Szałwia wieszcza (Salvia divinorum) - dyskusja o ekstrakcji, paleniu i uprawie
Więcej informacji: Salvia Divinorum w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 1797 • Strona 3 z 180
  • 144 / 8 / 0
jakie duze wam rosna liscie u salvi? maja max 25-30cm po czym koncowki niektorych czasami czernieja i obsychaja-ale to nie przeszkadza w paleniu :D ogolnie roslinka rosnie ok 0,5-1cm dziennie - to duzo czy malo wedlug was? rozne rosliny rosna w roznym tempie-jak sie ma sprawa z salvia?

[ external image ]
Ostatnio zmieniony 25 stycznia 2006 przez zielonypanowinietywbialyszal, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga! Użytkownik zielonypanowinietywbialyszal nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 144 / 8 / 0
PODŁOŻE
jakiego podłoża używacie, ktos mi poradzil zeby uzyc ziemia+perlit ... zrobilem 4 sadzonki, 2 ukorzenily sie w czystej ziemi a 2 w ziemia+perlit

w ciagu kilku dni ziemia+perlit zaatakował GRZYB i jakies zielone cos, pewnie jakies 1 komorkowce fotosyntetyzujace albo mech czy cos ! sadzonki sobie zyja, grzyb chyba im az tak ne przeszkadza, ale rozwija sie szybko, kolonizuje w blyskawicznym tempie ziemie+perlit, a czystej ziemi nie atakuje narazie wogole

-nie widze roznic w tempie wzrostu czy szybkosci z jaka sadzonki sie ukorzenialy (korzonki widac w 3-4 dni po wsadzeniu do ziemi)

obydwie ziemie byly wyparzane (mikrofala), ale jak widac nic to nie daje w tak niesterylnym otoczeniu :P
Uwaga! Użytkownik zielonypanowinietywbialyszal nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 762 / 6 / 0
ziemia generalnie powinna być lekka - stąd perlit (ktoś mi chyba kiedyś radził, że powinno go być nawet 50%).
w ciężkiej (np.gliniastej) ziemi roślinka poprostu strasznie ciężko się ukorzenia co w znacznym stopniu hamuje jej rozwój. co do kwestii grzyba: jeśli nie zaatakował ci roślinki to co się martwisz. w razie większych kłopotów poprostu zmień ziemię.
(można by też spróbować ograniczyć wilgotność w doniczkach z perlitem, ale ostrożnie; choć mogę się mylić, jestem w końcu tylko wymądrzającym się teoretykiem) ;-) :-)
peace
Ostatnio zmieniony 28 stycznia 2006 przez GrupaOlewającaWładzę, łącznie zmieniany 2 razy.
"Prawda jest daleko bardziej potężna niż jakakolwiek broń masowej zagłady" Mahatma Gandhi
  • 144 / 8 / 0
martwie sie, bo jeszcze nie zaatakowal, ale jak zaatakuje to bedzie juz za pozno na zmiane ziemi, a jak teraz zmienie ziemie to negatywnie wplynie na roslinke, 1 zmienilem na samym poczatku i zgnila, bo korzonkow kilka sie polamalo
Uwaga! Użytkownik zielonypanowinietywbialyszal nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 762 / 6 / 0
w przypadku zaatakowania można by się postarać o jakieś środki grzybobójcze, ale nie wiem czy jest to właściwe dla sadzonki (no i dla ciebie, gdybś chciał ją w niedługo potem zużyć :-))
ps ile dni mają te sadzonki?
"Prawda jest daleko bardziej potężna niż jakakolwiek broń masowej zagłady" Mahatma Gandhi
  • 313 / 6 / 0
Nieprzeczytany post autor: Norberto »
Dupa. Pieprzenie głupot o perlicie i innych kij go wie co. Ja od zawsze szałwie trzymam w ziemi ogrodowej uniwersalnej - przesadzam tylko co jakiś czas dosypując świerzej. Roślinki rosną bardzo ładnie, dostaja tylko od czasu do czasu troche witaminek (nawóz do kwiatów doniczkowych-uniwersalny).
Uwaga! Użytkownik Norberto nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 144 / 8 / 0
a moze biohumus? czy zwykly nawoz tez moze byc?
Uwaga! Użytkownik zielonypanowinietywbialyszal nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 313 / 6 / 0
Nieprzeczytany post autor: Norberto »
Ja mam Agzecol, czy jakoś tak. Ale jak masz młode roślinki to go niedawaj bo możesz niechcący spalić korzenie. Chyba, że jakiś delikatniejszy znajdziesz albo rozcieńczyć bardziej. Ostatnio podlewam też wodą z tabletkami CO2, ale nie zauważyłem żeby lepiej od tego szły.
Uwaga! Użytkownik Norberto nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 144 / 8 / 0
CO2 rosliny pobieraja sobie tylko w dzień i tylko rpzez aparaty szparkowe na spodniej stronie liscia, potrzebny jest on im do przeprowadzania fotosyntezy (faza jasna), jest gazem ciezszym od powietrza i jesli nawet bedzie sie ulatnial z ziemi to do lisci raczej nie dotrze?

chyba ze te tabletki to jakis specjalny wynalazek ? ja nie slyszalem nigdy o nich niestety
Uwaga! Użytkownik zielonypanowinietywbialyszal nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 313 / 6 / 0
Nieprzeczytany post autor: Norberto »
Hehe, to niedobrze :) Rośliny pobieraja dwutlenek tez korzeniami :) w niektórych książkach zalecają nawet podlewanie gazowaną minerałką. A tabletki kupiłem na cannabis.fr.pl jak jeszcze konopie w pudełku trzymałem. Zostały to sprawdzam jak to będzie z szałwią. CO2 tabs to faktycznie nowy wynalazek więc mozliwe, że nie słyszałeś. Poczytaj gdzieś tam po necie, podobno działają choć ja nie widzę różnic.
Uwaga! Użytkownik Norberto nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 1797 • Strona 3 z 180
Newsy
[img]
Alkohol wciąż na czele uzależnień w Holandii

Alkohol pozostaje najczęstszą przyczyną leczenia uzależnień w Holandii i odpowiada za 43 procent wszystkich przypadków terapii. Tak wynika z najnowszych danych krajowego systemu monitorowania problemów związanych z alkoholem i narkotykami za 2025 rok.

[img]
Największa taka operacja w historii Chile. Przejęto 100 ton narkotyków

Władze Chile poinformowały w poniedziałek o przejęciu rekordowej ilości ponad 100 ton narkotyków, głównie kokainy i ketaminy. Ukryte były w transportach drewna, które miały popłynąć między innymi do USA i Europy - przekazały miejscowe media.

[img]
Już 1 drink dziennie zwiększa ryzyko zgonu. Alkohol nie przynosi żadnych korzyści

W Journal of Studies on Alcohol and Drugs ukazało się jedno z najbardziej kompleksowych badań dotyczących wpływu alkoholu na zdrowie populacji amerykańskiej. Zostało przeprowadzone przez ponad trzydziestu badaczy z wiodących instytucji naukowych, w tym z Columbia University, University of California, Mayo Clinic, University College London czy Harvard Medical School. Dostarcza ono precyzyjnych szacunków ryzyka zgonu powodowanego przez spożycie alkoholu z uwzględnieniem płci, wieku i poziomu konsumpcji.