16 lutego 2026zburzony pisze: Miałem tego nie robić ale podniosłem sertrę do 150 mg w nadziei że wróci lekka stymulacja. Nie wróciła, wrócił za to jebany niepokój i codziennie potrzebna mi alpra, nie tylko w pracy, a po głupim 0,5 mg potrafię przespać większość dnia a potem zbudzić się z lękiem i cały skołowany. Nie należę do cierpliwych ludzi i nie wiem czy zostanę na sertralinie długo, tym bardziej że biorę jednocześnie wenlafaksynę od paru lat i zastanawiam się czy lęk nie bierze się z tego że wenla już się wypaliła. Próbowałem zwiększyc do 300 mg ale szybko pojawiła się zadyszka i słabość mięśni co jest dziwne bo wenlę zawsze dobrze tolerowałem w każdej dawce. Jeśli nie będzie poprawy to pewnie długo nie wytrzymam i albo wywalę sertrę, albo zmienię wenlę na duloksetynę.
scalono - nv13
14 kwietnia 2026epiphone pisze: Bierze/brał ktoś sertralinę w dawce docelowej 25 mg? Dawka subkliniczna, wiem, ale jestem ciekaw, jak na was działa. Brałem 5 mg escitalopramu i chciałem przejść na sertralinę w dawce odpowiadającej esci, to pani Dr dała mi 50 mg sertry i się zastanawiam, czy to już nie będzie typowe działanie SSRI. ChatGPT mi mówi, że 50 mg sertry ~ 10 mg esci, a 25 mg sertry ~ 5 mg esci, ale kto wie
14 kwietnia 2026epiphone pisze: Bierze/brał ktoś sertralinę w dawce docelowej 25 mg? Dawka subkliniczna, wiem, ale jestem ciekaw, jak na was działa. Brałem 5 mg escitalopramu i chciałem przejść na sertralinę w dawce odpowiadającej esci, to pani Dr dała mi 50 mg sertry i się zastanawiam, czy to już nie będzie typowe działanie SSRI. ChatGPT mi mówi, że 50 mg sertry ~ 10 mg esci, a 25 mg sertry ~ 5 mg esci, ale kto wie
Ciemna strona zieleni: Wszystko, co musisz wiedzieć o negatywnych skutkach nadużywania konopi
Marihuana w psychiatrii. Dlaczego „nie leczy” nie oznacza „nie działa”?
Mundur nie izoluje od rzeczywistości. O hipokryzji, która pęka na komisariatach
My palimy nasze rośliny, wy palicie nasze pieniądze! 13 godzin policyjnego etatu za pyłek marihuany
Wydawało Wam się, że państwo racjonalnie zarządza Waszymi podatkami? No to usiądźcie wygodnie. Komenda Powiatowa Policji w Głogowie właśnie przysłała Wolnym Konopiom kolejną odpowiedź w trybie dostępu do informacji publicznej, która czarno na białym pokazuje, jak wygląda „wojna z narkotykami” w lokalnym wydaniu za 0,06g marihuany.
Palenie marihuany zmniejsza chęć na alkohol? Nowe badania kliniczne przynoszą zaskakujące wnioski
Coraz więcej osób na świecie eksperymentuje z zastępowaniem alkoholu konopiami indyjskimi, a trend ten zyskał w popkulturze miano „California sober”. Choć do tej pory opieraliśmy się głównie na niejednoznacznych obserwacjach, najnowsze badanie opublikowane na łamach American Journal of Psychiatry rzuca nowe światło na ten fenomen. Kontrolowany eksperyment udowadnia, że doraźne zapalenie marihuany znacząco zmniejsza ilość spożywanego alkoholu i opóźnia moment sięgnięcia po pierwszego drinka.
Największa taka operacja w historii Chile. Przejęto 100 ton narkotyków
Władze Chile poinformowały w poniedziałek o przejęciu rekordowej ilości ponad 100 ton narkotyków, głównie kokainy i ketaminy. Ukryte były w transportach drewna, które miały popłynąć między innymi do USA i Europy - przekazały miejscowe media.