Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
Czy Passiflora działa na Ciebie?
1 Tak.
30
43%
2.W miksach.
5
7%
3.W dużych dawkach i miksach.
3
4%
4.W dużych dawkach.
6
9%
5.Trochę dziala.
7
10%
6.Nie dziala.
4
6%
7 Nie wiem.
15
21%

Liczba głosów: 70

ODPOWIEDZ
Posty: 125 • Strona 1 z 13
  • 20 / / 0
No to zaczynam, podobno dość ciekawe, lajtowe tripy. I od razu pierwsze zagadnienie: znajoma twierdzi, ze spalilła liście, po czym jadła dużo róznych rzeczy, i nic z tego nie wynikło (Passiflora ma MAOi). Co Wy na to?
  • 21 / / 0
Chociaz passiflora zawiera alkaloidy harmanowe, to jednak w niewielkiej ilości (100 gram ziela to taka minimalna dawka hamująca MAO). Natomiast samo ziele wykazuje działanie uspokajające, relaksujące, stosowane jest w stanach wyczerpania nerwowego i stresach, choć do końca nie wiadomo, dlaczego działa :) . Prawdopodobnie jest to skutek połączenia kilku związków, m.in. flawonoidów
  • 495 / 22 / 0
A pije się to, pali, wciera, wstrzykuje czy wciąga.

A tak na poważnie, to czy wykazuje jakąkolwiek aktywność psycho przy paleniu?
Czy dym jest delikatny czy raczej ostry?
  • 10 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: aboco »
Może to zabawne, ale ja susz passiflory spożywam w formie herbatki. Dla mnie w smaku znośna. Możliwe, że tak jest mniej wydajnie, ale tak mi najwygodniej po prostu. Szukałam czegoś lajtowego (i nieodurzającego :-) na stres, mocniejszego od melisy. I znalazłam - passiflora w roli bardzo łagodnego, ale odczuwalnego "chilloutowca" jest dla mnie super. Piję ją dopiero od niedawna, więc nie wiem, czy może moja tolerancja na to ziółko się nie zmieni, ale chyba nie, bo to sofcik jest :-)
Uwaga! Użytkownik aboco nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 20 / / 0
Nieprzeczytany post autor: Nelchael »
Dzis dostałem przesyłke z Ogrodu.

Spaliliśmy ze znajomym kilka luf, efekty na granicy placebo, a mnie do teraz boli gardło.


Za to gdy na chacie zrobiłem herbatke (2 lyzeczki/filizanka) poczulem odprezenie najsilniejsze chyba od poprzednich wakacji!

Warte ceny.
  • 202 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: alkem »
Prawdopodobnie zawartosc inhibitorow MAO jest znikoma i bardzo zmiena w zaleznosci od ras chemicznych a nowsze zrodla mowia nawet o braku alkaloidow harmalowych.
  • 374 / 4 / 0
Nieprzeczytany post autor: kildeis »
Passiflora incarnata to jednak bardzo lajtowe ziółko. Czasami pijam herbatkę z niej na uspokojenie przed snem, choć smak niezbyt ciekawy (prawdę mówiąc dobra ta herbatka wcale nie jest, wręcz paskudna). Efekty zauważalne, ale jednak słabe. Wypalenie jointa z suszu, jak dla mnie to narażenie swoich płuc na męczarnie w podobie tutka, przy braku jakichkolwiek efektów. Bardziej nasennie od passiflory działa na mnie melisa, nie wspominając o lobelii, która jak dla mnie jest najmocniejsza z tych wszystkich relaksantów ziołowych.
Wyśniłem sobie ten świat tak długo myśląc o nim, zupełnie po nic, tak dla siebie by się bronić...
  • 205 / 4 / 0
Nieprzeczytany post autor: yass »
co lepsze ekstrakt czy susz? i jak to przyjac?
edit: ile jej uzyc do naparu?
Ostatnio zmieniony 12 września 2009 przez yass, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 2129 / 26 / 0
Ekstrakt jest dobry jeżeli zależy Ci na oddziaływaniu inhibującym MAO, wówczas nie trzeba przyjmować tak dużych ilości materiału roślinnego. Jak przyjąć ? Najlepszą metodą jest zrobienie z suszu herbatki. Działa nasennie i uspokajająco. Wchodzi w skład wielu ziołowych preparatów uspokajających.
Toksyczna chemia z 15 metrów
  • 69 / 1 / 0
" W doświadczeniach przeprowadzanych na zwierzętach stwierdzono, że Męczennica znosi pobudzający wpływ amfetaminy" ( źródło: Wikipedia ).
Potwierdzam to działanie. Przyjmuję 8 kapsułek Valused-u , "kapsułki elastyczne 30szt/opakowanie" na raz + jakiś blancik z mj i pomaga (zwłaszcza jak nie ma bezo pod ręką).
Sam Valused Pomaga powstrzymać zajazdowe gonitwy myśli i zwęża źrenice.
ODPOWIEDZ
Posty: 125 • Strona 1 z 13
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.