Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
Czy preparaty z Sertralina pomogly Ci w leczeniu twoich zaburzen?

36%
Tak, bardzo pozytywnie
332
32%
Tak, ale mialem przy niej problemy
294
12%
Nie, to straszny syf, opoznia orgazm!
115
20%
Nie, nie dziala.
182

Liczba głosów: 923

ODPOWIEDZ
Posty: 4869 • Strona 487 z 487
  • 914 / 68 / 0
Awatar użytkownika
sem

dodaj małą dawkę neuroleptyku może?
  • 139 / 24 / 0
Awatar użytkownika

Jestem aktualnie na dawce 100mg sertaliny/dzień, chciałbym zejść do 50mg i zmienić lek. Chcę schodzić stopniowo co tydzień zmniejszając dawkę o 25mg, czy mogę się spodziewać jakiś nieprzyjemnych skutków podczas schodzenia ?
  • 914 / 68 / 0
Awatar użytkownika
sem

ja długo brałem kombo 200 mg sertraliny i różne dawki olanzapiny i olanza zmniejszała/niwelowała różne uboki sertry,ale wiadomo olka to kasator.
  • 96 / 1 / 0

25 listopada 2021zburzony pisze:
@luk098 jak oceniasz ten arypiprazol, zwłaszcza chodzi mi o działanie antydepresyjne i branie razem z jakimś SSRI.
Antydepresyjnie to moze widzialem dzialanie jak bralem solo, podbijal emocje tak lekko i czlowiek byl wyluzowany ale pewnego rodzaju lęki nasilał. Ogulnie z sertralina dobrze sie komponuje ale nie widze za bardzo jego dzialania... bardziej sertralina usowa lęki po arypirazolu. Z antydepresantem ciezko ocenic dzialanie arypirazolu bo jego cala aktywizacja emocjonalna jest zagluszana przez sertraline..
  • 1 / / 0

Kiedyś przez pół roku brałem 100mg sertraliny i 15mg arypiprazolu. Najpierw był sam arypiprazol, może ożywił mnie emocjonalnie i pobudził do działania, ale strasznie nasilił lęki oraz wywołał u mnie depresję, nie mówiąc o potwornych akatyzjach i bezsenność. Przez moment brałem 30mg mianseryny i pomogło to na wszelkie skutki uboczne arypiprazol, lecz znowu po czasie miamseryna zbyt bardzo mnie zamulała i szamanka zamieniła ją n 100mg sertraliny. Efekty super, jak zdrowy człowiek, niestety przy takiej pobudzającej mieszance dopadła mnie hipomania.
  • 1 / / 0

Witam serdecznie jako iż jestem alkoholikiem i narkomanem czyli chłopakiem 22 letnim który wpadł w sidła nałogu i postanawia coś z tym zrobić.
Do rzeczy zacząłem chodzić na terapie uzależnień prywatną najpierw indywidualna potem grupowa terapeutka zaleciła pójście do psychiatry tak też uczyniłem.Psychiatra naprawdę w porządku facet bardzo dobrze mnie wysłuchał i zdiagnozował mieszane zaburzenia lękowe bez depresji po czym spytał się mnie czy chce brać leki czy sama psychoterapia mi wystarczy powiedziałem że może na początku z lekami.A więc przepisał mi sertraline na początek 1 tydzień 25mg potem 50mg.A więc dzisiaj z rana wziąłem te pół tablety no i masakra przez pierwsze 30 min (dziwne że tak szybko zaczęło działać ale mam szybki metabolizm od regularnego cardio i siłowni) no i od wzięcia pojawiły się poty,lekka derealizacja,otępienie na szczęście efekty przeszły po jakieś godzinie i czuje się dobrze nieźle uspokojony jestem (może to być placebo albo sertralina tak na mnie działa) i mam pytanie jest to normalna reakcja aktualnie czuje się normalnie i zaraz lece pobiegać potem może jakaś siłownia wleci pod wieczór.
Co do ssri wziałem to 1 raz w życiu i naprawdę na poważnie zaczynam leczenie psychiki bo ciało eleganckie jest.
Dzięki za przeczytanie jeśli komuś ten wysryw chciało się czytać.
Pozdrawiam!
Uwaga! Użytkownik Puchol34 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1074 / 401 / 0
Awatar użytkownika

@Puchol34 Normalna reakcja na pierwsze dawki, nie przejmuj się.
  • 5 / / 0

Schodzę z paro (30mg -> 10mg od razu) do tego biorę 50mg sertraliny. To już 6ty dzień a ja nie czuje ani uboków poza brainzapsami (które defacto miałem będąc przez pare tygodni na 30mg paro co jest dziwne) ani efektów pozytywnych. Przez jeden wieczór miałem szczękościsk i natłok myśli. Docelowo chce zejść z paro i brać 150mg serty na fobie społeczną. Escitalopram, wenlafaksyna i paroksetyna nie zdały u mnie egzaminu. Jest szansa, że bez efektów ubocznych lek zaskoczy i zacznie działać, czy przy braku reakcji po tygodniu/dwoch zastanowić się nad spróbowaniem jeszcze czegoś innego?
  • 51 / 1 / 0

@Davvidoff we mnie na sertraline uboki uderzały równo w 3tygodniu stosowania.Strasznie to było dla mnie dziwne że na początku nie czułem nic.Przy każdej zmianie dawki uboki pojawiały się w 3tygodniu brania.Te najbardziej paskudne były wchodząc że 100mg na 150mg.Moze warto żebyś poczekał te kilka tyg.
ODPOWIEDZ
Posty: 4869 • Strona 487 z 487
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.