumie nie szkodzi zbytnio, ale komuś innemu oże zaszkodzić i to bardzo .
Ponoć DXM pwoduje powiększenie prostaty, przez co jest ucisk na moczowody i w konsekwencji blokada . Moczopędność plus blokada to intoksynacja własnym moczem . Trochę logiki i problem z głowy .
W żyły wtłoczę dekstrometorfan
Następnie pożrę Cię
I SIGMA ciałem się stanie
Rekordowe konsultacje: Polacy mają dość karania za roślinę.
Ciemna strona zieleni: Wszystko, co musisz wiedzieć o negatywnych skutkach nadużywania konopi
Psychodeliki w szczepionkach i piwie. Ujawniono tajne dokumenty CIA
Kartele zamiast przemycać narkotyki wysyłają „kucharzy” do laboratoriów w Polsce
Meksykańscy przestępcy powiązani z kartelem Sinaloa mieli organizować w Polsce produkcję metamfetaminy w wynajętych posesjach na Podlasiu i w województwie kujawsko-pomorskim. W trzech sprawach zatrzymano łącznie ośmiu obywateli Meksyku, a śledczy uznali te przypadki za element szerszego przesuwania produkcji narkotyków syntetycznych do Europy Środkowo-Wschodniej.
Lepsza dostępność do terapii dla osób uzależnionych od opioidów
Rada Ministrów przyjęła nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw. Nowe rozwiązania zwiększają dostęp do leczenia osób uzależnionych, upraszczają procedury dla instytucji publicznych oraz umożliwiają skuteczniejsze udzielanie pomocy medycznej.
CBZC uderza w narkobiznes. Zatrzymano 27 osób
Funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości zatrzymali 27 osób podejrzanych m.in. o wprowadzanie na terenie województwa opolskiego znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Z ustaleń śledczych wynika, że grupa zajmowała się dystrybucją marihuany oraz mefedronu, czerpiąc z tego procederu stałe korzyści majątkowe.
