Propaganda konopna jest skuteczna, ale pokolenie niemarysiowe musi w końcu odpuścić (to które zna tylko dwie zabawki dla dorosłych: papierochy i etanol).
U nas hippiesów chyba nie było? Więc za komuny każdy kto używał narkotyków kojarzył się ze strzykawką i klejem.
Ten wizerunek propaganda maryśna ;) powoli zmieniła i sądzę, że teraz będziemy stopniowo odczuwać tego efekty.
Niestety żeby rządowe gówno chciało to zalegalizować to droga jest dłuższa, ponieważ oni mają w tym interes by mj pozostała nielegalna... każdy wie jaki... :wall:
Opublikowano wpis na orka.sejm.gov.pl. Pracę nad ustawą jednak trwają.
http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/3420.htm
voorman pisze:Niestety żeby rządowe gówno chciało to zalegalizować to droga jest dłuższa, ponieważ oni mają w tym interes by mj pozostała nielegalna... każdy wie jaki... :wall:
Hah, a co do samej ustawy - niedawno moich kumpli przyłapali na montowaniu butelki (ilość mj, którą posiadali była żenująca, ale lipa tak czy tak). W pewnym momencie jeden ze znajomych mówi: a nie słyszał pan, że ustawa weszła i teraz posiadanie małych ilości jest legalne? Policjant zwątpił i zadzwonił do centrali, a tam go wyśmiali i się wkurwił
Ot, taka anegdotka.
Ciekawe jaka jest faktyczna szansa, że kiedyś tego typu "naloty" nie będą już straszne...
Obecnie jest dostępny.
Interesujący nas fragment:
Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw ([url=http://orka.sejm.gov.pl/Druki6ka.nsf/0/19E59ABFE28E2AEBC12577A80035A59E/$file/3420.pdf]PDF[/url]) pisze: 16) po art. 62 dodaje się art. 62a w brzmieniu:
„Art. 62a. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w art 62 ust. 1 lub 3, są środki odurzające lub substancje psychotropowe w ilości nieznacznej, przeznaczone na własny użytek sprawcy, postępowanie można umorzyć również przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa lub dochodzenia, jeżeli orzeczenie wobec sprawcy kary byłoby niecelowe ze względu na okoliczności popełnienia czynu, a także stopień jego społecznej szkodliwości";
Dodatkowo objęto kontrolą 3-metylotiofentanyl[3] i zakazano reklamy dopalaczy.Warto zauważyć, że projekt ten pokrywa się z projektem ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz ustawy o Inspekcji Handlowej przygotowanej przez Ministerstwo Zdrowia,który jest obecnie na etapie konsultacji społecznych[1].
Przypisy
- Zmiana ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - HR
Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (PDF) pisze: Art. 1.
...
§ 2. Nie stanowi przestępstwa czyn zabroniony, którego społeczna szkodliwojest znikoma.Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw ([url=http://orka.sejm.gov.pl/Druki6ka.nsf/0/19E59ABFE28E2AEBC12577A80035A59E/$file/3420.pdf]PDF[/url]) pisze: 22) w załączniku nr 1 do ustawy w części 4 „Środki odurzające grupy IV-N” w kolumnie „Inne nazwy” dodaje się rubrykę w brzmieniu: „3-metylotiofentanyl”, w kolumnie „Oznaczenie chemiczne” rubrykę w brzmieniu: „{N-[3-matylo-1-[2-(2-tienylo)etylo]-4-piperydylo]propionanilid}”.
Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw ([url=http://orka.sejm.gov.pl/Druki6ka.nsf/0/19E59ABFE28E2AEBC12577A80035A59E/$file/3420.pdf]PDF[/url]) pisze:2) w art. 20:
a) ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. Zabrania się prowadzenia reklamy i promocji substancji psychotropowych lub środków odurzających.”,
b) dodaje się ust. 3 w brzmieniu:
„3. Zabrania się prowadzenia reklamy i promocji środków spożywczych lub innych produktów przez sugerowanie, iż:
1) posiadają one działanie takie jak substancje psychotropowe lub środki odurzające lub
2) ich użycie, nawet niezgodne z przeznaczeniem, może powodować skutki takie jak skutki działania substancji psychotropowych lub środków odurzających.”;
Projekty różnią się głównie tym,że rządowy nie określa dozwolonej ilości,a Polskiej Sieci ds. Polityki Narkotykowej zawiera.
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/8/80de041f-e808-418a-878f-f634a224e579/845x1m.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250727%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250727T062201Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=1f2b8bd82cec2f43acb2daf88fb12abdda48d014dd6e7c02188047d49706eee7)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/p06p0z0v.jpg)
Ekstaza i ekstaza: jak patrzyliśmy i patrzymy na narkotyki
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jurekpatryk.jpg)
Ćpali po 96 godzin, żeby cokolwiek poczuć. Fragment mocnego reportażu Patryka Jurka
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cbd_0.jpg)
Legalne, ale traktowane jak podejrzane. Nowy biznes tonie w absurdach przepisów i kontroli
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/egipt.jpg)
Alkohol miał swój udział w powstaniu złożonych hierarchicznych społeczeństw
Alkohol towarzyszy nam od tysiącleci. Używały go wszystkie wielkie cywilizacje. Znali go Majowie, Egipcjanie, Babilończycy, Grecy, Chińczycy czy Inkowie. Odgrywał ważną rolę w ceremoniach religijnych, wciąż jest ważnym elementem spotkań towarzyskich. Był środkiem płatniczym, służył wzmacnianiu i podkreślaniu pozycji społecznej. W najstarszym znanym eposie literackim „Eposie o Gilgameszu” jednym z etapów ucywilizowania Enkidu – który symbolizuje tam dziką naturę, niewinoość i wolność – jest wypicie przezeń piwa.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/malenczuk2.jpg)
Maleńczuk bez ogródek o przeszłości. „Tęsknię za heroiną. To najlepsza rzecz na świecie”
Chociaż dziś Maciej Maleńczuk prowadzi względnie ułożone i spokojne życie, w młodości był uosobieniem hasła „sex, drugs, rock and roll”. Jak wielokrotnie wspominał, brakuje mu niektórych aspektów tamtych lat – przede wszystkim heroiny. – Tęsknię zwłaszcza za heroiną. To najlepsza rzecz na świecie – mówił bez ogródek muzyk.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/sejm9.jpg)
Depenalizacja marihuany w Polsce już wkrótce? „Projekt jest już gotowy”
Czy jeszcze w tym roku w Polsce marihuana zostanie zdepenalizowana? Jak dowiedział się reporter RMF FM, poselski projekt ustawy jest już gotowy. Teraz jego autorzy szukają poparcia w innych klubach parlamentarnych.