Więcej informacji: Salvia Divinorum w Narkopedii [H]yperreala
http://img101.imageshack.us/img101/1923 ... 4051hw.jpg
http://img97.imageshack.us/img97/2518/obraz24030jk.jpg
ziemia+perlit, na dno keramik, na wierzch 2-3cm czystej ziemi, takie cos nie plesnieje (szybko) na powierzchni, ziemia jest dlugo lekka i roslinka latwo sie ukorzenia, sadzonka ktora widzicie wyzej po nocy spedzonej na parapecie wygladala jak FLAK :D ale spryskanie i nalozenie namiotu w postaci podziurawionej butelki po wodzie 5l zdzialalo cuda :D
sadzoneczka ukorzeniana bezposrednio w mieszance ziemia+perlit, na wierzch czysta ziemia
[ external image ]
siwykrak82 pisze: WItam. Kupilem dzisiaj sadzonke salvi w ziemi liscie zaczynaja jej odpadac i nie wyglada najlepiej a nawet zauwazylem ze ma delikatnie w jednym miejscu jakby nacieta lodygę. Co robić by ja ratowac ? Dwa dolne listki ktore wyrastaly praktycznie z ziemi odpadly dwa duze wyzej jakby mialy zaczac juz zolkniec wyzej jest w miare ok ale nie wiem czy nie zmarnieje. Mam salvie po raz pierwszy. Nie wiem co robic by bylo ok. Nie wiem czy byla nawozona ? Jesli ktos mi poradzi bede bardzo wdzieczny. Jesli ktos mieszka w KRAKOWIE spotkalbym sie by moc ją pokazać i wysłuchać rad. Jeśli nie PADNIE PODZIELE SIĘ JEJ SADZONKAMI JAK UROŚNIE. Proszę o pomoc !!! I pytanie na koniec. Czy są rośliny łudząco przypominające salvie divinorum?? Może kupiłem wogule coś innego?
Merida pisze: zrób jej namito z butelki (zrob dziurki na cyrkulacje powietrza) i spryskuj 3 razy dziennie . Raz jak podlałeś to jej wystarczy na ten tydzień.jeszcze nie czas na nawożenie.
Norberto pisze: Jak w namiocie to raz dziennie. Jak częściej to poprostu zgnije ]
siwykrak82 pisze: Witajcie. Bardzo was proosze o fachowoa pomoc. To moja pierwsza roslinka i nie mam doswiadczenia w jej uprawie. Moja salvia divinorum ma wzdluz na jednym brzegu od dolu do gory czarny brzeg. Roslinka maa wysokosc okolo 10cm. Liscie te ktore ma sa zielone i poki co nie wyglada by usychala. Jednak slyszalem ze powinienem ja teraz pociac i znowu ukorzeniac. Pomozcie mi jesli ktos poda mi maila wysle fotki zeby dokladnie wiadomo bylo o co chodzi.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/weedatwork.jpg)
Jeden na dziesięciu trzydziestolatków pracuje pod wpływem. Naukowcy biją na alarm
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/psyloszwajcaria.jpg)
Szwajcaria – jedyne miejsce w Europie z legalną terapią psychodeliczną
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/otwarcie-punktow-sprzedazy-marihuany-1038x1038.png)
Analiza danych: Otwarcie legalnych sklepów z marihuaną powiązane ze spadkiem zgonów opioidowych
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cannaworld.jpg)
Właściciele sklepów z marihuaną pozywają stan. Urzędnicy pomylili się przyznając im licencję
Grupa kilkunastu punktów sprzedaży marihuany w Nowym Jorku wniosła w piątek pozew przeciwko stanowi. Właściciele domagają się uznania, że lokalizacje ich sklepów są zgodne z prawem pomimo błędu urzędników, którzy przyznali, że przez lata źle interpretowali przepisy dotyczące minimalnej odległości od szkół. Sprawa trafiła do stanowego sądu najwyższego w Albany.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/dhh.jpg)
Bransoletka, która chroni przed „pigułką gwałtu”. Wynik w kilka sekund
Naukowcy z Portugalii i Hiszpanii opracowali papierową bransoletkę wyposażoną w miniaturowy czujnik, który w ciągu kilku sekund potrafi wykryć w napoju najczęściej stosowane substancje odurzające, m.in. GHB, skopolaminę, ketaminę czy metamfetaminę.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/marijuana-smoking_0.jpg)
Palenie marihuany trzykrotnie zwiększa ryzyko raka jamy ustnej w ciągu pięciu lat
Najnowsze badania naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego pokazują, że osoby z zaburzeniami związanymi z używaniem marihuany (CUD) mają ponad trzykrotnie wyższe ryzyko zachorowania na raka jamy ustnej w ciągu pięciu lat. Związek ten utrzymuje się nawet po uwzględnieniu takich czynników jak palenie tytoniu czy wiek. Wyniki rzucają nowe światło na potencjalne zagrożenia zdrowotne związane z długotrwałym i intensywnym używaniem konopi.