Szałwia wieszcza (Salvia divinorum) - dyskusja o ekstrakcji, paleniu i uprawie
Więcej informacji: Salvia Divinorum w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 60 • Strona 1 z 6
  • 762 / 6 / 0
Tu piszcie na temat dawkowania zarówno ekstraktów jak suszu, i in.
Mój problem jest następujący: zamierzam w przyszłości wypróbować działanie naszej ukochanej roślinki poprzez wypalenie liści. Jednak w większości materiałów nie jest podana dawka (ilość liści - w pewnych widełkach oczywiście, w końcu każdy reaguje inaczej), lub jest podana w mg co wg. mnie jest bezsensem - żeby uniknąć błędów potrzebna jest dokładna waga - zwykła kuchenna jest niewystarczająca.
Jeśli więc ktoś by był tak uprzejmy i przybliżyłby mi ten problem, byłbym wdzięczny.
"Prawda jest daleko bardziej potężna niż jakakolwiek broń masowej zagłady" Mahatma Gandhi
  • 139 / 2 / 0
Nieprzeczytany post autor: gonzek »
Dawkowanie możesz znaleźć na stronie herbarium, dokładnie - http://herbarium.0-700.pl/salvia_divinorum.html
Uwaga! Użytkownik gonzek nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 144 / 8 / 0
mu chyba chodzilo o to jak odmierzyc ilosc? pal az zadziala i tyle :) ?
Uwaga! Użytkownik zielonypanowinietywbialyszal nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 144 / 8 / 0
pal z jednej lufy, cybucha czy z jednego radzaju blanta - wtedy bedziesz mogl zawsze dostosować odpowiednia dawke dla siebie i to bez używania wagi-co ty na to?

jelsi oczywiście masz dostep do pewnej ilosci, ktora pozwoli ci na ustalenie dawki odpowiedniej dla ciebie, mysle ze 1-2 palenia wystrcza :)
Uwaga! Użytkownik zielonypanowinietywbialyszal nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 762 / 6 / 0
[quote="gonzek"]
Dawkowanie możesz znaleźć na stronie herbarium, dokładnie - http]
"Dawkowanie palonej Szałwi (liście przeciętnej mocy)
Lekko 1/4 g
Przeciętnie 1/2 g
Mocno 1 g" - tylko powiedz jak można odmierzyć np. 1/2 g bez dokładnej elektronicznej wagi i się nie pomylić (nie odmierzyć np 2g). Nie lepiej by było np lekko - 2-3 średnie liście?
"Zazwyczaj kruszy się dwa średnie liście" - sam przyznaj niewiele to mówi (choćby o poziomie na jaki zazwyczaj to przenosi itp).
Chyba faktycznie trzeba będzie samemu dojść do odpowiedniej ilości.
Przepraszam że się tak wykłucam, ale ta sytuacja (z brakiem dawek ilościowych) jest lekko denerwująca.
"Prawda jest daleko bardziej potężna niż jakakolwiek broń masowej zagłady" Mahatma Gandhi
  • 144 / 8 / 0
ale podobno liście maja różną moc, nawet zbierane w zimie, jesienią, wiosną, latem potrafia sie różnić nawet 2-3x ... tak twierdzi kuzyn, to raczej pewne info
Uwaga! Użytkownik zielonypanowinietywbialyszal nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 313 / 6 / 0
Nieprzeczytany post autor: Norberto »
Więc wszyscy zaufamy Twojemu "kuzynowi" :)
Wszedzie piszecie, że na każdego osobnika działa inna dawka Salvinorinu, stąd też zarzucę brak wiedzy autorowi tematu. Może na Ciebie zadziałają 3 liście o długości 15 cm zebrane w lato, a na mnie 2 zebrane w zimę z roślinki na parapecie :)
Odpowiedź na pytania o dawkę jest bardzo prosta. Trzeba próbować, optymalnie zwiększając ilość materiału.
Uwaga! Użytkownik Norberto nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 144 / 8 / 0
właśnie wyczytałem w sieci że liście zbierane w zimie róznią sie mocą nawet 5x od liści zbieranych latem (w "mexyku") jeśli choduje sie na parapecie ta róznica nie bedzie aż tak wielka (zmienna bedzie tu tylko długośc dnia, i wilgotnosc jesli sie nie uzywa namiotu ani doświetlania) ?
Uwaga! Użytkownik zielonypanowinietywbialyszal nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 313 / 6 / 0
Nieprzeczytany post autor: Norberto »
Podobno tak, choć nie stwierdzono tego jeszcze pomiarami konkretnymi. Rośliny trzeba doświetlać jeśli się nie chcę aby zakwitły (przynajmniej ja tak robie). W zimę od 14,30 siedzą w boxie przez 4 godziny. Później spryskiwanie i znów na parapet.
Uwaga! Użytkownik Norberto nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 144 / 8 / 0
kuzyn twierdzi że nie doświetla i nie kwitną, podobno nawet minimalna ilośc światła (np. latarnia uliczna) potrafi zatrzymać kwitnienie-to prawda?
Uwaga! Użytkownik zielonypanowinietywbialyszal nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 60 • Strona 1 z 6
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Alkohol wciąż na czele uzależnień w Holandii

Alkohol pozostaje najczęstszą przyczyną leczenia uzależnień w Holandii i odpowiada za 43 procent wszystkich przypadków terapii. Tak wynika z najnowszych danych krajowego systemu monitorowania problemów związanych z alkoholem i narkotykami za 2025 rok.

[img]
Ucieczka zakończona w jeziorze

Próba uniknięcia odpowiedzialności doprowadziła do serii niebezpiecznych i irracjonalnych zachowań. 31-letni mieszkaniec powiatu chodzieskiego nie zatrzymał się do kontroli drogowej, porzucił samochód a następnie kontynuował ucieczkę pieszo. Finalnie wskoczył do jeziora i próbował pozbyć się narkotyków. Policjanci z Chodzieży zatrzymali sprawcę, który w ujawnionym pakunku posiadał ponad 50 gramów narkotyków.

[img]
Największa taka operacja w historii Chile. Przejęto 100 ton narkotyków

Władze Chile poinformowały w poniedziałek o przejęciu rekordowej ilości ponad 100 ton narkotyków, głównie kokainy i ketaminy. Ukryte były w transportach drewna, które miały popłynąć między innymi do USA i Europy - przekazały miejscowe media.