Moim zdaniem Terence McKenna jest bardzo mądry i lubię słuchać jego wywodów. Jednak niektóre poglądy są zbyt kontrowersyjne dla zwykłych, niepsychodelicznych ludzi (Albo nawet dla takich, którzy lubią psychodeliki, ale nie traktują ich w sposób mistyczny itp.) Nic dziwnego, że tacy ludzie biorą go za idiotę. Napisał długą i mądrą książkę na temat psychodelików, ale i tak wiele osób twierdzi, że on nie podał żadnych dowodów, choć poświęcił im cały rozdział.
Podsumowując, Terence McKenna jest bardzo fajny dla "wtajemniczonych", ale mimo wszystko ciężko przekonać do psychodelikówza pomocą jego wywodów ogół.
Hermann Hesse
Chaotka pisze: zwykłych, niepsychodelicznych ludzi
Chaotka pisze: lubią psychodeliki, ale nie traktują ich w sposób mistyczny itp.
Chaotka pisze: długą i mądrą książkę na temat psychodelików
Chaotka pisze: cały rozdział
żywię szacunek do McKenny, spory. żeby nie było. ale niespecjalnie jako do 'naukowca'; myślę zresztą, że sam nie chciał być postrzegany przede wszystkim w tej roli.
czekam na odpowiedź, którą będę mógł wstawić do kultowych - pierwszy post jest za cienki.
The gnomes have learned a new way to say hooray!
is busy dying
Neko pisze:którzy to?Chaotka pisze: zwykłych, niepsychodelicznych ludzi
[quote=""Neko""]
Chaotka pisze: lubią psychodeliki, ale nie traktują ich w sposób mistyczny itp.
Mistyczny - bezpośrednio łączący z Bogiem czy inną formą absoulutu.
Mistyczny itp. - metafizyczny, ezoteryczny, tajemniczy i wszystkie podobne słówka ;)
[quote=""Neko""]
Chaotka pisze: długą i mądrą książkę na temat psychodelików
Chaotka pisze: cały rozdział
Przeczytaj
x = x
czytałem całość, mam tu obok oryginał z dedykacją. mój. wyborne dowody poproszę, wraz z Twoją interpretacją, a nie cytat.
http://www.youtube.com/watch?v=8WvIhscI7pg trailer
http://cognitionfactor.net/ wyszedł w czerwcu 2009
Polecam
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cannaheart.jpg)
Marihuana zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/cannababcia.png)
Marihuana? Nie taka straszna, jak ją malowali.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/nowenarkogis.jpg)
Coraz więcej Polaków przedawkowuje nowe narkotyki. Raport GIS
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/zrzut_ekranu_z_2025-06-12_18-39-02.png)
Cudowne "koktajle" i narkotyki. Nieznane oblicze złotej ery Hollywood
Narkotyki, używki i magiczne koktajle, które miały utrzymać największe gwiazdy ekranu w dobrej kondycji, zdolne pracować na planie przez trzy doby bez przerwy, były w Hollywood na porządku dziennym...
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mjheart2.jpg)
Jak marihuana niszczy serce
Na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco wykazano, że przewlekłe używanie konopi - niezależnie od tego, czy są one palone, czy przyjmowane w jakimś jadalnym produkcie - wiąże się z istotnym ryzykiem dla układu sercowo-naczyniowego.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/wkbezdech.png)
Medyczna marihuana kontra bezdech senny
Według danych opublikowanych przez badaczy z Minnesota Office of Cannabis Management, 40 proc. pacjentów z obturacyjnym bezdechem sennym (OSA) uczestniczących w stanowym programie medycznej marihuany doświadczyło znaczącej i trwałej poprawy jakości snu po rozpoczęciu terapii konopiami.