Co polecilibyście na stany depresyjne ?
Mam takie sytuacje, że wstaje rano i czuję się chujowo, nic mi się niechce, myślę dużo o... ekhh śmierci itd.
Niewiem co jeszcze napisać, jestem trochę zagubiony tym wszystkim.
Pomóżcie.
PS: Nie mam kasy na psychiatre ;/
Sam to przerabiałem i w sumie się łapię na tym że powyższe moje zdanie jest z dupy,
ciężko funkcjonować w społeczeństwie mając depresję.
Mi pomogły SNRI, byłem również u panstwowego psychiatry
nie polecam wizyt u nich, (przynajmniej w moim wypadku) rozmowy z lekarką dawały tylko frustrację
Pstychiatra nie potrafi wczuć się w uczucia pacjenta, on tego nie przeżywał
Niby mówią tyle o tabletkach, znają ich opisy ale gówno wiedzą bo sami ich nigdy nie próbowali
btw.
@elitesse masz maila
bardzo dobrze z muzyką, żeby zajęło banię. wesołą :) żadnego radia, bo tam od rana tylko katastrofy i wojny.
zdrowego by zmęczyło.
- yerba mate/herbata pu erh
- dynamiczny przynajmniej 20minutowy spacer
- jakaś muza, która wpędza w pozytywny nastrój
- lektura(najlepiej jako pierwsza rzecz po przebudzeniu) jakichś śmiesznych stron z obrazkami/dowcipami albo po prostu joe monster ;-)
- spotkanie ze znajomymi
- zapisanie się na kurs tańca/sztuki walki/do kółka teatralnego/jakieś warsztaty(pełno ogłoszeń o darmowych warsztatach jest na uczelniach)
- oglądanie śmiesznych seriali/filmów
- wyśmiewanie samego siebie z powodu siedzenia na dupie i wpędzania się w depreche ;-)
- nie brania życia zbyt poważnie
a tak poza tematem to elitesse to chyba wafelek, a nie batonik :-)
a z apteki:
alprazolam+kofeina
poza tym
Depresja
wątek ogólny
http://talk.hyperreal.info/viewtopic.php?t=22997
aparat.relaksu@hyperreal.info
Nowy blog - tym razem dopracowany:)
https://junkiepump.wordpress.com/
a jako ze nie wszystkim pomaga to samo, bedize dobrze wtedy, kiedy kazdy powie co pomaga konkretnie jego osobie.
oprocz slonca jeszcze czekolada[mocna gorzka czarna hamska ;)] albo poprostu normalne, mocne kakałko. i cukier ;] konkretnie slodycze
a na przyklad na muzyke w takich momentach wcale nie mam ochoty i nic mi nie podchodzi. kontakty z ludzmi [oprocz <333 oczywiscie :)] pogarszaja sytuacje.
Piszcie kiedykolwiek
Wszystko co napisałem na tym forum to prawda; opisywane sytuacje miały miejsce..
Polecam aktywnie spedaczac czas! Umawiac sie ze znajomymi, wyjsc do kina, strzelic sobie piwko w pubie, spacerowac, znalezc sobie jakies kreatywne zajecie.
Ja czesto wychodze nakarmic kaczki, slucham muzyki - to mnie relaksuje i powoduje, ze moj umysl wypiera toksyczne mysli.
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/a/a80e62a2-e8c0-4357-bca3-833fc4956e1f/trumpbuch.png?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250710%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250710T132002Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=5d43a31b9ec0530b975a845c9903f9fa304f17b70d25aeb8832c262da263ab87)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/aptekadyzurna.jpg)
Rewolucja w receptach na opioidy przyniosła skutek? Przepisy miały uderzyć w receptomaty
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jurekpatryk.jpg)
Ćpali po 96 godzin, żeby cokolwiek poczuć. Fragment mocnego reportażu Patryka Jurka
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/cannababcia.png)
Marihuana? Nie taka straszna, jak ją malowali.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/68447774_605.jpg)
Narkopandemia w Niemczech. Umiera coraz więcej młodych ludzi
Liczba zgonów spowodowanych zażywaniem narkotyków utrzymuje się w Niemczech na wysokim poziomie. W ubiegłym roku 2137 osób zmarło z powodu konsumpcji narkotyków. To o 90 niż rok wcześniej – przekazał Hendrik Streeck, pełnomocnik niemieckiego rządu ds. uzależnień i narkotyków.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/rcps_konferencja_mis05304.jpg)
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki
Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/tajlandia.jpg)
Marihuana tylko na receptę. Tajlandia zmienia politykę dotyczącą "miękkich" narkotyków
Marihuana w Tajlandii jest dostępna już tylko na receptę; w życie wszedł dekret zmieniający wprowadzone trzy lata wcześniej liberalne zasady sprzedaży specyfiku - podała w piątek agencja AP, przypominając, że Tajlandia była pierwszym azjatyckim państwem, które zdekryminalizowało obrót marihuaną.