Syntetyczny opioid o niewybiórczym działaniu na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Tramadol w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 783 • Strona 3 z 79
  • 37 / / 0
Nieprzeczytany post autor: Biały Szum »
stałem sie posiadaczem ów środka - tylko do celów profilaktycznych <_<

i nie na krotko
Uwaga! Użytkownik Biały Szum nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 160 / 2 / 0
Nieprzeczytany post autor: dysocjat »
ZALDIAR JEST BANALNIE DOSTAC , POCHODZ PO APTEKACH . JA NAWET TRAMADOL POTRAFIE BEZ RECKI OD PANI FARMACEUTKI WYPROSIC ;) HEHE
[b]!!!!!!!!!!!!!JESTEM DYSOCJAT NIE DYSOCJANT TO RÓŻNICA !!!!!!!!!!! :|[/b]

[]------[][]    
     |_0 _|
        /       
      _/\_
  • 239 / 9 / 0
jeżeli w 10 tabl. jest 3,25g paracetamolu to ja bym zaryzykował i nawet nie bawił się w ekstrakcje. zatrucie paracetamolem to >5g.no chyba że ktoś ma problemy z wątrobą to wtedy ekstr..>10g to już ambulansik bo można mieć martwic wątroby.

taka ciekawostka.paracetamol niby non-steroidal anti-inflammatory drug (NSAI'd) działa poprzez hamowanie COX-2.przy podaniu naloksonu jego efekt przeciwbólowy słabnie...ha.w jakimś minimalnym stopniu musi oddziaływać na receptory opiatowe.
Uwaga! Użytkownik puchatek nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 254 / 5 / 0
Nieprzeczytany post autor: eikrl »
puchatek pisze:
jeżeli w 10 tabl. jest 3,25g paracetamolu to ja bym zaryzykował i nawet nie bawił się w ekstrakcje. zatrucie paracetamolem to >5g.no chyba że ktoś ma problemy z wątrobą to wtedy ekstr..>10g to już ambulansik bo można mieć martwic wątroby.

taka ciekawostka.paracetamol niby non-steroidal anti-inflammatory drug (NSAI'd) działa poprzez hamowanie COX-2.przy podaniu naloksonu jego efekt przeciwbólowy słabnie...ha.w jakimś minimalnym stopniu musi oddziaływać na receptory opiatowe.
sry za offtop, ale paracetamol to po prostu syf do niszczenia wątrób ;]
Uwaga! Użytkownik eikrl nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 239 / 9 / 0
sry za offtop, ale paracetamol to po prostu syf do niszczenia wątrób ;]
no bo jak się jebnie alkohol z paracetamolem to można sobie zjechać wątrobe.
dawki terapeutyczne paracetamolu to 500-1000mg jednorazowo. nie przekraczać 4g/d.
myśle że jak nie masz problemów z wątrobą,nerkami itp. zażycie 3g paracetamolu nie spowoduje żadnych powikłań.ale to raz na jakiś czas a nie opierdalać codziennie zaldiar.4g to już się robi troche niebezpiecznie.5g to już napewno wątróbka będzie miała trudności ze zmetabolizowaniem takiej ilości.
Uwaga! Użytkownik puchatek nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 432 / 13 / 0
Zależy. Generalnie jak ktoś jest zdrowy, nie chla to niepowinno mu się nic stać nawet po jednorazowej dawce paracetamolu np. 2-3g. Ja to jadłem kilka razy Antka20 bez ekstrakcji (po 1 opakowaniu), a tam jest 3g i nic mi nie było. Byli tez na forum lepsi goście, co brali latami preparaty z paracetamolem, bez ekstrakcji i też się mają (mieli?) dobrze.

Z drugiej strony ktoś może być nadwrażliwy/uczulony na paracetamol. Są tacy, których mdli po paracetamolu, a wątroba napierdala przez kolejne 2 dni.
Uwaga! Użytkownik c0deine nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 36 / / 0
Nieprzeczytany post autor: explotion »
czy ten Zaldiar można podać analnie i ile wziąśc na pierwszy kontakt z tramalem
  • 1069 / 12 / 0
Nieprzeczytany post autor: anonimus »
Pytanko:

W necie widzialem ze jest tez dostępny w opakowaniach 10, 20 i 30 tabletek. A jeśli lekarz napisał tylko "Zaldiar tab 1 op" to jak myślicie które mi dadzą? czy moze moge powiedziec ze to ma byc wieksze opakowanie? Lub dopisać na recepcie ze 20?
"Po prostu wybieram lepsze zło."

Od jutra rzucam.
  • 981 / 7 / 0
Nieprzeczytany post autor: Hanka »
teoretycznie powinneś dostać te najmniejsze,tak jest opisane gdzieś tam ,a co do grzebania w recepcie to to nie ma sensu ,jeden zjebany ruch i potrzebna pieczątka lekarza.a tak ogólnie co za kutas wypisał ci ten lek nie umiesz powiedzieć ze tego nie chcesz .
  • 1069 / 12 / 0
Nieprzeczytany post autor: anonimus »
caly czas przepisywal mi tramal "ale boi sie ze sie uzaleznie" więc przepisał mi słabszy Zaldiar. z resztą i tak już jestem nagrzany ;)
"Po prostu wybieram lepsze zło."

Od jutra rzucam.
ODPOWIEDZ
Posty: 783 • Strona 3 z 79
Artykuły
Newsy
[img]
Alkohol wciąż na czele uzależnień w Holandii

Alkohol pozostaje najczęstszą przyczyną leczenia uzależnień w Holandii i odpowiada za 43 procent wszystkich przypadków terapii. Tak wynika z najnowszych danych krajowego systemu monitorowania problemów związanych z alkoholem i narkotykami za 2025 rok.

[img]
Wolne Konopie: Mamy dowód, że policyjna machina działa dla statystyk

WK: Pamiętacie nasz niedawny tekst o KPP w Głogowie, która wydała ponad 1000 zł publicznych pieniędzy i zmarnowała 13 godzin pracy systemu na ściganie 0,06 grama marihuany? Wtedy zastanawialiśmy się, czy te kosztowne, absurdalne procedury prowadzą do wykrywania jakichkolwiek poważnych przestępstw. Policja nie potrafiła nam odpowiedzieć. Wysłaliśmy więc kolejny wniosek UIP. I właśnie dostaliśmy odpowiedź, która potwierdza całkowity bezsens tej polityki. Komendant Powiatowy Policji w Głogowie oficjalnie przyznał, że ta cała „walka z dilerami” to fikcja, a system produkuje puste zatrzymania.

[img]
Jedna dawka i tygodnie ulgi. "Magiczne grzybki" dają nadzieję na nowe leczenie bólu

Psylocybina