Oprucz tego pokazywali jeszcze inne chrząszcze tego gatunku które w wiekszej ilości mozna spotkać na terenie polski , chrząszcze te różniły się nieco wielkością i kolorami od "Hiszpanskiej Muchy" .
Pryszczel Lekarski zawiera w sobie "kantarydynę" , substancję wykorzystywaną jako afrodyzjak , ale facet mówił wtedy że te inne chrzaszcze wytwarzają inne substancje trujące które wywołują halucynacje .
Myślałem wtedy że jak gość normalnie o tym mówi w TV to pewnie w internecie szybko znajdę jakieś info. na ten temat ale niestety oprocz tej hiszpańskiej muchy nie znalazłem niczego na temat innych chrzaszczy .
Ale rok temu złapałem kilka z czego jeden to właśnie hiszpańska mucha a kilka innych jest do niej podobnych ale innego ubarwienia . trochę się boję testować bo nie wiem ile takiej substancji mogą posiadać takie chrząszcze .
Może ktoś z was wie coś na ten temat ??
PS.
na temat hiszpańskiej muchy można poczytac tutaj : http://pl.wikipedia.org/wiki/Pryszczel_lekarski
I mean no harm.
Ani To Ani Tamto
Jedna dawka "molekuły duszy" może pokonać depresję na pół roku
Legalizacja marihuany w Polsce: 15 g suszu i jedna roślina. Sejm zdecyduje
GIF: Nielegalny handel w sieci lekami narkotycznymi zaczyna się od legalnej recepty [WYWIAD]
Zasłonili alkohol na stacjach paliw. Testy zakończone, Orlen nie dołączył
Sposób prezentacji alkoholu w sklepach ma realny wpływ na sprzedaż - wnioski z pilotażu prowadzonego na przełomie stycznia i lutego na trzech stacjach benzynowych w Polsce są jednoznaczne. Do inicjatywy nie dołączył Orlen, który ma swoje stanowisko w tej sprawie. Podobnie jak sieć sklepów z alkoholem Duży Ben.
Nastolatek sprzedawał narkotyki kolegom. Pomagała mu 13-latka
Policjanci z Oruni rozpracowali sprawę, która zaczęła się od niepokojącego zgłoszenia o 13-latce handlującej narkotykami wśród rówieśników. Szybko okazało się, że dziewczynka nie działała sama. Jej "szefem" był 18-latek.
Kawa dobrze wpływa na zdrowie psychiczne. W umiarkowanych ilościach
Po przeanalizowaniu danych dotyczących ponad 400 000 osób, naukowcy z Uniwersytetu Fudan doszli do wniosku, że picie umiarkowanych ilości kawy – dwóch lub trzech filiżanek dziennie – jest powiązane z mniejszym ryzykiem wystąpienia lęków i depresji. Ochronne działanie kawy było bardziej widoczne u mężczyzn niż u kobiet.