http://talk.hyperreal.info/viewtopic.php?t=24848
1.
http://img38.imageshack.us/i/dsc03499.jpg/
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... inacea.jpg
2.
http://www.atlas-roslin.pl/foto/jmak/jm ... .07.10.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... acea_2.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... 190063.jpg
Ponieważ jest to mój pierwszy post chciałbym na początku chciałbym przywitać cała ekipę Hyperreala.
Mam od dłuższego czasu ochotę na przeprowadzenie ekstrakcji DMT z mozgi trzcinowej. Jednak, że nie znam się za dobrze na botanice, oraz chciałbym posiadać materiał roślinny z pewnego źródła, wpadłem na pomysł, aby zasiać/zasadzić własną roślinkę. --
1.Skąd dostać dobrej jakości nasiona/sadzonki (najlepiej w Internecie, linki miło widziane)?
2.Macie jakieś trick&tips na temat uprawy tej rośliny (chodzi mi o tym na jakiej glebie sadzić, w jakich miesiącach siać, kiedy najlepiej przeprowadzić harvest, jakich używać nawozów)?
3.Istnieją sprawdzone metody na stymulacje rośliny w celu wytworzenia większej ilości DMT (np. czy działa zaciemnianie i tworzenie suszy przed zbiorami itd.)?
PS. Nie posiadam domu, więc chciałbym (sposobem outdoorowych hodowców trawki) sadzić na jakimś spocie.
1. Teraz chcesz się w to bawić?
2. Najpierw punkt pierwszy, potem mogę rozwinąć.
3. Istnieją, no ale najpierw punkt pierwszy i drugi.
Na jakim spocie? Rośnie naturalnie, choć nie wszędzie.
A nie za bardzo chciałbym eksperymentować z roślinami, które rosną gdzieś dziko, ponieważ mogę pomylić mozgę z jakimś innym podobnym krzaczkiem. a poza tym mam nadzieje, że podczas samodzielnej hodowli mogę jakoś wpłynąć na większe produkowanie DMT.
Byłbyś do tego zdolny...?
Jeśli chcesz z nasion, to poczekaj do wiosny.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mjleaves.jpg)
Polska zmaga się z "treatment gap". Psycholog: etykieta ćpuna blokuje dostęp do pomocy
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mozg-jointy-1000.png)
„Tysiąc jointów później” – co naprawdę dzieje się z mózgiem stałego palacza marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/poldrugs.jpg)
Marihuana najczęściej używaną substancją psychoaktywną w Polsce po alkoholu, kofeinie i nikotynie
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/kluczborkprasowy.jpg)
Był twarzą lokalnej policji od wielu lat. Zwalniają go za narkotyki
Rzecznik komendy policji w Kluczborku został zatrzymany w związku z posiadaniem narkotyków, właśnie jest wydalany dyscyplinarnie ze służby - dowiedział się tvn24.pl. To kolejny w ostatnim czasie przypadek przyłapania funkcjonariusza służb mundurowych z narkotykami.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/marijuana-smoking_0.jpg)
Palenie marihuany trzykrotnie zwiększa ryzyko raka jamy ustnej w ciągu pięciu lat
Najnowsze badania naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego pokazują, że osoby z zaburzeniami związanymi z używaniem marihuany (CUD) mają ponad trzykrotnie wyższe ryzyko zachorowania na raka jamy ustnej w ciągu pięciu lat. Związek ten utrzymuje się nawet po uwzględnieniu takich czynników jak palenie tytoniu czy wiek. Wyniki rzucają nowe światło na potencjalne zagrożenia zdrowotne związane z długotrwałym i intensywnym używaniem konopi.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/gdfgdfgdfg-1038x1038.png)
Marihuanoholik – nowa definicja dla nowego języka debaty o uzależnieniu
W świecie, w którym alkoholik nie jest „ćpunem”, tylko „osobą z chorobą alkoholową”, a osoby uzależnione od leków otrzymują wsparcie zamiast pogardy i aresztów – czas również na zmianę języka wokół marihuany, która prędzej niż później zostanie w Polsce zdepenalizowana. Dlatego proponujemy wprowadzenie nienaukowego terminu „marihuanoholik” – jako neutralnego określenia osoby, która straciła kontrolę nad swoim używaniem marihuany i odczuwa tego konsekwencje w codziennym życiu. Zaznaczamy, że definicja ta nie ma zastąpić klasyfikacji medycznej, a jedynie usunąć stygmantyzację.