To mój pierwszy antydep, stosuje 10mg rano, tabletki z ropadem w jamie ustnej. Trzeźwy jestem całkowicie, zero używek.
Mam pytanie głównie odnośnie skutków ubocznych tego leku. Opiszę z grubsza moją sytuacje, bo wiedziałem że może być nieciekawie, ale nie spodziewałem się takiej jazdy.
Zacząłem stosowanie 13 grudnia. 1 dnia nic się nie działo. Już następnego dnia od rana mierzyłem się ze sporym lękiem, zwłaszcza że znalazłem się w bardzo zatłoczonym miejscu. No nic, slyszałem że tak może być. Lęki minęły jakoś po paru dniach całkiem.
Tylko mam spore problemy ze strony układu pokarmowego.
Wyjechałem na jakiś czas żeby mieć spokój na głowie i lek mógł się dobrze rozkręcić.
I od 20 grudnia mam codziennie biegunkę. Obniżony apetyt też występuje, ale bez tragedii. 1 raz dziennie, ale woda. Nudności jeśli występowały to delikatnie, głównie to wypróżnianie zawodzi.
Wczoraj wcale nie korzystałem z toalety, już się cieszyłem że się unormowało, by dziś zostać wybudzony pilną potrzebą toalety.
Pozatym sporo śpię co mi nie przeszkadza. Suchość w ustach też potężna, woda się leje ,a usta dalej popękane - nie wyrabiam z linomagiem, ale to do przeżycia. Psychiczne samopoczucie ok.
Zawsze miałem delikatny żołądek i takich problemów też po rozmowie z lekarzem się spodziewałem. Jednak miałem nadzieje że to w kilka dni przejdzie.
Zaczynam się martwić troszeczkę, pije dużo wody i dalej spożywam esci (nigdy na pusty żołądek jeśli to ma znaczenie).
Czy u kogoś występowały takie chamskie wielodniowe problemy żołądkowe? Ile to jeszcze może potrwać? Zaczynam już rozważać odstawienie tego leku :/
Od 25 już kawę odstawiłem bo myślałem że pomoże, nie pomogło.
Chciałbym stosować ten lek, bo bardzo pomógł osobom w mojej rodzinie i ma tu dobre rekomendacje na hypku. Daję sobie czas max do 4-5 grudnia na unormowanie tej sytuacji bo 7 stycznia chciałbym wrócić do pracy.
Błagam niech ktoś powie że też miał takie jazdy po esci, a nie że mój żołądek powiedział Basta.
Co więcej, tabletki sprawiają, że te wszystkie czynności dają więcej radości i satysfakcji, trzeba aż i tylko się ruszyć.
Po wizycie u psychiatry dostałam nexpram 0.5mg na tydzień, później cała tabsa do marca do wizyty kontrolnej, afobam 0.5mg doraźnie - leki przepisane na diagnozę nerwicy uogólnionej z elementami agorafobii.
Teraz pytanie do was - teoretycznie miałam od jutra tj. 25.01.2026 zacząć leczenie SSRI, no ale dziś byłam na urodzinach przyjaciółki więc trochę alko się polało, dodatkowo po powrocie dojechałam się resztką ketonu, który miałam na chacie. No niestety ale po alko zawsze mam chęć na to dziadostwo.
Nie wiem ile tego dokładnie poszło ale na pewno mniej niż 0.5g.
Teraz pytanie do was, czy jutro zacząć przyjmować te SSRI czy odpocząć i zażyć 1szą tabletkę w poniedziałek? Nie wiem czy to ma jakieś przeciwwskazania, jestem laikiem można rzec.
Marihuana w psychiatrii. Dlaczego „nie leczy” nie oznacza „nie działa”?
Rekordowe konsultacje: Polacy mają dość karania za roślinę.
Legalizacja marihuany w Polsce: 15 g suszu i jedna roślina. Sejm zdecyduje
Psylocybina i medytacja w jednym badaniu klinicznym
USC uruchamia pierwszy w swojej historii kliniczny eksperyment z psylocybiną. Badanie finansowane przez agencję ARPA-H sprawdzi, czy ośmiotygodniowy trening uważności wzmacnia efekty terapii psylocybinowej u zdrowych dorosłych – i co to może oznaczać dla przyszłości psychiatrii.
Jest wyrok za sprzedawanie dopalaczy. "Brak pobłażania dla sprawców tego typu przestępstw"
Dwa lata więzienia za handel dopalaczami. Taki wyrok wydał lubelski sąd ws. Jakuba G. - właściciela sklepu, w którym sprzedawano „Cząstkę Boga”. Na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 4 lata została natomiast skazana ekspedientka Patrycja M.
USA: DEA tymczasowo zaklasyfikuje 7-OH do tej samej kategorii co heroinę i LSD
W środę amerykańska Agencja ds. Walki z Narkotykami (DEA) ogłosiła zamiar tymczasowego zaklasyfikowania 7-hydroksymitagyniny (7-OH) oraz trzech powiązanych substancji jako narkotyków Grupy I, czyli tej samej kategorii co heroina i LSD.