Dział poświęcony wpływowi substancji psychoaktywnych na działalność człowieka.
ODPOWIEDZ
Posty: 3235 • Strona 319 z 324
  • 2 / 1 / 0
Awatar użytkownika

Gdy wchodzę do apteki, to pracownicy od razu idą po thioco. Zawsze miło się uśmiechają, zero problemów, nie patrzą na mnie nieżyczliwie. Raz doszło nawet do zabawnej rozmowy nt. moich wizyt.

Pozdrawiam śliczną aptekarkę z wałbrzyskiej galerii i równie ładną Panią z apteki 'OK' koło maca! :D
Jestem częścią niczego.
  • 4351 / 1900 / 1
Awatar użytkownika
DexPL
Kompetentny
Kompetentny

1 marca nareszcie odszedł od nas z pracy nienawidzony przez wszystkich docent. Bydle, skurwiel, to jedne z łagodniejszych określeń jakie pielęgniarki na niego mają. Za pchanie łap wszędzie i ciągle gdzie nie trzeba. My go nazywaliśmy brudasem śmierdzielem (za zapach z paszczy) i donosicielską świnią za donosy regularne.

Wracając. Po latach przegięć wreszcie 1 marca został zmuszony do odejścia (za porozumieniem stron, a nie dyscyplinarnie niestety). W związku z tym opuścił pokój swój. Jako że był to fajny pokój, nasłoneczniony w dobrym miejscu, to po losowaniu dostała go moja dobra koleżanka.
Z pracownikami technicznymi zaczęła do przygotowywać do swoich potrzeb, Konserwatorzy poodsuwali szafy, posprzątano itd. W trakcie tego wszystkiego dzwoni do mnie śmiejąc się i prosi żebym wpadł coś zobaczył. No to idę.

Na podłodze leży karton z pudełkami po lekach, pustymi blistrami, otwartymi ampułkami (sic!), ulotkami itd. Karton duży, Taki 60x30 i 45cm wysokości na oko mniej więcej, może nawet większy był. Waga spokojnie jakieś 4-5kg.
Po czym te pozostałości? Ano po efedrynie w ampułkach, kodeinie w każdej postaci (leków, jak i preparatów aptecznych) Po wielu nieznanych nazwiskach doszliśmy, że chyba bydle zlecało aptece wykonanie leku recepturowego na pacjenta i sam go wpierdalał. Generalnie po datach zobaczyliśmy że było tego od 2013 roku.

Pytanie co z tym robić? Po dyskusji w szerszym gronie kolektywu stwierdziliśmy, że trzeba poinformować kierownictwo. Tak tez zrobiliśmy.


Epilog. W tej chwili trwa procedura zmiany formy zakończenia współpracy. Nie wiem czy się to uda, ale szefowa chce zmienić porozumienie stron na dyscyplinarkę - powiedziała że nawet do sądu pracy z tym pójdzie jak będzie trzeba.

Podsumowując - jak jesteście chujami - nie trzymajcie pustych opakowań po lekach przez 10 lat w kartonach na szafie;) bo może być z tym problem
  • 11165 / 2112 / 0
Awatar użytkownika
jezus_chytrus
Kompetentny
Kompetentny

Docent : D Czyli tytuł uzyskał jeszcze w czasach słusznie minionych.
Zapytam z ciekawości - w jakiej formie jadł tą kodeinę? Jakieś "płatki"? Rozumiem, że był to fosforan bez żadnego syfu, jak paracetamol czy sulfogwajakol, tak?
efedryny w ogóle nie komentuję... xD Swoją drogą nie popisał się inteligencją, że po sobie nie posprzątał...
  • 4351 / 1900 / 1
Awatar użytkownika
DexPL
Kompetentny
Kompetentny

Płatki kukurydziane z proszkiem w środku. Typowy sposób sporządzenia receptury aptecznej w aptekach. Nazywają się "opłatki" potocznie.
Tak, czysty fosforan, ale w małej ilości (bodajże 15mg w sztuce). Niemniej tych kopert było wiele, także łączna ilość to było wiele gramów. Bez paracetamolu. W niektórych był dodatek efedryny i papaweryny.
  • 52 / 3 / 0

efedryna i kodeina w jednym? No to niezły speedball docencik sobie fundował .
  • 4351 / 1900 / 1
Awatar użytkownika
DexPL
Kompetentny
Kompetentny

effedrini, codeini i papaverini to typowy miks na kaszel przy astmie oskrzelowej. Może być w formie proszku i w formie syropu z dodatkiem syropu tymi (tymiankowy) i pini (wyciąg sosnowy) na wodzie. Są też inne mieszanki. Generalnie receptura apteczna daje ogromne możliwości "nadużywania" czystej kody i efki. No i oczywiście refundacja do poziomu 0,5% najniższej krajowej za opakowanie. Czyli 15,10 zł. Na 100% taki mix kosztuje kilka razy więcej. O cenach aptecznych preparatów nie wspomnę. Przy zakupie np 20 opakowań widać zdecydowanie różnicę w portfelu.
  • 1282 / 194 / 0
Awatar użytkownika

DMX nie dzwoncie po tym do matek, nigdzie, nieobyci z substancją. Już mi lekko siadło myślałem że jeszcze jestem w miarę ok i zadzwonię do rodzicielki przekazać jej zupełnie nieistotną informację (optymalny moment). Wydukałem z siebie kilka słów, nawet nie wiem czy 1 zdanie wielokrotnie złożone. Na koniec przyaktorzyłem (musiałem improwizować): sztuczny ziew, "ok, wracam do spania" i rozłączyłem się xD
Ale badtripa co miałem to miałem po tym. Decyzja była idealna, wystarczyło przeciągnąć rozmowę o 15 sekund i moje naćpanie wyszłoby jak na tacy. A tak to luz, przeszło jak trzeba.
Uwaga! Użytkownik aurora20 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 46 / 13 / 0

Po chuj tak rozszerzasz historie, skoro wynika z niego, że po jakiejś lajtowej dawce, dostałeś ataku paniki, i co, nie umiałeś się wysłowić? Wielka paranoja. Boże....
Straszne, człowieku, dzwoń po karetkę następnym razem leszczu wystraszony.
  • 3 / / 0
Awatar użytkownika

Cóż sprawa ma się tak. Miałem kiedyś otyłego, rudego przyjaciela (tzn. rudy i otyły będzie już zawsze, ale się nie przyjaźnimy, bo gabaergiki i zioło spaliły mu resztkę szarych komórek) Anyway, kiedyś ten wałkoń poszedł spizgany i porobiony baklo/pregabą (pewnie jednym i drugim, w końcu to był dzień szkoły, trzeba jakoś wysiedzieć, no nie? xD) i chciał się trochę odmulić, a, że kofeina chuja daje, a ja mu kiedyś wspomniałem o peefce, (sam by się nie dowiedział o niczym innym niż zielsku :P) Więc porobiony jak meserszmit podszedł do pewnej apteki przyjaznej ćpunem, bo do innych się wstydził i rzekł "Poproszem paczkę pifki eeeeee" Di end
You can't understand a user's mind
But try, with your books and degrees
If you let yourself go and opened your mind
I'll bet you'd be doing like me
And it ain't so bad
  • 911 / 283 / 0
Awatar użytkownika

Ja pierdole ludzie ogarnijcie sie - pojscie do apteki po kaszlaka to ZADNA ANEGDOTA . Juz moja niezyjaca babcia ma lepsze przygody ...
Życie jest zdrojem rozkoszy; ale tam, gdzie pije zeń motłoch, zatrute są wszystkie studnie.
ODPOWIEDZ
Posty: 3235 • Strona 319 z 324
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.