powodzenia w kuracji :)
Powód: Z "Anafranil - za i przeciw", Sercz kurwa!
Odcinam się od was, odcinam, od szarej rzeczywistości, zapominam...
dr.Kubeusz pisze: Dawki 75 mg SR rano i wieczorem. nie odczuwam wzmożonego apetytu, nie przytyłem, na początku stosowania czułem lekką senność po przyjęciu tabletki.
zaczęłam mieć jakąkolwiek ochotę na działanie, wychodzenie z domu etc. pojawiła się motywacja, swego rodzaju siła na tę całą zabawę w życie. po 2 latach zaczęłam przybierać na wadze prowadząc cały czas taki sam tryb życia i odżywiając się mniej-więcej tak samo. działanie też powoli 'osiadało na laurach' i pojawiła się potrzeba zmiany leków. dałam kolejną szansę fluoksetynie, tym razem w połączeniu z amitryptyliną, co działa zadowalająco/dobrze.
Powód: Z "Anafranil - za i przeciw", Sercz kurwa!
Nie zniechęcaj ludzi, jeśli na Ciebie nie podziałało. Dany lek przeciwdepresyjny na jednego działa na drugiego juz nie za bardzo, ale warto szukać, bo któryś w końcu zadziała. Ja w to wierzyłem i dostałem w końcu klomipramine, która odwróciła moje myślenie o 180st.
Jak już chwiciłem się za morfine to zapaliła się czerwona lampka. Pomyslałem ze zanim totalnie sobie spieprze życie, to spróbuje ostatni raz i udało się. Kilka paczek morfinki, która była jedyną osłodą moich szarych dni leży sobie w szufladzie i pewnie niedługo się jej zupełnie pozbędę. Jeszcze zaczekam kilka tygodni bo nigdy nic nie wiadomo :P
qiuru18 pisze:...eee...najsilniej serotoninę hamuje paro
Ja se tam myle o tej klomi, ale chyba jak skoncze amitryptyline to jednak przejde na fluxe. Ona była najbardziej spoko.
SSRI mają najgorszą wade ze nakręcają na ćpanie, a ćpanie jest gorsze.
SAMURAJOGURT.BLOGSPOT.COM
Pozdrawiam
Bo w sumie sam się przymierzałem od jakiegoś czasu do amitryptyliny ...ale puki co bupro + citalopram mi styka
Nadal krzywdzę ludzi, gdy ludzie mnie krzywdzą
Daleką drogę mam, jakie to ma znaczenie
Że w moich butach stopy kaleczą kamienie
qiuru18 pisze: A pisałeś że na amitryptyline całkiem ciekawie jest ...co cie skłoniło do zmiany na inny lek ?
Bo w sumie sam się przymierzałem od jakiegoś czasu do amitryptyliny ...ale puki co bupro + citalopram mi styka
SAMURAJOGURT.BLOGSPOT.COM
Pozdrawiam
again and again
Nadal krzywdzę ludzi, gdy ludzie mnie krzywdzą
Daleką drogę mam, jakie to ma znaczenie
Że w moich butach stopy kaleczą kamienie
[W razie jakby ktoś chciał napisać, dziś po 18 uprzątne - jog]
Czechy luzują prawo konopne. Duży krok naprzód, ale z gwiazdką
Śmierć na zamówienie. Z dostawą na oddział psychiatryczny
Rzetelna historia kryminalizacji konopi (USA + kontekst międzynarodowy)
Są narkotyki, których zażycie prowadzi do przestępstwa częściej, niż innych. Wyniki badania
Nowe badanie opublikowane w „Journal of Psychopharmacology” pokazuje wpływ substancji psychoaktywnych na zachowania przestępcze. Okazuje się, że zażywanie niektórych środków wiąże się z niższym ryzykiem zatrzymań, zaś inne wykazują silne związki z różnymi kategoriami przestępstw.
Medyczna marihuana – brak dowodów, by pomagała w zaburzeniach i uzależnieniach?
Naukowcy z Australii i Wielkiej Brytanii przejrzeli kilka baz danych, poszukując w nich recenzowanych artykułów naukowych opublikowanych pomiędzy 1 stycznia 1980 roku a 13 maja 2025 roku, w których opisano wyniki badań dotyczących przede wszystkim wpływu leczenia kannabinoidami na zaburzenia psychiczne i neurorozwojowe oraz uzależnienia. W ten sposób znaleźli i przeanalizowali wyniki 54 randomizowanych badań obejmujących blisko 2500 uczestników. Wyniki metaanalizy, opublikowane właśnie w Lancet Psychiatry, są dość rozczarowujące dla entuzjastów medycznej marihuany.
MZ: Nielegalna marihuana i legalny alkohol to balans pomiędzy zdrowiem publicznym, a innymi dziedzi
Do Ministerstwa Zdrowia trafiło zapytanie „Czy Ministerstwo uznaje, że alkohol jest substancją mniej szkodliwą niż marihuana? Czy też uznaje, że poziom szkodliwości nie jest jedynym kryterium regulacyjnym? A jeśli tak to jakie są te kryteria?”. Autor zapytania chciał się w ten sposób dowiedzieć, z czego faktycznie wynika status prawy marihuany w kontekście statusu alkoholu. W odpowiedzi resort zdrowia wyjaśnił w jaki sposób ocenia się szkodliwość danej substancji oraz przyznał, że szkodliwość używania konopi jest znacznie mniejsza od szkodliwości alkoholu i to na każdym polu – zarówno w przypadku wpływu bezpośrednio na użytkownika ale także na społeczeństwo. MZ w swoim piśmie przyznaje też, że nie o zdrowie publiczne tu chodzi. Oto więcej informacji.
