Muszkatołowiec korzenny (Myristica fragrans) – metody podania, opisy działania, przepisy kulinarne
Więcej informacji: Gałka muszkatołowa w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 14 • Strona 2 z 2
  • 2235 / 8 / 0
Więc gałka nie jest tak toksyczna jak się wydaje?? Ulga.

Miks raczej dla trzewi nie ciekawy, dla zawartości czaszki może będzie lepszy? Czekam na opis efektów.
  • 576 / 11 / 0
Olejek gałkowy nie jest toksyczny, ale sama gałka zawiera trimyrystynę która wbudowuje się w wątrobę powodując jej stłuszczenie i to w bardzo szybkim tempie.Radziłbym nie mieszać w żadnym wypadku z alkoholem, czy brać paracetamolu bo można się doprowadzić do jej całkowitego zniszczenia jak ktoś bierze gałkę np. co tydzień :finger: .Sądzę że najlepiej kupić olejek gałkowy w internecie ale musi być 100% i terapeutyczny zazwyczaj kosztują ok 20zł, ten za 6zł się nie sprawdzi :-/ .Byłby wtedy na pewno oczyszczony i zawierał całą resztę dobrych składników :-D .Co do efektów to powój nie zadziałał :'( ,a kłopotów żołądkowych nie miałem,tylko teraz wątroba "boli" :#: .
Uwaga! Użytkownik howlman nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1718 / 9 / 0
mirystycyna moze toksyczna nie jest (chociaz czytalem ze jest neurotoksyczna na rec. dopaminergiczne), to safrol juz tak (dzialanie hepatoksyczne i kancerogenne).
Uwaga! Użytkownik forest nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 576 / 11 / 0
Podaj źródło w którym safrol spowodował zniszczenie wątroby bądź raka, bo nic takiego nie widziałem.Addukty DNA(ale nie samego raka) powodował właściwie toksyczny metabolit 1-hydroxysafrol który nie występuje u ludzi, ale u szczurów owszem.Jeśli nawet by wystąpił to trzeba by było gałkę codziennie brać co jak wiadomo jest nieprzyjemne.To samo co z safrolem tyczy się innych allylbenzenów :finger: .To wszystko przez to że safrol jest potrzebny do produkcji MDMA i jest dość powszechny dlatego musieli trochę postraszyć rakiem itd. inaczej by tego nie wycofali.Praktycznie duża ilość produktów spożywczych zawiera jakieś związki karcynogenne, są one nawet w powietrzu(spaliny, dym papierosowy itd.).Tyle że nasz organizm sam z siebie potrafi się przed tym bronić.Rak powstaje tylko w przypadku ekspozycji przez długi czas, bądź gdy karcynogen jest silny, albo gdy mamy osłabioną odporność i kondycję :finger: .
Uwaga! Użytkownik howlman nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 14 • Strona 2 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
Alarm w całej Polsce! To miał być mak do ciasta ;)

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące partii maku niebieskiego, w której wykryto przekroczenie dopuszczalnego poziomu alkaloidów opium. Jak podkreślono, spożycie produktu może stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentów. To nie są „zwykłe nasiona” – skażony mak może działać na organizm jak opioidy, wywołując objawy podobne do zatrucia narkotykami.

[img]
Konopie w leczeniu demencji. Naukowcy wskazują dwa związki

Doustna kombinacja oczyszczonego THC i CBD istotnie zmniejsza pobudzenie u seniorów z zaawansowaną demencją – wynika z badania LiBBY zaprezentowanego na konferencji Alzheimer’s Association International Conference w Londynie.

[img]
Ministerstwo Rolnictwa alarmuje. Chodzi o nową akcyzę na alkohol

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wystąpiło do Ministerstwa Finansów o wycofanie planowanej podwyżki podatku akcyzowego na alkohol.