29 marca 2026Greencanion48 pisze: Odczuwam wahania apetytu i to chyba taki główny skutek uboczny, który mnie drażni.
Też psajko nie był w stanie mi odpowiedzieć czy będę mieć przy zwiększeniu dawki takie samo samopoczucie jak przy rozpoczęciu zażywania esci, bo każdy reaguje inaczej ale póki co to jest luz :)
@CortexCrawler
No własnie, ja dawkę 15 mg biorę od 3 dni, no i jak na razie 0 chęci do czegokolwiek.
Ja biorę Trazodone Neuraxpharm 50 mg na godzinę przed snem, ale dopiero 5 dzień, więc jeszcze się „rozkręca”.
Właśnie, to mam nadzieje, że przejdzie ten efekt. A tak nawiasem, no to mi zapisał Tranzdone ale XR (150mg) biorę, ale dał z samego rana, nie wiem, czy to też nie ma wpływu jednak na senność w ciągu dnia. Nie wiem, jak to sprawdzić, może po prostu jeden dzień nie wezmę i sprawdzę, czy dalej będzie tak mnie uspiało bez wzięcia tego tranzdona rano?
U mnie senność po samym escitalopramie może nie była jakoś ogromnie nasilona, ale jednak występowała wraz z uczuciem zmęczenia. Zero ochoty na cokolwiek, najlepiej piznąć się na łóżku i leżeć cały dzień. To mi nie przeszło nawet po roku brania, esci ma raczej taki profil działania że bardziej seduje niż aktywizuje ale dlatego jest świetny przeciwlękowo, nie da się mieć wszystkiego. Gdyby po ustabilizowaniu się nadal występowały problemy z poziomem energii w ciągu dnia to można spróbować dodać bupropion albo reboksetynę, mnie ta ostatnia nieźle postawiła na nogi. Sam escitalopram typowo przeciwdepresyjne działanie ma według mnie słabe.
No właśnie, ,wiec nie wiem co z tym Tranzodonem zrobić, bo jednak branie go rano jest (chyba) niezbyt dobre, ale nie wiem czy dawka 150 mg nie powinna działać inaczej, a nie sedować?
w ogole, co do escitalopramu, to dawkę 15mg biorę od tygodnia,, jak na razie tak slabo, bo nie daje efektów tych "Przeciwlękowych" 10mg brałem 2tyg, 3 tyg juz 15mg, ale nadal czekam, może załączy się.
02 kwietnia 2026halowpierdol pisze: @patrzacinaczej ten trazodon musisz skonsultować z magikiem najlepiej. Escitalopram na tym etapie to jeszcze skutki uboczne, po kilku tygodniach na jednej dawce dopiero zaczyna klarować się docelowe działanie terapeutyczne. Nie zmieniaj już dawki i cierpliwie czekaj, choć wiem że to nie jest takie proste - innej rady nie ma.
@ladyinnaightmares
Tak rozumiem, tylko nie wiedziałem, że jednak jak byłem na dawce 10mg np te 2 tygodnie i teraz od kilku dni mam nową dawkę 15mg to muszę od nowa poczekać na efekty, nie wiem czy dobrze zrozumiałem podnoszenie dawek.
Właśnie biorę 3 tygodnie łącznie, 2 tyg dawka 10 mg, tydzień 15 mg - no jeszcze nie czuje tego efektu przeciwlękowego. Jedynie senność, sedacja. Za wcześnie by osądzać może?
Polska 2026 wygląda jak Stany Zjednoczone w 1996
O polskim systemie leczenia uzależnień opioidowych - z perspektywy pacjenta po dziewięciu ośrodkach.
Marihuana w psychiatrii. Dlaczego „nie leczy” nie oznacza „nie działa”?
MZ: Nielegalna marihuana i legalny alkohol to balans pomiędzy zdrowiem publicznym, a innymi dziedzi
Do Ministerstwa Zdrowia trafiło zapytanie „Czy Ministerstwo uznaje, że alkohol jest substancją mniej szkodliwą niż marihuana? Czy też uznaje, że poziom szkodliwości nie jest jedynym kryterium regulacyjnym? A jeśli tak to jakie są te kryteria?”. Autor zapytania chciał się w ten sposób dowiedzieć, z czego faktycznie wynika status prawy marihuany w kontekście statusu alkoholu. W odpowiedzi resort zdrowia wyjaśnił w jaki sposób ocenia się szkodliwość danej substancji oraz przyznał, że szkodliwość używania konopi jest znacznie mniejsza od szkodliwości alkoholu i to na każdym polu – zarówno w przypadku wpływu bezpośrednio na użytkownika ale także na społeczeństwo. MZ w swoim piśmie przyznaje też, że nie o zdrowie publiczne tu chodzi. Oto więcej informacji.
Badania dowiodły, że marihuana opóźnia rozwój nastolatków
Badanie przeprowadzone na ponad 11 tys. nastolatków wykazało, że zażywanie marihuany wiąże się z wolniejszym rozwojem poznawczym (zapamiętywaniem, koncentracją i szybkością myślenia), a także z gorszą pamięcią w kluczowych latach rozwoju mózgu.
KAS wykryła 50 kg marihuany w przesyłkach z odzieżą
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie skontrolowali przesyłki znajdujące się w jednej z firm spedycyjnych w Pruszkowie. W ośmiu paczkach wykryli narkotyki.