SSRI: Sertralina (Zoloft, Setaloft, Asentra) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Czy preparaty z Sertralina pomogly Ci w leczeniu twoich zaburzen?

36%
Tak, bardzo pozytywnie
304
31%
Tak, ale mialem przy niej problemy
264
13%
Nie, to straszny syf, opoznia orgazm!
111
20%
Nie, nie dziala.
174

Liczba głosów: 853

• 3175 / 881 / 0

Jeśli to ma Cię zachęcić... cóż, amfetamina dopiero przewlekle podawana w dużych dawkach resetuje terapię antydepresyjną, a jako augnent do silnych leków powoduje hipomanię. Bardziej objawiałabym się o psychozy, nawet te zwyczajne, na zejściu u względnie zdrowego człowieka.
  • 262 / 29 / 0

@misspill rozwiniesz?? To dlatego ze amfetamina działa na układ dop?? A nie rusza Serotoniny?

ONZ uznaje, że marihuana ma właściwości lecznicze. To przełom?

ONZ zmieniła klasyfikację marihuany i w końcu uznała jej właściwości lecznice, a Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu przegłosowała ustawę dekryminalizującą posiadanie konopi i wymazującą wyroki za to przestępstwo. Ostatnie tygodnie to dobre wieści dla działaczy na rzecz racjonalnego podejścia do marihuany.

Pojawi się nie jeden projekt ustawy o legalizacji marihuany, a trzy

Parlamentarzyści chcą rozwiązać problem na różnych płaszczyznach...
  • 12 / 2 / 0

04 grudnia 2020misspill pisze:
Jeśli to ma Cię zachęcić... cóż, amfetamina dopiero przewlekle podawana w dużych dawkach resetuje terapię antydepresyjną, a jako augnent do silnych leków powoduje hipomanię. Bardziej objawiałabym się o psychozy, nawet te zwyczajne, na zejściu u względnie zdrowego człowieka.
Czyli że jakieś jednorazowe wyskoki na amfie podczas kuracji sertraliną nie zepsują efektu leczniczego? Ja z tego co pamiętam gdy brałem sertraline jeśli np. raz na 3tygodnie fukałem przez jedną noc to potem miałem jakieś 2-3dni dołka psychicznego a potem było w miarę normalnie
  • 3175 / 881 / 0

Obaj Panowie, zacznijcie czytać na forum zanim zapytacie o ocsywiste rzeczy!
Z amfetaminą jest jak z innymi używkami.
  • 383 / 5 / 0

Czy mikrodawkowanie / zwykle używanie LSD wpłynie na terapeutyczne działanie leku?
  • 1495 / 88 / 0

Jestem ostatnie dni na 50mg sertraliny i odstawiam całkowicie. Totalnie nie sprawdził się u mnie ten lek, a lekarz się przy nim uparł, to zmieniłem lekarza. Doszedłem do dawki 150mg i powiedziałem koniec. Brałem prawie rok, i prawie rok męczyłem się z lękami.
  • 262 / 29 / 0

@Demis lekarz chciał dobrze, że zmieniłeś to Owszem Twoja decyzja, ale czy dobra - w to wątpię. sertralina jest super na zaburzenia lękowe i zwłaszcza w dawkach 100+ stąd droga którą obrał magik. No ale cóż. Oby inny lek Ci zsskocyzl, zdrówka!
  • 1495 / 88 / 0

@AnonimowyWI, na każdego dany lek działa inaczej. Na mnie sertralina nie działała. Ale na Ciebie działa i bardzo dobrze.
  • 99 / 4 / 0

Wchodzę na seratraline i odczuwam takie dziwnie wrażenie duszenia się, ma ktoś podobne odczucia?
  • 1721 / 269 / 0

Miałem tak samo dawniej Demis, sertralina pogorszyła mi osobowość bo oszołom z różdżki od razu rzucił jak usłyszał że mam depresję. Często oszołomy to przepisują bo hur dur nowa generacja. I przez to zrezygnowałem i kolejne 3 lata zmarnowałem na narkotyki i nie wiedziałem że może być naprawde dobrze z lekami.
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 1981 uczestników Wejdź na czata